Otázka

Bola som operovaná laparoskopicky na žlčník, pred operáciou som mala problémy s nadúvaním a hnačkami ale mám ich aj teraz.

Dobrý večer 25. mája 2016 som bola operovaná laparoskopicky na žlčnik. Ešte pred operaciou som mala problemy s nafukovanim a hnačkami ale mám to aj teraz. Ak niečo zjem hned musim utekat . Histologia mi vysla v poriadku da sa s tym nieco robit? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  6. august 2016.

  Dobrý deň prajem,

  To je následok toho, že nemáte žlčový vak, žlč vám tečie do
  dvanástorníka a ten Vám spôsobuje hnačky, nadúvanie, diskomfort.
  Musíte denne viackrát jesť menšie dávky, treba skúsiť aj lieky na
  trávenie a držať najmenej 6 mesiacov prísnu diétu.

   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki
   

Otázka

Napíšte mi skúsenosti v tomto smere a či mám ďalej pokračovať v programe alebo prestať.

Dobrý deň, Tretí mesiac užívam kompletné prípravky v programe Clean Inside - očista čriev a súbežne aj užívam aj Tosi Clean a Detoxvital na očistu pečene. Postupy pri užívaní jednotlivých prípravkov dodržujem. 1. mesiac som sa cítila veľmi dobre. Od polovici druhého mesiaca - cca. pred mesiacom - každý deň som viac a viac nafuknutá. Bolesti nemám len nepríjemný pocit od nadúvania. Prosím Vás napíšte mi skúsenosti v tomto smere a či mám ďalej pokračovať v programe alebo prestat, teraz pred koncom. Okrem týchto prípravkov užívam len ráno na tlak " Nebilet " 1 ks. Ďakujem , S pozdravom

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  21. júl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Pokiaľ sa Váš organizmus zbavuje toxínov , môžu nastať bolesti hlavy , krče , nafúkanosť čo sú normálne sprievodné javy detoxikácie. Treba to brať pozitívne.  Detoxikácia je dôležitý proces, ktorý sa robí dlhodobo. Odporučuje sa trojmesačná kúra , čo je optimálna doba na prečistenie, pokračujte ďalej s programom. Pokiaľ beriete lieky musí byť dvojhodinový odstup medzi užítím liekov a vlákninového doplnku.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám jeden problém stále ma nafukuje.

Prajem pekný večer pán Dr. Mám jeden problém stále ma nafukuje či si dám ráno kávu alebo sa dačo najem po par minút už som ako balón mám aj krče neviem si dat rady prosim viete mi poradit dakujem pán Dr.

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  10. júl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Nafukovanie je stav, ktorý je zapríčinený zvýšeným hromadením plynov v črevách. Spolu s nafukovaním sa môže prejaviť plynatosť, zápcha, hnačka, pálenie záhy, hlasité pohyby čriev alebo bolesti brucha. Najčastejším spúšťačom je zlé zloženie a kombinovanie prijatých potravín. Príčin však môže byť niekoľko, od zlého stravovania až po vážne zdravotné problémy. Aby ste predišli nadúvaniu, skúste  konzumované jedlo dôkladne požuť a poriadne zmiešať so slinami, čím uľahčíme proces trávenia. Treba upraviť stravovanie, pite  bylinné čaje, ktoré znižujú tvorbu plynov.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Trápi ma problém z nafukovaním.

Dobry den.Trapi ma problem z nafukovanim.Rano je to celkom v pohode ,ale akonahle si dam obed a potom dalsie jedla tak mam brucho ako balon a je to spojene aj z plynatostou.Stravujem sa celkom zdravo nepijem malinovky ,nejem biele pecivo mozno jem viac masa ,ale zase pravidelne sportujem a aj tak ma nafukuje.Myslim si ze to nie je stavou bol som v poslednom obdobi dost v strese ,ale uz nie som.Potrebujem nejaku radu kde zacat.A este som absolvoval pred 10 rokmi kolonoskopiu a myslim si ze tie problemi nastali od vtedy.Dakujem za radu,s pozdravom Roman

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. jún 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Plynatosť a nafúknutie sú obyčajne výsledkom zlého trávenia, prítomnosti parazitov alebo vnútornej poruchy. U niektorých ľudí sa objavujú bolesti v oblasti brucha (často silné), keď sú črevá naplnené plynom. Aby ste odstránili plynatosť a nadúvanie, je dôležité, aby ste jedli pomaly a dobre potravu prežuli. Prejedanie sa nie je nikdy zdravé a držanie sa jednoduchých jedál je na druhej strane vždy to najlepšie. Uskutočnenie očisty hrubého čreva, aby ste odstránili nahromadené usadeniny a parazitov, ako aj zvýšenie príjmu vlákniny je nevyhnutné k vylepšovaniu a eliminácii tohoto stavu.

  S pozdravom

  Dr.Podlupszki

Otázka

Dlhodobo trpím zápchou , veľkou plynnatosťou a krčami v bruchu.

Dobrý den Dlhodobo trpím zápchou , veľkou plynnatosťou a krčami v bruchu. absolvoval som GFS aj kolonoskopiu s negatívnym vásledkom. Liečba predpísaná gastroenterologom mi nezaberá. Nedávno som musel užívať silné antibiotiká a problémy so zápchou a nadúvaním zmizli. Mal som pravidelnú stolicu a svetlú , inak ju mávam veľmi tmavú. Po využívaní antibiotik sa problémy vrátili. Viete mi poradiť ako sa zbaviť problémov so zápchou a nadúvaním? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie Zápcha

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  24. jún 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Väčšinu problémov so stolicou spôsobuje nevhodná životospráva – nedostatočný príjem vlákniny a tekutín spojený s nedostatkom pohybu. Bežná zápcha zvyčajne ustúpi, ak denne vypijete 8-10 pohárov vody, 4-5x za týždeň si zacvičíte a zvýšite množstvo celozrnných výrobkov, zeleniny a ovocia v strave tak, aby ste si zabezpečili príjem aspoň 25 gramov vlákniny denne, ale iba postupne. Skúste detoxikacčnú kúru, ktorá Vám odstráni nadúvanie a parazity z organizmu, zápchu a môžete sa rozlúčiť aj s najrôznejšími tráviacimi ťažkosťami a inými črevnými problémami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki