Otázka

Chcem sa spýtať či môžem užívať 3 komb. antibiotik aj počas chodenia do zamestnania?

Dobry den, chcem sa spytat ci mozem uzivat 3 komb. antibiotik predpisanu kvoli helicobacter pylori aj pocas chodenia do zamestnania? Pracujem v polnohospodarstve.. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  25. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Áno pri eradikačnej terapie možete chodit do roboty.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki
   

Otázka

Potvrdila sa u mňa candida albinas

Zdravím, potvrdila sa u mňa candida albinas v ústach, hltan, podnebie, jazyk , ďasná...to ma striedavo štípe, mala som kovovu chuť v ústach ..do toho sa mi stale vracia bolesť ramenneho klbu ,svalu i chrbát. Beriem už 15 dní meduflucan,ale stale mam bolavu sliznicu v ústach a dokonca mám i gynekologické ťažkosti. dostavila sa neskutočna unava a depresie anespavosť.....skrátka stále niečo...Držim už mesiac protikvasinkovu dietu..zlepšenie naozaj len mierne....dosť som schudla. Lekar povedal, že lieky môžu byť len 21 dní...ale ja sa stale necitim dobre. Aká dlha je prosím liečba..kedy by sa mi mohlo uľaviť. Som zo seba zúfalá.

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  2. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Efektívne a trvalé vyliečenie Candidy zahŕňa: zastaviť množenia candidy, obnoviť prospešnú mikroflóru v črevách. Pre zastavenie Candidy je potrebné zmeniť stravu na takú, ktorá obsahuje nízke množstvo sacharidov a cukrov. Urýchliť sa to dá pomocou antifungálnych liekov, ako napríklad Diflucan alebo Fungicidin. Berú sa zvyčajne jeden mesiac, prípadne podľa predpisu.  Obnova črevnej mikroflóry zabezpečí, že candidu bude držať pod kontrolou. Na tento účel je vhodné pravidelne užívať probiotiká. Veľmi dobrými prípravkami proti candide sú prípravky NaturalSwiss.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Už dlhší čas ma trápi biely povlak na jazyku.

Dobrý deň prajem mňa už dlhší čas trápi biely povlak na jazyku a spozorovala som aj také ako pluzgieriky v zadu na jazyku alebo papily neviem co to je povlak keď si ho čistim tak ide dole ale ďalší deň ho mam zase môže to byť príčina aj ze mam problém s kvasinkami? Ďakujem s pozdravom

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  2. október 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Povlak vznikajúci na povrchu jazyka zvyčajne poukazuje na nejaký zdravotný problém, v mnohých prípadoch ho skutočne spôsobuje huba Candida. Môže sa to prihodiť u kohokoľvek, zvýšené nebezpečenstvo znamená u ľudí s oslabeným nervovým systémom, u dojčiat, starých ľudí. Vznikajúci povlak na jazyku môže byť tiež predzvesťou cukrovky, nedostatku vitamínov a železa.  V prípade podozrenia na Candidu prítomnosť hubovej infekcie sa dá preukázať okrem iného aj laboratórnym vyšetrením, ale hoci aj testom, ktorý sa dá urobiť aj doma.   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Diagnostikovaná mi bola kandidioza.

Dobrý deň pán doktor, zaujímal by ma Váš názor čo si myslíte o moje probléme. Cvičeniu sa venujem roky. Približne pred rokom som začal mať tráviace problémy (nadúvanie, plynatosť, chudnutie, zadržiavanie tekutín v bruchu a pod..) Jedával som denne tie isté potraviny vo veľkých množstvách mäso prevažne kuracie, veľa vajec, sacharidov, mliečných výrobkov a pod. Po polroku ako mi bola zistená intolerancia na laktozu sa môj stav zlepšil. Pribral som aj 8 kg (ale jesť som musel 2x viac ako predtým ked som tieto problémy nemal) No stále som mal jednotvárnu stravu s minimom vlákniny. Potom prišli tráviace problémy znovu. Hnačky. Diagnostikovaná mi bola kandidioza. Doktor to liečil antibiotikami normix 2*2 4 mesiace. Fluco Sondaz 4 tablety. Bez diety. Po troch mesiacoch mi v stolici ju už nenašiel. Ale problémy pretrvávali. Antibiotika by kázal brať dalšie 3 mesiace ale vysadil som ich, nepomáhali mi vôbec. Tak som si kúpil Food Detective a zistil intoleranciu na kravsku bielkovinu, kvasnice a vajcia, kukuricu. + Zakúpil detoxikačnú kúru Clean inside a samozrejme probiotika bral neustále. Hnačky prestali, stolica sa upravila. Lenže tráviace problémy ptretrvávajú stále, mám pocit že po antibiotikách sú ešte horšie. Ráno musím ísť aj 3-4x na veľkú. 1-2x je normálna, potom tiež je stolica normálna ale voda je mutná ako pri hnačke. Cez deň mám pokoj. Trávenie je tiež ako tak v poriadku. Lenže vo večerných hodinách mávam sťažené trávenie, pocit plnosti, nadúvanie - plynatosť, akoby ked sa presunie potrava do hrubého čreva tak začínajú problémy. Takisto som bez akéj koľvek pohybovej aktivity a diéty schudol cca 3kg . Naposledy som mal problém aj zaspať kedže neustále som počul praskanie v hrubom čreve čo bolo z dôvodu hromadenia plynov. Mám spravene všetky vyšetrenie ako kolonoskopia, endoskopia, CT, Sono, takisto odber vzorky stolice, histologia a pod. všetko bolo v poriadku. Akurát pri kolonoskopia sa mi dostal iba do polky hrubého čreva. Večer radšej dávam tráviace enzýmy ako napr. Gastroval, lebo mám naozaj problém niečo do seba dostať. S nafukovaním problém nemám, brucho je vždy malé, len ten pocit plnosti a následna plynatosť mi sťažuje večer jesť alebo piť. Doktor môj problém označil ako "chron. dolná dyspesia - kolitický sy, liečba bez efektu" a poslal ma k dalšiemu gastrologovi lebo on nevie čo by mohli byť na príčine. Nemôže stále pretrvávať kandidioza aj ked stolica to nepotvrdila? Takisto mávam každé ráno hrubý biely povlak na celom jazyku čo som sa dočítal že to môže signalizovať problémy s črevami a premnoženú kandidu. Za Váš názor vopred dakujem.

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  26. september 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Môže to robiť  histaminova intolerancia ale aj to je stav, kde treba dodržiavať prísnu dietu. Biely povlak na jazyku môže aj nemusí signalizovať nejaký zdravotnícky problém. Odporučujem ďalej užívať Probiotiká.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki