Otázka

Pociťujem veľkú únavu a zlú sústrdenosť.

Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa opýtať na tieto moje problémy. Pociťujem veľkú únavu a zlú sústrdenosť. Snažím sa oddychovať, ale to moje problémy nerieši. Mám časté svrbenie nosa a ráno zatečené oči. Mám okuliare 1,5 dioptrie ale aj tak mám pocit že mám niečo v očiach. V ústach z vnútornej strany na pokožky nie vždy sa ťahajúce nitky po pod pokožku . Nie je to vždy ale všimla som si že je to niečo cudzie. Uvedomila som si že mám určite nejaké parazity a skúsila som parazitálnu kúru od firmy bylinárstvo Jukl-balíček sa skladal z čaju slezina, kvapiek z orecha cierneho a tabletiek z klineka a paliny . Po užiťí tohto balíčka sa cítim dobre, ale neskôr sa to vracia znova. Tak tiež keď ráno vtanem mám normálne bruško ale večer som už nafúknutá . Neviem či je to z psychickej vyčerpanosti . Mám 56 rokov . Ďakujem za skorú odpoveď

Odpovede
Kategórie: Chronický únavový syndróm

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. december 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Únava môže nastať aj vtedy, keď príjem energie a živín nie je dostačujúci. Živiny bohaté na vitamíny a vlákniny napomáhajú proces trávenia, nezaťažujú organizmus, čím sa dá odstrániť neustála únava. Samotná zmena stravovacích návykov však nestačí. Je potrebná aj dôkladná očista čriev, pretože treba odstrániť toxické usadeniny zo steny čriev preto, aby sa živiny mohli zužitkovať.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Chcela by som požiadať o pomoc ohľadne chronickej únavy.

Vážený pán doktor, už dlhšiu dobu trpím chronickou únavou, moja otázka znie: po absolvovaní očisty čriev a detoxikácii by mohlo dôjsť k zlepšeniu môjho zdravotného stavu? Veľmi zriedkavo, najmä ak som vystresovaná, trpím zápchou. Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Chronický únavový syndróm

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Vážená pani,

  Podľa toho, čo ste uviedla potrebujete detoxikovať, ale odporučil by som aj odber krvi, a dostatočný príjem tekutín.

  S pozdravom, Dr.  Podlupszki


Otázka

V prípade vydutého čreva sa môže absolvovať kúra Clean Inside?

Vážený pán doktor!

 

Mám 66 rokov, bývam v Pécsi. Približne pred 15-timi rokmi mi diagnostikovali pomocou rtg. čreva črevné vydutiny – divertikulózu. Upozornili ma, že takéto vyšetrenie už nebudem môcť v budúcnosti absolvovať. Chcela by som sa spýtať, či môžem v mojom prípade absolvovať cleaninside kúru? Mám častý pocit nafúknutosti, som často unavená, a pod pravým rebrom cítim tupú bolesť. Pred týždňom som pociťovala svrbenie konečníka, a chcela by som žačať s kúrou.

 

Za Vašu radu a odpoveď vopred ďakujem: Emka
Odpovede
Kategórie: Chronický únavový syndróm

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Vážená pani!

  Vo Vašom prípade sa odporúča zvýšenie príjmu vlákniny, aby sa vďaka nej zabránilo hromadeniu stolice v črevných vydutinách, aby nedošlo k prípadným zápalovým komplikáciám. Môže Vám k tomu dopomôcť program Clean Inside, nakoľko prášok obsahuje veľké množstvo vlákniny.

   

  S pozdravom, Dr. Podlupszki