Otázka

Je vhodná detoxikácia pri tétanii?

Dobrý den ,prosím vás o radu .Mám tri roky tetániu a chcem skusiť desat- dnový detox . Bez prijímania stravy , len kajanske korenie ,javorový sirup ,citorny a voda . Je vhodny detox na takúto chorobu .Dakujem za odpoved .

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  10. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Na pozadí tetanického stavu stojí viacero faktorov, ktoré môžu byť neurologického, interného a/alebo endokrinologického pôvodu. Najčastejšími dôvodmi sú: nedostatočné vstrebávanie Ca a Mg (vápnik a horčík), čo môže súvisieť s črevnými ochoreniami, nedostatok vitamínu D, ochorenie štítnej žľazy, dlhodobé užívanie diuretík (lieky na vylučovanie vody), chronické ochorenie obličiek, psychické stavy: úzkosť, depresia. Pokiaľ Vaše ťažkosti spôsobuje ochorenie niektorého orgánu, je potrebné liečiť najprv samotné ochorenie, ktoré tento stav vyvolalo. Úspešným liečením často ustúpia aj vymenované ťažkosti. 
  Do 10-dňovej detoxikačnej kúry, ktorú ste spomenuli, sa pustite výlučne až po konzultácii s ošetrujúcim lekárom! Je dosť možné, že touto všeobecne obľúbenou a účinnou metódou si vo Vašom prípade viac uškodíme, ako pomôžete!
  Moje rady ohľadom stravovania:
  Vysokým obsahom Ca (vápnika) disponujú: mlieko a mliečne výrobky (hlavne syry), olejnaté semená, kapusta, brokolica, kareláb, pšeničné klíčky a otruby, minerálne vody s vysokým obsahom vápnika.
  Spomedzi vymenovaných sa počas detoxikačnej kúry napríklad nemôžu konzumovať mliečne výrobky vôbec, preto doporučujem vyžiadať si najprv názor ošetrujúceho lekára!    
  Vysoký obsah vitamínu D je rovnako dôležitý z hľadiska vstrebávania vápnika. Pečeň, vajíčka a aj vnútornosti sú bohaté na vitamín D. Aj konzumácia týchto potravín je v prípade tetánie a s ňou spojených ťažkostí odporúčaná.

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová

Otázka

Mám problém s celiakiou a trápi ma únava

Dobrý deň, mám celiakiu, snažím sa dodržiavať diétu, avšak aj napriek tomu práve v tomto období pociťujem únavu a navyše mám pocit, že sa na mňa nalepí každé vírusové ochorenie, ktoré okolo mňa prejde. Preto som začala rozmýšľať o detoxikácii organizmu a narazila som na stránku s produktami Natural Swiss. Nie som si istá, či môžem užívať všetky detoxikačné preparáty, resp. potrebovala by som poradiť, s čím mám začať, príp. čo z tých preparátov je pre mňa vhodné. Ďakujem a prajem pekný deň. Adriana

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  8. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  dôležité pre Vás je, aby ste si zachovali zdravú črevnú flóru a aby ste toxíny z organizmu pravidelne odstraňovali. Vhodné sú na to probiotiká prospešné pre črevné baktérie, ktoré zodpovedajú za správne trávenie. Pri celiakii sa poškodzuje črevná flóra a premnožujú sa škodlivé baktérie. Účinnou zbraňou na toxíny je vláknina, podporí trávenie a tým sa škodlivé látky odstraňujú rýchlejšie. Takže by pre Vás bolo vhodné nahradiť prospešné baktérie pomocou Swiss Probiotix a vlákninu si doplníte pomocou výživy vláknina Clean Inside, ktorá pri pravidelnom užívaní priebežne zbavuje organizmus toxických látok. Oba výrobky je možné užívať pri celiakii, postupujte podľa návodu, s dvojhodinovým rozostupom medzi výrobkami.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

   

   

   


Otázka

Ako môžem kombinovať detoxikačné kúry?

Dobrý deň, som dlhodobo liečená Fungolonom 300 mg denne, mám opäť biely jazyk, kovovú chuť v puse, plynatosť, brala som aj Normix., Floraliv Zvažujem očistu tela CleanInside aj ToXiclean - môže sa to súčastne, treba si pri tom robiť nejaké kontrólne laboratórne vyšetrenia? je to bezpečné? Koľko mesačnú kúru mi odporúčate? V akej cene to bude? Aké zľavy poskytujete? Som ZŤP na invalidnom dôchodku, je možné požiadať poisťovňu VšZp o úhradu? - máte s tým skúsenosť? Mám onkomarker CA 125 zvýšený dvojnásobne. Všetko dobré!

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  29. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pri detoxikačných kúrach nie sú potrebné kontrolné laboratórne vyšetrenia, je to úplne bezpečné, stačí, ak budete sledovaná svojim lekárom tak ako doteraz. V ideálnom prípade sa odporúča absolvovať 3 mesačnú detoxikačnú kúru. Ceny detoxikačnej kúry si musíte pozrieť na príslušnej stránke, keďže ja sa nezaoberám predajom týchto produktov. Zistíte tu i ďalšie podrobnosti nákupu ako sú zľavy a podobne. Poisťovne zvyčajne nepreplácajú voľnopredajné lieky a doplnky stravy, ale tiež by možno stálo za to informovať sa vo Vašej poisťovni. Mali by ste začať kúrou Cleaninside a následne pokračovať kúrou Toxiclean.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Sú hlieny v stolici normálne?

Dobrý deň, mám 31 rokov. 2 týždne dozadu ma pobolievalo brucho, jeden deň a noc som mala hnačku s kŕčmi v bruchu, bolo to po zjedení šalátu s majonézou. Potom sa to zopakovala asi po týždni, keď som zjedla pečienku. Odvtedy mám problém so stolicou, stolicu mám síce pravidelnú, buď raz alebo dva krát denne, a však s prítomnosťou bledého až žltého hlienu. Tieto hlieny sa občas objavovali aj predtým a však teraz sa asi viac kontrolujem, občas ma teraz pobolieva brucho v oblasti žlčníka. Nasadila som si diétu a probiotiká LINEX FORTE, myslím, že stav sa mi trošku zlepšil a však tie hlieny ma znepokojujú. Sú hlieny v stolici normálne? Čo by ste mi prosím poradili? Ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  26. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  hlien v stolici určite nie je bežný a normálny. Môže byť prejavom rôznych ochorení, precitlivelosti na potraviny alebo prípadne nesprávny životný štýl. V mnohých prípadoch pomôže úprava stravy s príjmom dostatočného množstva vlákniny a príjem probiotík. Odporúča sa prijímať ľanové semená a dopriať si detoxikáciu. Je však nutné vylúčiť vážnejšie ochorenia, preto určite navštívte lekára.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki