Otázka

Može mi pomoct Clean Inside pri nadúvaní?

  Mám 3 roky trvajúce zdravotné problémy.Mám silné žaludočné krče, nadúvanie , zastavené vetry a nakoniec to vedie k zvracaniu. Tieto problémy niekedy pretvávajú týždne a potom zas na určitý čas prestávajú. Interné vyšetrenia sú v norme , gastroskópia bez nálezu. Pred pol rokom / po svrbení celého tela / mi diagnostikovali črevnú pleseň. Brala som lieky. Kožné vyrážky v podstate mizli. Na webe som sa dočítala ,že črevné parazity môžu spôsobiť krče , nadúvanie až dusenie a veľa dobrého som počula o kúre Clean Inside
    Ďakujem
- Klára
Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá pani!
     Podľa môjho názoru vy asi budete mať funkčnú poruchu žlčníka a žlčových ciest. Možno, že Vašou diagnózou, ktorú sa dá zistiť sonograficky, bude dysmorfický žlčník. V prvom rade vy by ste mala odsledovať a potom vynechať tie jedlá, ktoré Vám robia ťažkosti. Clean Inside  vláknina Vám môže pomôcť pri trávení a pri úprave črevnej flóry.

   S pozdravom Podlupszki

Otázka

Ako by som sa mala podľa stravovať?

Dobry deň, pán doktor.

  mám k Vám prosbu a taktiež chcem od Vás poradiť. Mám zdravotné problémy so žalúdkom a trpím uz dva roky. Bola som na gastroskopii, kde mi zistili, že mám helicobacter, brala som helicid to mi nepomáhalo, tak mi nasadili antibiotiká, tablety kacid a okrem toho tablety, ktoré si nepamätám a ani to mi nepomohlo, mám čiastočné bolesti žalúdka, teraz už dva týždne mám problém aj s konečníkom, pri stolici cítim pichanie v konečníku a niekedy mám aj trošku krvi v stolici,používam čípky, trapi ma zápcha zatiaľ mi to pomáha. Ako by som sa mala podľa Vás stravovať,ci dodržiavat zdravú stravu a aké by som mala podľa Vás pán doktor brať tablety, alebo bylinné čaje,aby som nemala tieto tažkosti so žalúdkom a konečníkom. Prosim Vás o vašu radu.

 Ďakujem s pozdravom Zuzanka

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobrý večer!

     Pri pretrvávaví žaludočných ťažkostí by som doporučil absolvovať sono brucha na vylúčenie žlčníkovej príčiny ťažkostí. Čo sa týka konečníka, tam by som doporučil prijímať viac vláknín, čo obsahuje napr. Clean Inside prášok, lebo príčina vašich ťažkostí asi bola trhlinka v konečníku.


  S pozdravom dr. Podlupszki

Otázka

Je možné užívat kúru ak je zavedený cez brucho katéter?

Prepáčte, že vyrušujem...ale čítala som o výrobkoch Clean Inside ..
a potrebovala by som sa spýtať na jeden konkrétny prípad a neviem či to može aj on absolvovať.
Moj známy má velmi velké problémy s naduvaním teda neviem co to presne je, ale ma velmi nafúknuté brucho a tažkosti s plynnatostou neodchadzajú.
Má aj bolesť žalúdka pri tom....ten problém je, že je ochrnutý od krku dole...uz sme vyskúšali všetko možné...on tvrdí, že to má aj z dýchania lebo dýcha ústamy
a že ten vzduch mu ide aj do čriev ...čomu ja nerozumiem ako to je možne...Uz si skutočne neviem rady a on chce aby som mu stláčala stále brucho.
Čo si myslím, že je nebezpečné, keďže má katéter, ale vývod má z mechúra teda cez brucho,,,-...Prosím, ak viete skúste mi poradiť...
 
Velmi pekne ďakujem
 
S pozdravom Zuzana

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobrý večer prajem!    Vo Vašom prípade, by som doporučil len vlákninu Clean Inside, a probiotiká.


  S pozdravom dr.Podlupszki

Otázka

Trápi ma nafúknuté brucho, problémy s trávenim.

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou možnosti zodpovedania tejto otázky:
v polovičke januára tohto roku som ochorela nezvykle silnou chrípkou s najvyššími teplotami - brala som Summamed, ktorý nezabral. Vo februári následne penicilín, po ktorom som mala pocit, že mi nezabral tiež a začali mi problémy s trávením - pocit absolútne plného žalúdka - napr. ráno, kedy som večer predtým stravu nekonzumovala a ani ráno. Po absolvovaní gastroenterologického vyšetrenia mi bola stanovená diagnóza stredne ťažká až ťažká forma helikobaktera. Boli mi nasadené lieky - ATB - Duomox, Fromilid  a Ozzion. Samozrejme od začiatku pri ATB som užívala zakaždým probiotiká. Aj napriek tomu ma neobišli plesne - konkrétne plesne v ústach, čo mi spôsobovalo bolesti v ústach a jazyka nevynímajúc. Nastúpil Fungolon a po jeho dobratí ešte preventívne Candistop. Odhliadnúc od toho, že pravdepodobne tieto všetky lieky mi spôsobujú vysychanie slizníc / moje slinné žľazy produkujú extrémne málo slín /, ma trápi nafúknuté brucho, ktoré mi cca za  dva mesiace narástlo. Mám 48 kg, 164 cm postavu a neprimerane vytrčajúce brucho. Cvičím pravidelne asi mesiac, lebo som si nesprávne myslela, že je to tuková vrstva. Vôbec sa neprejedám, jem skor málo a po troške, po 18.00 hod. už vobec. Pitný režim  dodržiavam tiež.
V súčasnosti čakám na čas na odobratie vzorky stolice, naďalej cvičím a pozorujem zväčujúce brucho a som z toho všetkého nešťastná a unavená.
Budem Vám vďačná za akúkoľvek radu týkajúcej sa sústavne nafúknutého brucha.
Ďakujem a ostávam s pozdravom
Odpovede
Kategórie:

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Skuste si začať užívať lieky na trávenia(orenyzm, Pankreolan ...) 3x1 počas jedla event. po jedle a nadalej užívať probiotiká Swiss Probiotix večer pred spanim 1-2  tbl.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Chcel by som sa opýtať, čo by mohlo spôsobovať nafukovanie brucha skoro po každom jedle

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, čo by mohlo spôsobovať nafukovanie brucha skoro po každom jedle. Každé ráno som rovný ako doska, no zvyčajne po prvom sýtom jedle (napr. Omeleta zo 4 vajec a krajec chleba) ma nafúkne a trvá to celý deň. Obmedzil som sladkosti, bublinkové nápoje, zväčša pijem čistú vodu/džúsy, maximálne raz týždenne sladké nápoje ako napr.: Mirinda, pridal som viac zeleniny a obmedzil strukoviny. Trvá to už viac ako pol roka. Stolica cca každý druhý deň, predtým to bolo aj 2x do dňa, vetry ťažšie odchádzajú, taktiež si neviem poriadne odgrgnúť. Pravidelne cvičím (výška: cca 170 cm, váha kolíše: 60-61 kg, vek: 18), čo nafúknuté brucho trochu zmenšuje, ale stále mám pocit nafúknutia. Nie som si úplne istý, ktoré potraviny to spôsobujú, ale aj keď som obmedzil pečivo, či už tmavé alebo svetlé, nafúknutie sa taktiež objavilo. Čo by pomohlo tomuto problému? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobry den!

  Príčin je viac. Preto by som Vám doporučil v prvom kole absolvovať SONO vyš. brucha aby sme vylúčili event. zmeny na žlčníku. Ked to bude negativne tak treba vylúčiť celiakiu cestou gastroenetrologa.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Už zhruba 6 rokov ( od 15-tich) trpím nafukovaním brucha.

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o radu. Už zhruba 6 rokov ( od 15-tich) trpím nafukovaním brucha každý večer. Taktiež mi v ňom v poslednom čase dosť škvŕka. Absolvovala som pár základných vyšetrení (všetko negatívne), okrem gastrofibroskopie, pretože tú som nezvládla. Nemám alergiu na žiadnu potravinu.Probiotiká, enzými, tabletky na žalúdočnú kyselinu atď. mi nezabrali. Poskúšala som už všetko možné a neúspešne. Dosť ma to obmedzuje v súkromnom a spoločenskom živote. Bolo mi už povedané že to môže byť zapríčinené psychikou (stresom) ale neverím tomu, pretože aj keď som dlhšie doma v kľude, tak tento problém mám stále. Celý deň som väčšinou v pohode a keď príde večer brucho sa nafúkne. Som z toho už po toľkých rokoch veľmi nešťastná a neviem si rady čo to môže spôsobovať. Ďakujem pekne za odpoveď

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobry den!

  Aj podla môjho názoru to je na psychickom podklade ale by som Vám ešte doporučil CT vyš. brucha + malej panvy a ked aj to bude negativne tak je to 100% na psychickom pdoklade.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pan doktor podla Vas je plynatost naozaj mojim problemom,alebo je to nieco ine?

Dobry den pan doktor, vyse 1,5 roka mam bolesti,krce a citim taky diskonfort v pravej hornej casti brucha za rebrami.Robi mi problem lezat na pravej strane.Bolesti mi vystreluju aj smerom do chrbta a pod pravu lopatku.Absolvovala som completne sono brucha,aj krvne testy,prehliadky u gastroenterologa,ale vzdy vsetko v ramci normy.Akurat sono ukazalo plynatost.Testy na intoleranciu ukazali ze laktoza,psenica,drozdie mi nerobia dobre takze som ich aj vylucila z mojej stravy.Este chcem povedat,ze nejem mastne jedlo,nepijem a nefajcim,cvicim no aj napriek tomu bolesti v boku neprechadzaju.Niekedy mavam krce aj v noci okolo 1-2 hod.Beriem tobolky lopucha a extrakt z papay na lepsie travenie.Pan doktor podla Vas je plynatost naozaj mojim problemom,alebo je to nieco ine? Otravuje ma to a som z toho uz aj dost nervozna. Dakujem pekne za odpoved

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Neviem či Vám vyšetrili aj chrbticu. Síce to plynatosť nespôsobý ale tie bolesti môže spôsobiť.
  Navštívte neruologa.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mam problem so stolicou moje brucho je nafuknute, poradte mi prosim.

Dobry den. Mam dotaz som mesiac po operacii hrubeho creva vzali mi 80cm pre problemy s vyprazdnovanim. Eriem vasu kuru 7 den uz zvysena davka ale stale mam problem so stolicou moje brucho je nafuknute cely den chodim asi tak raz za 3 dni aj to velmi malo. A mavam zakazdym bolesti kazdy den .poradte mi prosim dakujem.

Odpovede
Kategórie: Zápcha

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den prajem,

  Sedem dni je veľmi kratky čas, aby ste spozorovali nejake výsledky, vyžaduje si to čas. Aby sme odstránili zápchu vzniknutú v dôsledku stravy chudobnej na vlákniny sa Vám postará vláknina Clean Inside. Jedálniček by mal obsahovať dostatok celozrnných obilnín a výrobky z nich, ďalej strukoviny a samozrejme viac zeleniny a ovocia, prípadne i sušeného. Na pitie nie sú vhodné sladené nápoje. Najlepšia je pramenistá čistá voda.
  Pri zápche sa doporučuje aj ľanové semeno, ktoré treba pomlieť  a užívať trikrát denne jednu – dve polievkové lyžice. Toto množstvo môžeme zapíjať tekutinou alebo pridávať do denných jedál. Priaznivý účinok by sa mal dostaviť v priebehu niekoľkých dní.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki