Otázka

Riziká pri besnote

Dobrý deň prajem, vopred sa ospravedlňujem, že otázku smerujem na Vás, pretože asi sa trocha vymyká Vašej špecializácii, ale skúsim - v lete na dovolenke v Bulharsku sme sa na pláži hrali pravdepodobne s túlavým psom (mal štítok na uchu), olizoval nám ruky, vyskakoval a priateľa poškriabal (či už zubom alebo pazúrom - ťažko povedať - no ozaj len povrchovo, bez nejakých stôp krvi) v dolnej časti chrbta - tuším to aj po chvíli zmizlo. Pes nevykazoval známky akejkoľvek choroby - práve preto nám vôbec nenapadlo situáciu riešiť. Na túto situáciu som si spomenula v súvislosti s očkovaním proti besnote, ktoré jedna známa musela podstúpiť po tom, ako ju pohrýzol túlavý pes tu na Slovensku. Začala som googliť a natrafila som aj na info, že vírus sa v slinách zvierat nachádza aj pár dní pred vypuknutím choroby) A odvtedy doslova trpím paranojou. Moja otázka teda znie - má zmysel podľa Vás podstúpiť prípadné očkovanie aj tak dlhú dobu po udalosti (prelom júla a augusta 2017)? Alebo nám už ostáva len dúfať, že sa nič nestalo a pes bol OK? Besnota vie mať vraj aj niekoľkoročnú inkubačnú dobu... Dosť na zbláznenie, keď si človek uvedomí, ako nezodpovedne a hlúpo konal :( Za odpoveď aj Váš čas Vám veľmi pekne ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Parazity a červy

Odpoveď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožná lekárka, kozmetologička
  16. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  táto téma naozaj nespadá do mojej oblasti, napriek tomu by som Vám odporučila, aby ste si dali spraviť vyšetrenia u svojho lekára, ktorý vylúči prípadné ochorenia. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Apoštolová

Otázka

Dá sa používať Parasic junior aj ako prevencia

dobry den, zaujimalo by ma, ci sa produkt parasic junior da pouzivat aj ako prevencia proti parazitom alebo sa pouziva az po prepuknuti ochorenia dakujem s pozdravom michaela

Odpovede
Kategórie: Parazity a červy

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  11. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Parasic Junior viete používať aj ako prevenciu a samozrejme aj vtedy, keď už sú parazity prítomné v organizme. Je vhodný pre deti od 4 rokov, dávkovanie dodržiavajte podľa pokynov. 

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová

   


Otázka

Približne pred 3 mesiacmi zistil môj syn, že má v stolici parazitov.

Dobrý deň, prosím Vás o radu pre môjho syna. Má 21 rokov. Približne pred 3 mesiacmi zistil, že má v stolici parazitov. Vyhľadal všeobecného lekára, lekár dal odobrať vzorky stolice ale laboratórium nič nenašlo(výsledok nepotvrdilo, paradox je, že hneď po výsledku si odobral ďalšiu vzorku a zdokumentoval foto a doložil lekárovi, lekár nechápal, ako sa to mohlo stať). Nasadil mu dlhodobo liečbu Vermoxom, už berie asi 4-té balenie a že v januári urobíme kontrolné vzorky. Syn sa cíti unavený, ľahne do postele ale strašne sa potí. Po dvoch hodinách môžem pyžamo dať rovno do pračky, celé mokré ako z vody vytiahnuté. Je to normálne pri parazitoch? Potom sa mu uľaví, osprchuje , naje a je ako znovuzrodený. Tento proces sa opakuje každý deň.Lekár mu odobral krv, dal vyšetriť KO, pečeňové testy, CRP, cukor, moč, štítnu žľazu - všetky výsledky sú v poriadku. Akurát jedna zložka z krvi EOZ je 3-násobne zvýšená, čo pripisuje tým parazitom. Ešte pôjde v januári na gastroskopiu a kolnoskopiu a má podozrenie na intoleranciu, ktorú dáme tiež vyšetriť v januári. Čítala som na internete, že potenie môže značiť predzvesť nejakej choroby . Poradíte mi prosím, čo by to mohlo byť? resp. akému špecialistovi treba ísť? Robíme si celá rodina starosti, aby to nebolo niečo vážne. Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Parazity a červy

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučujem absolvovať očistu čriev, počas očisty čriev sa uvoľnia odpadové látky, prípadne parazity, ich vajíčka a larvy. Telo sa zbaví tých látok, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť normálne trávenie a vstrebávanie, alebo otráviť telo.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Je kúra vhodná aj pre 9 ročné dieťa?

Dobry den, je kura vhodna aj pre 9 rocne dieta? 4 x tento rok mala parazity. Po poslednom prelieceni pred 4 dnami- sme jej zistili vyssie glykemie 9-11mmol/l. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Parazity a červy

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  9. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Pre 9 ročné dieťa sa odporúča Antiparazitický doplnok Parasic Junior obsahujúci liečivé byliny. Užívať po dobu dvoch mesiacov, ale po mesiaci sa robí 5 dňová pauza a potom sa pokračuje s liečbou.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki