Otázka

Chcem sa opýtať čo to znamená ak mám vo výsledkoch na toxoplazmozu hodnoty IgM - negat. IgG - 3,0

Dobrý deň, chcem sa opýtať čo to znamená ak mám vo výsledkoch na toxoplazmozu hodnoty IgM - negat. IgG - 3,0, (referenčné medze sú 0,0-7,2) test aviadity nebol vykonaný. Znamená to, že som toto ochorenie prekonala niekedy davno a som imunna alebo som ju este nemala a mam sa obávať. Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  25. október 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Toto ochorenie ste prekonali v minulosti. Nie ste aktívne chorá a Váš organizmus si zapamätal, že ste sa stretli s toxoplazmózou.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Dcéra která je poprvé těhotná 8 týdnú teda 1 trimestr a už 14 dnu má ve stolici parazity.

Dobrý večer paní doktorko, prosím o radu. Dcera která je poprvé těhotná 8 týdnú teda 1 trimestr a už 14 dnu má ve stolici parazity(červy černé barvy a bíle).máme strach o miminko a chceme se zeptat co je vhodné na odčervení aby neublížilo miminku-Včera byla u své obvodní lékařky a tá ji doporučila jen jíst česnek .Horko těžko přesvědčila svou lékařku aby vzorek, který přinesla ve skleničce poslala do laborky a to Karlovy Vary- Dcera má doma zviře fretku v kleci už 6 roků a ta je odčervená.Prosíme o pomoc a radu jk dál postupovat aby jsme měli zdravé miminko .Moc moc děkujeme za radu .Dcěra má strach a i já o ni a miminko. Jarka Hájková

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  29. jún 2016.

  Dobrý deň prajem,

  V 1. trimesti sa neodporučujú žiadne lieky! Podstatnou informáciou je, že parazity nemôžu pomocou tabletiek liečiť ženy v prvom trimestri. Bábätku by to mohlo uškodiť a teda do konca dvanásteho týždňa si môžu pomôcť iba babskými radami. Až neskôr, po ukončení tohto obdobia, môže lekár nasadiť aj potrebné lieky, ktoré dostanete v lekárni len na predpis. Mali by ste jesť čo najviac čerstvého cesnaku a cibule, ktoré mrle dokážu vyhubiť. V tomto období môžete vyskúšať aj silný medvedí cesnak.

  S pozdravom
  Ronajová

   


Otázka

Je možná črevná očista aj u malých detí?

Dobry den,prosim o radu.Mam 2_rocnu vnucku,ktoru trapi asi od jedneho roka ekzem na obidvoch rukach,svrbi to,je to zacervenane,na nohach tiez ma ,ale len ekzem v suchej podobe,pokozka nie je cervena,vyzera to ako sucha koza,nesvbi to.Vnucka bola na kozne vysetrenie,skusali sme rozne maste,olej do kupela,ale nepomaha. Zaroven ma aj problem so stolicou,nemoze sa vypraznit,stolica je tvrda,tmavsej farby. Co sa tyka jedla,jeden den ma chut na vsetko,druhy den pomaly nic nezje,az kym sa nevyprazdni a velmi jej chuti sladke.Nemozu tieto obidve starosti mat na rovasi nejake parazity,v stolici sme nepozorovali zatial nic Je mozna crevna ocista aj u malych deti? Co by ste poradili? Ako postupovat? Dakujem za odpoved .

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. január 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Črevná očista pre malé deti nie je. Proti parazitom viem odporučiť prípravok Parasic Junior. Medzi príznaky infestácie parazitov patria bolesti v oblasti podbruška, hnačka, únava, váhový úbytok, zastavenie rastu, málokrvnosť a svrbenie v oblasti konečníka.

   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Zbaví ma kúra Clean Inside spolu s prípravkom Parasic parazitov v klboch?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, zbaví ma kúra clean inside spolu s prípravkom PARRASIC parazitov v klboch? Resp akým spôsobom je možné zbaviť sa parazitov v klboch?

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  8. január 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Výživový doplnok Parasic  pomáha odstrániť parazity, medzi nimi črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a tiež aj z ostatných častí organizmu. Keď sú už prítomné parazity treba to riešiť s liekmi,  samotný Parasic nestačí.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki