Otázka

Mám viac ako rok vyoperovaný žlčník.

Dobrý deň pán doktor. Mám viac ako rok vyoperovaný žlčník. Po istým črevných problémoch počas zimy som sa rozhodla prejsť na diétu s obmedzením tukov, ktorá sa odporúča po vybratí žlčníka. Jem aj 6 - 7 krát denne. Každý večer užívam probiotiká a po ťažkých jedlách si dávam pankreolan. Raz za deň, vo výnimočných prípadoch dva krát. Stolicu mám pravidelnú (raz, občas dva krát denne). Niekedy je tuhá, niekedy je troška kašovitá, ale hnačka to nie je určite. Chcela by som sa opýtať či je normálne, ak nie je hnedá, ale skôr taká svetlejšia, ako keby žltohnedá alebo taká nejaká. Občas mám aj hnedú stolicu, ale teraz pár dní mám svetlejšiu. Mäso jem iba kuracie a iba raz za deň v malých dávkach. Väčšinou jem tvaroh, ryžu alebo zemiaky s malou dávkou mäsa, pečivo a večer šunkovú salámu. Viete mi prosím poradiť či je farba mojej stolice vzhľadom na stravu a to že nemám žlčník v poriadku, alebo nie a potom poradiť ako by som to mohla napraviť? Čím by to mohlo byť spôsobené a čo to je niečo vážne? Počas zimy som absolvovala sono brucha 2x a vždy som ho mala negatívne (pečeň, žlčovody, obličky). Nebolo nič zlé zistené. Akurát zapálený žalúdok a množstvo žlče v žalúdku, čo však bolo preliečené helicitom a antibiotikami, nakoľko sa odhalil aj helikobakter. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď. Nemám žiadne ťažkosti, len tá svetlejšia farba stolice ma trošku vystrašila...

Odpovede
Kategórie: Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. marec 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Je to v poriadku. Tí ľudia , ktorí sú po operácií žlčníka, oni môžu mať svetlejšiu stolicu, čo je spôsobené žlčou, ktorá Vám neustále tečie do čreva. Môžete mať aj redšiu stolicu alebo horkosť v dutine ústnej.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Rád by som zlepšil fungovanie svojho tráviaceho systému.

Dobrý deň, rád by som sa informoval a získal názor viacerých odborníkov. Posledné týždne som si všimol, že moja stolica nie je v norme. Teda nie je vodnatá, ale nemá ani tuhú konzistenciu ako by mala mať normálna stolica. Pravidelnosť vyprázdňovania je cca 2-3 do dňa. Čo sa týka farby tá je pomerne v norme, svetlo hnedá až hnedá, ako kedy. Dlhšie mám však problém, ak zjem mastné jedlo, vtedy mám riedku stolicu, ktorá je nažltlá. Nepociťujem bolesti, netrpím zápchou, ale niekedy mám menšiu plynatosť. Neviem z čoho to je, ale rád by som zlepšil fungovanie svojho tráviaceho systému skôr ako by to prešlo do nejakého vážnejšieho problému. Snažím sa hýbať každý deň, aj športujem teda v priebehu týždňa mám minimálne 3 krát najmenej po pol hodine cvičenia. Je ale pravda, že mál som poslednú dobu aj stres, aj keď som si ho priamo neuvedomoval, a na stres reagujem trochu citlivejšie. Budem rád za každú informáciu, pretože na internete som sa dostal k rôznym informáciám, ale ako laik som sa len zbytočne vydesil, keďže som sa dostal od syndrómu dráždivého čreva až po rakovinu sleziny.

Odpovede
Kategórie: Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. február 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Dokonalá reforma životného štýlu sa zakladá najmä na vylúčení problémov s telesnými orgánmi, potom na výdatnej detoxikácii, počas ktorej sa telo zbaví toxínov. Ako prvý krok pre zmiernenie tráviacich ťažkostí by som odporučil dôkladnú očistu hrubého čreva, aby sa obnovila správna funkcia čriev. Po absolvovaní detoxikačného programu sa odstráni nadúvanie a parazity z organizmu, zápcha, a môžete sa rozlúčiť aj s  tráviacimi ťažkosťami a inými črevnými problémami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Po každom jedle čo zjem, mi ostane ťažko, v tehotenstve to je normálne?

Dobry den,po každom jedle čo zjem mi ostane tažko,citim sa plná..a taky zvlaštny pocit mám v podbrušku..neprijemný..prosim Vas v tehotenstve to je normálne? .je to dost neprijemne pocitujem to celodenne..da sa stym niečo robit?

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  13. február 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Áno môžete sa cítiť plná, je to normálne. Vhodné je do jedálneho lístka zaraďovať pokrmy s vysokým obsahom vitamínov. Jedálniček pre tehotné by mal byť ľahký, zdravý, svieži a s pestrým zložením.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám problémy s trávením.

Dobrý deň moje broblemi s trávením začali keď som chodil nočné hodiny na MCDonald jedného dňa mi prišlo zle od žalúdku a odvtedy mi začalo zle tráviť užíval som nato hilak forte a nospu.Vtedy som ešte nebol alergický na mliečnu bielkovinu a laktózu.Po užití hilak u a nospi mi bolo dobre .zamozrejme ako každí mladý človek som sa zabával ktomu som aj toho dosť popil hlavne cez víkendy vrámci zabaví a tu začal problém že po užití alkoholu mi začalo byť zlé na žalúdok napríkladal som tomu žiadnu pozornosť kúpil som si gastroval a hilak forte a nospu po čase sa ten stav opakoval už aj tak ze som si dal kávu z mliekom a začali problémy za žalúdkom bolesti palenie tak som zase dal hilak forte a nospu ale teraz už mi začali robiť zle začal ma žalúdok palit,pocit plnosti kisla stolica a po užití nospi strašne pichanie v krížoch ako z nožom.Začali mi vadiť mliečne výrobky a lieky z obsahom laktózi.Tak som si dal spraviť vyšetrenie laktózi a na mlieko co mi aj potvrdili ze som alergický nechápem ako sa to stalo keď dotedy som mohol všetko jest.Po tomto zistení som sa obiednal na gastroenrologicke vyšetrenie žalúdka verdikt všetko je OK pýtam sa doktor ra ci nemá vred alebo kamene on ze nie len trochu zacervenani žalúdok ale ze to je OK .a nejakí reflux.DAL MI LIEKY noflux a ja som si kúpil ešte parazit ex co som mu aj povedal myslel som si za ci náhodou nemám parazita.Ďalej vyšetrenie sono ok.Stále mam palenie oblasť žalúdka a hlavne ťažko sa vyprazdnujem z bolesťami takými palivami bolesťami zveravimi v žalúdku neviem to popísať a plus bolesti práve zadnej časti ladvin.Krv,stolicu vyšetrenie pečene tiež ok poraďte mi prosím co mam robiť ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Odpovede
Kategórie: Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  12. február 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Pálenie môže byť až z refluxu lúhovitého, nie len kyslého. Keď je napriek liečby s Nofluxom stav nezlepšený, treba ešte event. vykonať vyšetrenie pH metria u gastroenetrológa.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Veľmi Vás prosím, vysvetlite mi, čo to znamená Kaskáda tela žalúdka?

Príjemný deň pán doktor.Prave dnes som bola na vyšetrenie hadicou na gastroskopii.Sla som nakoľko som mala pozitívum v krvi na helikobaktera. Mám tu napisane: Žalúdok:ostro hakovity,mala kaskáda tela.Nerozumiem čo znamená tá mala kaskáda tela? Zobral mi i vzorku na histologiu a tam mám:Z:Gerd,ezofagitida 1.stupna. Kaskáda tela žalúdka.histol.D3 Veľmi Vás prosím vysvetliť mi čo to znamená Kaskáda tela žalúdka? Zo srdca Vám ďakujem veľmi ďakujem

Odpovede
Kategórie: Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. február 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Nič vážneho, len máte iný tvar žalúdka ako ostatný ľudia a ten Vám môže spôsobiť občas zažívacie ťažkosti, pocit plnosti, nafukovanie, diskomfort v bruchu. Z toho žiadnu rakovinu a ani žiadnu vážnu vec nedostanete.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki