Otázka

Deti majú Candida albicans a mňa trápia bolesti

Dobry den, Prva otazocka....detom 2 a 5 rokov som dala skontrolovat kvasinky infekcie a parazity v stolici,nemali ziadne priznaky.zistena candida albicans u oboch,tyzden nedavam sladke a ani jazyky nemaju biele.davam aj probiotika.co este odporucate? ? Druha...mne zistili lambliu po 15.tich rokoch,problemy alergia na laktozu a anemia z nedostatku zeleza,zihlavka a arytmie.vsetky dg bez priciny.bolest pocitujem len na lavo pod rebrami a zistene zlcnikove kamene.co mi odporucate,uz mi je relativne dobre. Dakujem....mom.krvny obraz pecenove testy,amylazy dobre,mag.rezon.a sono :)

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  10. jún 2018.

  Dobrý deň prajem,

  u súčasnej populácie je veľmi častým návštevníkom Candida. Správna diéta podporí liečbu, teda ako ste písali, nejesť sladké, nahradiť biele pečivo tmavým, uprednostňujte skôr zeleninové šťavy namiesto ovocných, vynechajte aj mrkvu. Výborná je kyslá kapusta a citrón, všetko s mierou samozrejme.

  Na liečbu liamblie sa používajú lekárom stanovené lieky, ktoré pôsobia na parazitov a postupne ich ničia, je však nutné užívať ich dlhšie obdobie. Ak však máte cystickú formu, na tú sú lieky neúčinné, tu sa využíva predovšetkým biorezonančná terapia. Ťažkosti by mali postupne ustupovať, to je dôkazom toho, že máte liečbu správne nastavenú. Problémy so stolicou a trávením však môžu ešte pretrvávať i po vyliečení. Postupne by aj tie mali vymiznúť. Jedzte striedmo a nezaťažujte organizmus ťažkými potravinami.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

   

   

Otázka

Mám ísť ku gynekológovi alebo počkať?

Dobrý deň, Po dlhších problémoch s menštruáciou som navštívila gynekológa a predpísal mi tabletky Provera ktoré som brala 6 dní a menštruácia mi od dobratia tabletiek neprišla. Ísť ku gynekológovi alebo počkať? Vďaka.

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožná lekárka, kozmetologička
  9. máj 2018.

  Dobrý deň prajem,

  určite by som Vám odporučila navštíviť lekára, absencia menštruácie má vždy svoj dôvod, ktorý je potrebné zistiť a odstrániť danú príčinu. 

   

  S pozdravom

  Dr. Apoštolová


Otázka

Na ktoré veci si musím dať obzvlášť pozor, keď som mala problém s Candidou.

Vážený Dietetik! Obraciam sa na Vás s nasledovnou otázkou: V minulosti som mala problém s Candidou v hrdle, držala som candidovú diétu a používala som rôzne liečebné veci. Teraz som absolvovala 10 dňovú očistu čreva s detoxom, candidou a para clease-om. Teraz beriem flóru a colostrum. Chcela by som prejsť na zdravší životný štýl, čo mi odporučíte, aké produkty by som mala vynechať zo svojho jedálneho lístka a čo nie, čo je to, čo by nemalo byť v zložení daného produktu? Je podľa Vás možné variť a piecť produktmi Safi s candidou, a ktorý je medzi nimi free? A podľa Vás aké mlieko mám piť, bezlaktózové mlieko, smotanu, maslo margarín? Na ktoré veci si musím dať obzvlášť pozor? Už som zmenila chlieb, pred rokom, jem celozrnný chlieb, používam eritrit alebo eritrinol, ale aj to len málo a varím himalájskou soľou. Čím by som mohla to celé ešte doplniť? Za Vašu odpoveď vopred ďakujem. S úctou Katarína.

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecová Dietetik, diplomovaný špecialista pre náuku o výžive
  2. apríl 2018.

  Milá Katarína!

  Všetky liečebné jedálne lístky, diéty by mali pokračovať len vtedy, ak sú medicínsky opodstatnené. Vo Vašom prípade, infekcia Candidou, ktorú ste mali , pretrváva naďalej? Ak áno, potom sa odporúča pokračovať v Candidovej diéte. Avšak v prípade, že Candidová infekcia vo Vašom organizme vplyvom diéty a očistnej kúry skončila, potom pokračovanie diéty neodporúčam. Prechod na zdravú výživu bude mať pozitívny vplyv na vaše telo. ALE zdravá výživa NEznamená "bezvšetkého". Nadmerná konzumácia soli, cukru, tuku a sacharidov sa neodporúča, lebo ľahko povedie k obezite. Neodporúča sa ani nadmerná konzumácia prídavných látok a farbív. Ak máte príležitosť, vyberte si čerstvé ingrediencie zo všetkého. Klíčky, semienka vo veľkej miere obsahujú stopové prvky, minerálne látky. V prípade, že nemáte alergiu na mliečny cukor alebo mliečne bielkoviny alebo nemáte celiakiu, potom by ste z jedálneho lístka nemali vynechávať mliečny cukor, glutén a mliečne bielkoviny. Himalájska soľ, eritritol, celozrnné pečivo do zdravej výživy zapadajú. Tuk (čo môže byť margarín, maslo, masť, olej) používajte vždy v malom množstve, nakoľko majú veľa energie. V každom prípade považujem za dôležité, aby ste si dali skontrolovať stav Candidovej infekcie, potom k tomu môžete prispôsobiť aj svoj jedálny lístok.

  S pozdravom
  Koprivanecová

   

Otázka

Povlak na jazyku a nafúknuté bruško u dieťaťa

Dobry den, prosim Vas moje 5 rocne dievcatko ma zlty povlak na jaxyku uz 1.5 mesiaca. Niekedy memej niekefy viac. Teraz 5.dem mlje nafuknuta obcas ju boli brusko. Prosim o radu co to moze byt Dakujem

Odpovede
Kategórie: Candida

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  16. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Môže ísť o premnoženie baktérie Candida, je nutné obmedziť príjem cukru a samozrejme podstúpiť potrebné vyšetrenia u Vášho lekára, aby sa vylúčili iné komplikácie. Úpravou stravy viete docieliť zlepšenie stavu a aj úplné odstránenie týchto príznakov.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki