Otázka

Asi pred 3 rokmi som si nahmatal za pravým uchom asi.0.5 mm hrčku

Dobry den prajem, asi pred 3 rokmi som si nahmatal za pravim uchom asi.0.5 mm hrcku nevenoval som tomu pozornost, teras som zistil ze sa mi zvetsila o 3 az 4 nasobok je tvrda nepohobliva , zacala ma boliet hlava, bolest pride necakane a trva 3 az 10 sekund je to ostre pichanie v hornej casti na tej istej strane a prechadza az do krku ,na jedno oko som zacal vidiet rozmazane , bolest zacina aj v sankovej oblasti pod uchom bolest a citim tam male cliknutie pri zuvani jedla .Hlavne by som chcel co si mislite o tej hrcke za uchom Prosim o radu .Dakujem

Odpovede
Kategórie: Bolesť hlavy

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  28. jún 2018.

  Dobrý deň, 

  zrejme Vás nepoteším, ale zjavne sa Váš stav zhoršuje. Nemali by ste odkladať návštevu lekára, pretože práve čas tu môže hrať kľúčovú úlohu. Problémom môže byť zápal, ktorý sa takto šíri dô rôznych častí a spôsobuje Vám ťažkosti, ale príčin môže byť samozrejme mnoho. Nerád by som robil nejaké závery. Je nutné vyšetrenie. V ideálnom prípade podstúpiť ct vyšetrenie, kde sa odhalí príčina ťažkostí a tiež budete vedieť, aký je pôvod spomínanej hrčky. Myslím, že by nemal byť problém, aby ste absolvovali toto vyšetrenie a začali s účinnou liečbou. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Fachet

Otázka

Diagnóza, riziká a liečba

Dobrý deň, na MR mozgu mi diagnostikovali Aplázia AV 1.sin. Vedeli by ste mi prosím túto diagnózu vysvetliť, poprípade aké sú riziká a možná liečba? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Bolesť hlavy

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  24. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  bolo by potrebné, aby ste to odkonzultovali s neurológom. Ten Vám dá presné informácie.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki


Otázka

Mám problém s bolesťou hlavy.

Dobrý deň Volám sa Emília a mám 25 rokov. Mám problém s bolesťou hlavy. Od 25.11 ma bolí teda pichá v hlave konkrétne na ľavo vyššie od krku v t tej priehlbinke. V sobotu večer som veľa tancovala a krútila s hlavou a hneď vtedy sa mi to stalo a začalo to pichať. Pri otáčkach hlavy ma to bolí a hlavne pri záklone dole s hlavou. 29.11 som šla m obvodnému a povedal že zatial si to mam potierať sprejom Diky a užívať niečo proti bolesti. Avšak stále to bolí a od 30.11 ma to začalo boliet aj vyššie v hlave na ľavo. Objednám sa urcite neurológovi len sa chcem spýtať či to môže byť niečo veľmi vážne alebo čo. Len som prudko hýbala hlavou s takto ma to môže bolieť? Ani som sa neudrela tak nechápem vôbec. Bola som aj na masáži krku aj chrbátu 27.11 a potlačil mi dosť všetky možné body aj tam pri tom krku kde ma to boli aj v hlave pri krku tak neviem či mi to nejako nepohol horšie alebo čo. Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Bolesť hlavy

Odpoveď

 1. Dr. Hermann
  MUDr. Gábor Hermann Odborný lekár pre ortodonciu, špecialista funkčnej čeľustnej ortopédie
  1. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Bolesť hlavy môže vznikať z rôznych dôvodov. Odporučujem navštíviť neurológa, ktorý by vám mal urobiť kompletné neurologické vyšetrenie: vyšetrenie chrbtice, röntgen lebky, EEG , počítačový tomograf, magnetická rezonancia a ďalšie špeciálne vyšetrenia.

  S pozdravom
  Dr.Hermann

Otázka

Pri MRT mi bola diagnostikovana "empty sella"

Dobry den, nahode mi pri MRT bola diagnostikovana "empty sella", Teraz som absolvoval hormonalne vysetrenie. Vysledky: E2 - Östradiol, velmi nizky, pod dolnou hranicou, ACTH, prolaktin, 24 hod Cortisol vysoke hodnoty na hornej hranici "tolerancie". Priznaky u mna, unava, vycerpanost, beznaladovost, boleti hlavy, klepanie srdca, bolesti svalov, pribratie na bruchu, atd... Ako sa daju vysledky interpretovat (aj vzajomne posobeenie) a mozu suvisiet s mojimi staznostami... Ake su potrebne dalsie kroky? Dakujem velmi pekne! ! ! !

Odpovede
Kategórie: Bolesť hlavy

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. august 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ja sa k tomu neviem vyjadriť.  Treba navštíviť endokrinológa a ten by Vám mal vysvetliť všetko.

   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki