Otázka

Aké sú príznaky začínajúcej cukrovky?

Dobrý večer chcem sa spýtať ako sa dá predísť u detí vzniku cukrovky a aké sú príznaky začínajúcej cukrovky. Ďakujem pekne

Odpovede
Kategórie: Cukrovka

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  5. máj 2019.

  Dobrý deň prajem,

  V rámci prevencie cukrovky sa odporúča zdravý životný štýl. Detský diabetes sa prejaví známymi búrlivými príznakmi, ako je časté močenie, pocit smädu, najmä v noci, chudnutie napriek dobrej chuti do jedla, únava a slabosť, zhoršenie zraku, napr. rozmazané videnie. Ak si uvedené príznaky všimnete, navštívte pediatra. Vykoná základné vyšetrenie z moču či krvi a do 5 minút vie diagnózu. V prípade, že sa potvrdí cukrovka, odošle dieťa k špecialistovi – detskému endokrinológovi, ktorý nastaví liečbu.

  S pozdravom
  Dr. Tibor Darnói

Otázka

Čo spôsobuje neustálu únavu?

Vážená Pani Doktorka! Volám sa Gabriel, mám 22 rokov. V minulosti (pred 3-4 rokmi) som aktívne športoval, potom som začal mať pocit, že som viac unavený ako zvyčajne aj napriek tomu, že som mal dostatok spánku. Preto som po čase šport zanechal a vyhľadal svojho obvodného lekára. Podľa laboratórnych vyšetrení som nemal žiadny problém, preto som si myslel, že keď budem viac oddychovať, môj problém sa vyrieši. Žiaľ, to sa nestalo, preto som lekára vlani vyhľadal znova. Urobili mi viac vyšetrení z podozrenia na spánkové apnoe a tento proces bol ukončený operáciou, kedy mi odstránili mandle a časť žliaz na koreni jazyka. Trpezlivo som čakal na výsledok operácie. Vedel som, že zotavenie môže trvať dlhšiu dobu, ale odvtedy prešiel rok, cítim sa možno o trochu lepšie, ale zmena nie je výrazná. Preto aj naďalej hľadám príčinu. Nežijem obzvlášť stresujúci život, navštevujem univerzitu, ale táto únava ma brzdí aj pri práci aj pri štúdiu. Ostatné príznaky: -neutíchajúci smäd, aj po príjme potrebného množstva tekutín –suchá pokožka –nedostatok koncentrácie –výkyvy nálady. Toto sú moje najdôležitejšie príznaky. Čo spôsobuje neustálu únavu? Už som skúšal brať vitamíny, upokojujúce liečivé čaje. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Cukrovka

Odpoveď

 1. Koprivanecz Magdolna
  18. júl 2018.

  Milý Gabriel!

  Na základe Vami popísaných ťažkostí (napriek tomu, že všeobecné príznaky nepíšete) môj názor je, že možno máte cukrovku. Preto v každom prípade vyhľadajte svojho lekára a tieto ťažkosti mu opíšte. Keď sa k neustálemu pocitu smädu pridružuje aj časté močenie, potom je takmer isté, že máte začínajúci, alebo už vzniknutý diabetes.

   

  S pozdravom
  Magdolna Koprivanecová

Otázka

Odborné aplikovanie injekcií

Dobrý deň , chcela by som sa Vás opýtať otázku ohľadom aplikacie subkutánnych injekcií ( inzulín ,heparín a intramuskularna injekcia). Chcela.by som vediet miesta aplikacie , pod akym uhlom ich aplikujeme a či ich aspirujeme. Ďakujem za odpoved.

Odpovede
Kategórie: Cukrovka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  o daných postupoch Vás mal poučiť lekár, ktorý Vám presne vysvetlí postup a precvičí s Vami danú techniku. Ak si nie ste istá, tak je možné požiadať o asistenciu zdravotnú sestru, po dobu, kým si zručnosť osvojíte. Preto by som sa s týmito obavami obrátil na nich, vy si budete istá, že ste spravili všetko preto, aby ste si injekciu aplikovali správne. 

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Mám 30-ročnú dcéru, má cukrovku 1. typu, je na inzulíne.

Mám 30-ročnú dcéru, má cukrovku 1. typu, je na inzulíne, pichá si 4x denne, momentálne rapídne schudla, má pravdepodobne prekyslený organizmus, ktorú kúru, resp. program na očistu by ste jej doporučili,samozrejme ak je to z hľadiska cukrovky možné , ďakujem

Odpovede
Kategórie: Cukrovka

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  25. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Pri cukrovke sa ako prevencia proti častým poruchám trávenia odporúča pravidelná očista organizmu. Je dôležité zbaviť organizmus toxických látok, cukrovka často súvisí s črevnými problémami, ochoreniami čriev. V prvom rade treba zbaviť črevá škodlivých toxických látok pomocou programu Clean Inside. Produkty Natural Swiss sú úplne bezpečné aj pri cukrovke. Ak užívate lieky, je potrebné dodržať približne dvojhodinový časový rozdiel medzi užitím produktov NaturalSwiss a užitím liekov.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová


Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku