Otázka

Mám divertikuly, je nutný chirurgický zákrok? Vážený pán doktor,

 
na internete som sa dočítala o prípravku Clean Inside. Podľa indikácie by bol vhodný na divertikulózu, s ktorou zápasím už niekoľko rokov.
Prvýkrat som mala akútnu divetikulózu /divertikulitidu/ pred 3 rokmi, tohto roku v januári a v máji sa mi zopakovala. Vo všetkých prípadoch som ležala na chirurgickom oddelení, kde mi boli nasadené antibiotika. Bola mi navrhnuta chirurgická liečba, ale tu som odmietla. 
T. č. som absolvovala vyšetrenie CT-irigografiu. Divertikuly  sú v kľude, zápal nie je. Neužívam na čreva žiadne lieky, dbám na dostatok vlákniny v strave, pitný režim, denne absolvujem rýchlu hodinovú chôdzu / to už  robím 3 roky-aj tak sa mi vrátila divertikulitida/. Okrem toho som až do tretej recidívy cvičila pod vedením trénerky pilates
a zdravotné cvičenia. Liečim sa Lawarinom, na vysoký krvný tlak beriem Noliprel  a pre nedostatok vápnika Caltrate.
Kúpila som si vlákninu Psyllium plus a  Biopron premium. Vlákninu užívam, probiotikum zatiaľ sa obávam užiť.
Chcela by som Vás poprosiť o radu či ich môžem užívať, prípadne aj Clean Inside a kde si ho zakúpiť.
Tiež ak môžte vyjadrite sa či už je nutný chirurgický zákrok, resp. či máte pacientov, ktorí už mali viackrát ako 3 razy divertikulitidu.
    Prepáčte ak som sa vyjadrovala neodborne, ale mám ekonomické vzdelanie. Hlavne, zabudla som na  vek, mám 65 rokov.
Vopred ďakujem za odpoveď a ospravedňujem sa, že Vás ukrátim o voľný čas.
- Marta
Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Milá Pani!
    Ja osobne s operačným zákrokom tak , ako vy by som sa neponáhlal.Je to pravda, že v niektorých štátoch je doporučená už zistení masívnej divertikulózy, ako preventívny zákrok, odstránenie časti hrubého čreva. Keby sa Vaše divertikulitídy sa opakovali, v tom prípade by som pouvažoval o oprečnom zákroku.
    Správne postupujete pri prevenciievent. divertikulitíd - dostatok tekutín a vláknín, aj ja to doporučujem svojim pacientom.Čosa týka Clean Inside programu, doporučujem to svojim pacientom, a vo vašom prípade , vy sa musíte rozhodnúť, či budete pokračovať s vlákninou psylium, alebo sa rozhodnete pre Clean Inside. Musím Vás ale upozorniť, že ani jedna vláknina Vám nevylučuje vznik divertiulitídy, len znižuje pravdepodobnosť usadeniu stolice a tým vzniku zápalu.
      S pozdravom Podlupszki

Otázka

Možem užívať Clean Inside program pri divertiklov?

Dobry deň.Rozhodla som sa Vám napísať ,preto lebo nenadarmo sa vraví že topiaci sa aj slamky chytá a práve ten topiaci som ja.Môj problem je 7 ročný,žiaľ je smutné že stale naš pan doktor ma ubezpečoval že všetko tkvie z chrbtice. Až raz jedného dňa som sa dala  na kolonoskopické vyšetrenie. Diagnosticky záver PRITOMNE USTIA POČETNYCH DIVERTIKLOV A CHRONICKA OBSTIPACIA. Som človek bezradny preto lebo sa mi to často  teraz už aj každy mesiac zapaľuje a su to nenormalne bolesti a stale som na anibiotikách čo už mi ani žaludok nestači  spracuvavať. Bol mi lekarom predpisany LAEVOLAC 10 až 30 ml. ale to absolutne ani nepohne . Ja by som potrebovala dostať  to svinstvo z tych vychlipkov preč a neviem ako . Davam si pozor aj na stravu ale nepomaha , preto vam píšem ako by to bolo s tym Clean Inside ,pretože ja potrrebujem vyčistiť hlavne tie vychlipky ,prosim poraďte ak sa da čím skôr .Už som dosť dorezana a nechcela by som dať
  dorezať aj čreva,preto že .....  Za promtnu reakciu a radu Vam vopred srdečne ďakujem

 


- Viera
Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Pani!

     Ja osobne najčastejšie odporúčam užívanie programu Clean Inside takým ľuďom, ktorý trpia akurát Vami vymenovanými ťažkosťami. Prášok Clean Inside totiž pomáha vyčistiť usadeniny z divertiklov.Je to vlastne vláknina, ktorá ako "metla" vymetie usadeniny. Čaj takisto dopomáha očiťovacej kúry.  Poslednou možnosťou tohto ochorenia je odstránenie postihnutej časti čreva.
   S pozdravom Podlupszki

Otázka

Je možné užívat Clean Inside pri Colitis ulcerosa?

Dobrý deň, vážený pán doktor!
Na internete som sa dočítala, že pri zápaloch čriev-divertikulách-nie je vhodné brat Clean Inside. Ja som mala v r. 1992 diagn.akútnu ulceróznu kolitídu, čo je tiež vlastne zápal čriev, dnes mám už s alternat.metódami zostabilizovaný stav, resp. asi na 80%vyliečený stav, ale trápi ma velká plynnatosť, jednak i bolesti v podbrusku, ale hlavne spoločensky je velmi neprijemná. Na diag.pristroji Diacom, mi zistili hubove ochorenie ako candida, parazity napr. skrkavky, motolice, alb., mykózy borrelie, adenovirus, cytomegalovirus. A tak Vás velmi pekne prosím o radu, ci by mi vláknina v programe Clean Inside  napr. nepodrazdila choré hr.črevo a nezačala som z neho krvácat, event. iné komplikácie. Ďakujem Vám velmi pekne za ochotu, s pozdravom Želka

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobrý večer!

    Program Clean Inside je kontraindikovaný pri aktívnej forme Colitis ulcerosa a pri zapálenom divertikli. Takže, keď Vaše ochorenie je v kludnom štádiu, program môžete užívať.Doterajšie moje skúsenosti ani v jednom prípade neobnovovali s Vami spomenuté ochorenia.

             S pozdravom Podlupszki

Otázka

Pomáha Clean Inside pri chudnutí?

Vážený pán doktor,
    prečítala som si článok o prečisťovaní hrubého čreva a chcela by som zistiť, či pracujete v Bratislave a či by som vás nemohla navštíviť a prekonzultovať svoje tažkosti. Mam 62 rokov. Prekonala som zápal divetikul, mam nadvahu, vysoky krvny tlak, teraz mi zistili aj zvýšenú kyselinu močovú  (372, 6 umol /l) a predpisali Milurit. Roky sa pokušam schudnuť a nejde to. Stačí mi kúpiť Clean Inside a absolvovať očistnú kúru?
    Za odpoveď a porozumenie ďakujem. Eva

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá pani!
     Ja nepraktizujem v Bratislave, ale v Komárne. Podľa popisu hlavne na divertikulózy a do určitej miery aj na nadváhu kúra Clean Inside Vám môže stav zlepšiť a to v tom zmysle , že zabraňuje upchatiu divertiklov a následný zápal, a na druhej strane Vám môže pomôcť zhodiť pár kg, ale tu by som chcel zdôrazniť, že prípravok Clean Inside nie je vyslovene na schudnutie.

    S pozdravom Podlupszki


Otázka

Mám začať užívať Clean Inside alebo postačí psyllium ak mám alergiu na potraviny?

Dobrý večer,
konečne som dostala odvahu a žiadať o radu. Mám 57 rokov.
 Od r. 2002 mám divertukolozu. Dostala som bolesti v pravom boku, bola som hospitalizovaná na chirurgii. Dávali mi infúzie a robili vysetrenia. Dozvedela som sa , že je to diagnóza úzko spojená so životným štýlom a spôsobom stravovania. Zdravá strava bola u mňa zaužívaná...Jedla som veľa ovocia a zeleniny, možná až príliž veľa.Vyhýbala som sa vyprážaným jedlám, udeninám, klobáskam a predsa som sa dostala do nemocnice.
Dostala som sa do nemocnice aj r.2006, 2008, 2010 2x.
Neviem, kde robím chybu.
Naposledy vyše roka som dostala aj alergiu na potraviny. Nik mi nevedel poradiť 3/4roka. Stále som opúchala na tvári a dostávala injekciu-hydrokortizón. Naposledy som opuchla aj v nemocnici, kde ma liečili na divertikulózu každý deň. Potom som vyhľadala MUDr, Perutku a ten mi zastavil opúchanie tváre prísnou dietou (nemôžem jesť žiadne ovocie okrem jablka a žiadnu zeleninu okrem mrkvy a mám zakázané orechy,mak,kakao, čoko, ....) užívala som LEVOCETIRIZIN. Dnes už neberiem nič. Neopúcham.
Na radu jednej pacientky som začala ráno a večer užívať PSYLLIUM (vlaknina) a na desiatu a olovrat pšeničné otruby. Počula som ,ale veľa o detoxikácii - Clean Inside.
Žijem totiž stále v napätí, kedy ma začne pichať  a že pôjdem opať do nemocnice.
Vždy keď som prepustená z nemocnice nik sa viac o mňa nezuájímal až kým náhodou neprídu bolesti.Potom absolvujem v bolestiach vyšetrenia celý deň a nakoniec skončím na chirurgii.Moja stolica je viac redčšia.
Prosím vám o radu či mám začať užívať Clean Inside alebo postačí psyllium a pšeničné otruby?

Ak si pán doktor nájdete čas bola by som vám povďačná za radu čo so stravou a užívanám Clean Inside.
Oľga

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

    Milá Pani!
     Vzhladom nato, že vy máte alergiu na viaceré zložky potravy a podla mailu som tak pochopil že Psýllium a pšeničné otruby Vám pomôžu a nemáte na nich alergiu, tak by som v tejto kombinácii pokračoval. Vzhladom nato, že je vo vašom prípade možná alergia aj na niektorú zložku Clean Inside by som zatial sa držal pri tej vašej kombinácii.
     Predísť divertikulitídam nieje možné, tým, že prijímate dostatočné množstvo tekutín a vláknín, s čím je spojené aj zmäkčenie stolice.

   S pozdravom Podlupszki