Otázka

Moja mama má diagnózu divertikulóza sigmy, prečo sa pri tejto diagnóze nesmú jesť orechy?

Dobrý deň, moja mama má diagnózu divertikulóza sigmy. (v závere správy má napísané divertikulitis pri divertikuloze sigmy s enterorágiou vstupne). Chcela by som sa spýtať, prečo sa pri tejto diagnóze nesmú jesť orechy. Platí to aj vtedy, ak tie orechy nadrobno rozomelie a rozmixuje? ? Ďakujem za radu a želám pekný deň.

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  18. december 2015.

  Dobrý deň prajem,

  Nie len orechy ale ani dalšie veci, čo obsahujú malé jadierka. Preto aby sa tie jadierka nedostaly do tých divertiklov a nespôsobili zápal divertiklov.
  Treba jesť dostatočné množstvo vláknin a piť tekutin aby tie divertikle boli čistené.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Polyp sa dá liečiť aj nejak inak ako Kolonoskopiou?

Dobrý Deň chcel bi som sa opitať Pána Doktora ako postupovať pri liečbe Polyp na Hrubom Čreve momentálne nemám žiadne problémy aj stolica je v poriadku . POLYP je veľkosti 2,3mm ,a či sa dá liečiť aj nejak inak ako Kolonoskopiou . Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem .

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. august 2015.
  Dobrý deň!
   
  Polyp sa dá liečiť len kolonoskopicky , endoskopická polypectomia.
   

  S pozdravom

  Dr.Podlupszki

Otázka

Prekonala som akútny zápal diverkulitídy, môžem používať prípravky na prečistenie čriev Clean Inside?

Dobrý deň,

 

volám sa Mária a mám 62 rokov. Minulý rok v septembri som prekonala akútny zápal diverkulitídy. Vzhľadom na rozsiahly zápal pobrušnice operácia skončila dočasnou stómiou. Táto bola odstránená pri druhej operácii v marci tohto roku. Po prepustení z nemocnice mi bol doporučená diéta,/bezzvyšková/ v rámci ktorej by som mala z jedálnička vylúčiť takmer všetky druhy zeleniny a ovocia. Ohľadne stravovania pri mojom ochorení som zháňala informácie aj prostredníctvom internetu, kde sú informácie buď strohé, alebo odlišné. Preto sa obraciam na Vás, pán doktor, s prosbou o poskytnutie pár užitočných rád ako sa& nbsp; stravovať vzhľadom na môj zdravotný stav, prípadne, čo z jedálneho lístka vylúčiť a v súvislosti s tým by som chcela opýtať, či je možné aj v mojom prípade používať prípravky na prečistenie čriev Clean Inside.Moja ďališa liečba./bola doporučená kolonoskopia cca polroka po zrušeni stomie./

 

Ďakujem s pozdravom

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  20. júl 2015.

  V každom prípade by ste mali obmedziť jedlá obsahujúce malé jadierka (mak, orechy, sezamové jadierka, jahody, kivi...) a zvýšiť príjem tekutín a vlákniny, aby ste sa zbavili prípadných usadenín a divertikulov. Prípravok na prečistenie Clean Inside možno aplikovať len vtedy, keď divertikuly nemáte zapálené. Vláknina Clean Inside sa odporúča, keďže znižuje vznik črevných výdutín a predchádza zápalu čreva.

  S pozdravom   Dr.Podlupszki

   

   

   

Otázka

Zistili mi divertikulozu, môžem užívať a ako často do roka odporúčate kúru zopakovať?

Pán doktor, teraz pred 2-týždňami som bola na kolonoskopii a zistili mi mnohopočetnú divertikulźu čriev, preto som si objednala od Vás sadu na detoxikáciu čriev, môžem to užívať a ako často do roka odporúčate kúru zopakovať? Viem že divertikulóza je stav nezvratný, ale ako to udržiavať, aby nenastali problémy?

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Pokial absolvujete trojmesacnu kuru tak ročne 1x detoxikačná kura Clean Inside Vám pomože  treba si vynechať ovocie a zeleninu, kt.obsahuje male kostky(kivi, orechy, jahody...).

  Z pozdravom
  Podlupszki Cs.

Otázka

Lekár ho odporučil na operáciu, odporúčate Prípravky Clean Inside alebo Toxi Clean?

Dobrý deň, pán doktor!

Manžel bol na kolonoskopii v rámci preventívneho vyšetrenia. (Pred niekoľkými rokmi mal krv v stolici. Podobné sa mu zopakovalo minulý rok. Bol na pohotovosti. Po vyšetrení ho poslali domov. Nič ho nebolí.)

Záver vyšetrenia:

Rectum. Sliznica ružová, bez defektov, podslizničná cievna kresba v norme. V hĺbke 10 cm polypoidne zmenená sliznica, vulnerabilita, zasahuje cca 1/3 obvodu lumen, dĺžka cca 40 mm – odber dvoch vzoriek na histologické vyšetrenie

Sigma: haustrácia primeraná, sliznica ružová. V hĺbke 35 cm prisadlý plochý polyp 5 x  10mm, sčasti odstránený kliešťami – ad histol. Vyš. Menšie divertikuly.

Descendens: haustrácia primeraná, sliznica ružová, bez defektov, cievna kresba v norme,

Transversum: haustrácia primeraná, sliznica ružová, bez defektov, cievna kresba v norme,

Ascendens: haustrácia primeraná, sliznica ružová, bez defektov, cievna kresba v norme,

Cékum: bez chorobných slizničných zmien.

Terminálne ileum: distálnych 5 cm bpn

Záver: Polypy hrubého čreva – spresnenie po histologickom vyšetrení. Divertikuly sigmy.

Lekár ho odporučil na operáciu, hoci nená výsledky z histológie.

Odporúčate Prípravky Clean Inside alebo Toxi Clean?

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Vzhľadom na ten dlny nález, čo je v hlbke asi 10cm aj ja by som doporučil oper.riešenie po obdržaní histologickeho nálezu.
  Čo sa tyka prípravkov Clean Inside a Toxi clean to by som nechal až po operácii.

  Z pozdravom
                              Podlupszki Cs.

Otázka

Je možné v dannej situácii užívať tento prípravok vzhľadom na jeho vek a po tejto operácii?

Dobrý deň pán doktor,
ak dovolíte rada by som sa s Vami poradila o užívaní prípravku vlákniny Clean Inside v prípade môjho otca. Má 76 rokov a pred 2 týždňami mu operovali polypy hrubého čreva. Má divertikulózu sigmy, problémy s pálením konečníka. Je možné v dannej situácii užívať tento prípravok vzhľadom na jeho vek a po tejto operácii?
 
Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.
S úctou   
 

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Neviem čo to bola operácia alebo len endoskopicke odstránenie polypov. V konečnom dôsledku je to jedno. Ano môže   užívať vlákniny nebude mať žiadne ťažkosti.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám divertikuly, je nutný chirurgický zákrok? Vážený pán doktor,

 
na internete som sa dočítala o prípravku Clean Inside. Podľa indikácie by bol vhodný na divertikulózu, s ktorou zápasím už niekoľko rokov.
Prvýkrat som mala akútnu divetikulózu /divertikulitidu/ pred 3 rokmi, tohto roku v januári a v máji sa mi zopakovala. Vo všetkých prípadoch som ležala na chirurgickom oddelení, kde mi boli nasadené antibiotika. Bola mi navrhnuta chirurgická liečba, ale tu som odmietla. 
T. č. som absolvovala vyšetrenie CT-irigografiu. Divertikuly  sú v kľude, zápal nie je. Neužívam na čreva žiadne lieky, dbám na dostatok vlákniny v strave, pitný režim, denne absolvujem rýchlu hodinovú chôdzu / to už  robím 3 roky-aj tak sa mi vrátila divertikulitida/. Okrem toho som až do tretej recidívy cvičila pod vedením trénerky pilates
a zdravotné cvičenia. Liečim sa Lawarinom, na vysoký krvný tlak beriem Noliprel  a pre nedostatok vápnika Caltrate.
Kúpila som si vlákninu Psyllium plus a  Biopron premium. Vlákninu užívam, probiotikum zatiaľ sa obávam užiť.
Chcela by som Vás poprosiť o radu či ich môžem užívať, prípadne aj Clean Inside a kde si ho zakúpiť.
Tiež ak môžte vyjadrite sa či už je nutný chirurgický zákrok, resp. či máte pacientov, ktorí už mali viackrát ako 3 razy divertikulitidu.
    Prepáčte ak som sa vyjadrovala neodborne, ale mám ekonomické vzdelanie. Hlavne, zabudla som na  vek, mám 65 rokov.
Vopred ďakujem za odpoveď a ospravedňujem sa, že Vás ukrátim o voľný čas.
- Marta
Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Milá Pani!
    Ja osobne s operačným zákrokom tak , ako vy by som sa neponáhlal.Je to pravda, že v niektorých štátoch je doporučená už zistení masívnej divertikulózy, ako preventívny zákrok, odstránenie časti hrubého čreva. Keby sa Vaše divertikulitídy sa opakovali, v tom prípade by som pouvažoval o oprečnom zákroku.
    Správne postupujete pri prevenciievent. divertikulitíd - dostatok tekutín a vláknín, aj ja to doporučujem svojim pacientom.Čosa týka Clean Inside programu, doporučujem to svojim pacientom, a vo vašom prípade , vy sa musíte rozhodnúť, či budete pokračovať s vlákninou psylium, alebo sa rozhodnete pre Clean Inside. Musím Vás ale upozorniť, že ani jedna vláknina Vám nevylučuje vznik divertiulitídy, len znižuje pravdepodobnosť usadeniu stolice a tým vzniku zápalu.
      S pozdravom Podlupszki

Otázka

Možem užívať Clean Inside program pri divertiklov?

Dobry deň.Rozhodla som sa Vám napísať ,preto lebo nenadarmo sa vraví že topiaci sa aj slamky chytá a práve ten topiaci som ja.Môj problem je 7 ročný,žiaľ je smutné že stale naš pan doktor ma ubezpečoval že všetko tkvie z chrbtice. Až raz jedného dňa som sa dala  na kolonoskopické vyšetrenie. Diagnosticky záver PRITOMNE USTIA POČETNYCH DIVERTIKLOV A CHRONICKA OBSTIPACIA. Som človek bezradny preto lebo sa mi to často  teraz už aj každy mesiac zapaľuje a su to nenormalne bolesti a stale som na anibiotikách čo už mi ani žaludok nestači  spracuvavať. Bol mi lekarom predpisany LAEVOLAC 10 až 30 ml. ale to absolutne ani nepohne . Ja by som potrebovala dostať  to svinstvo z tych vychlipkov preč a neviem ako . Davam si pozor aj na stravu ale nepomaha , preto vam píšem ako by to bolo s tym Clean Inside ,pretože ja potrrebujem vyčistiť hlavne tie vychlipky ,prosim poraďte ak sa da čím skôr .Už som dosť dorezana a nechcela by som dať
  dorezať aj čreva,preto že .....  Za promtnu reakciu a radu Vam vopred srdečne ďakujem

 


- Viera
Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Pani!

     Ja osobne najčastejšie odporúčam užívanie programu Clean Inside takým ľuďom, ktorý trpia akurát Vami vymenovanými ťažkosťami. Prášok Clean Inside totiž pomáha vyčistiť usadeniny z divertiklov.Je to vlastne vláknina, ktorá ako "metla" vymetie usadeniny. Čaj takisto dopomáha očiťovacej kúry.  Poslednou možnosťou tohto ochorenia je odstránenie postihnutej časti čreva.
   S pozdravom Podlupszki