Otázka

Súčasne s užívaním liekov sa mi objavila hnačka.

Vážený Pán doktor! Mám 22 rokov, nedávno som mala antibiotickú liečbu kvôli ochoreniu dýchacích ciest, užívala som liek menom Cefzil. Súčasne s užívaním liekov sa mi objavila hnačka. Stolica je sliznatá, niekedy krvavá, ale krv je červená. Keď sa hnačka objavila, užívala som normaflor, držím diétu (hrianky, jablko, banán, jogurt), to znamená, že jem iba také jedlá, ktoré by teoreticky mali stolicu zadržať. Neschudla som, iba následkom diéty. Na toaletu idem denne 3-4x, ale konzistencia mojej stolice a krv ma desia. Niečo podobné som mala už aj pred dvomi rokmi, ale vtedy mi to v priebehu dvoch týždňov skončilo. Je možné predpokladať zápalové ochorenie? Keď sa stav nezlepší, v každom prípade vyhľadám svojho lekára, len sa bojím, že ma pošle na kolonoskopiu. Mám silný nedostatok železa a chudokrvnosť. Napadlo ma aj to, či toto nemôže byť dôvodom. Nechcem myslieť na nič vážnejšie. Čo si myslíte, že by to mohlo spôsobiť? Mám sa obávať? Za Vašu odpoveď a pomoc ďakujem! S pozdravom

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  26. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem!
  Podľa môjho názoru spôsobujú problémy antibiotiká. Keď sa Váš stav nezlepší, potom bude potrebné vyšetriť vzorku stolice na toxín Clostridium. Dovtedy Vám odporúčam užívanie probiotík.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám bolesti brucha a hnačku

Zdravím dlhodobo mám problémy s trávením ako sú bolesti brucha a hnačku. Opakovane som navštívila gastroenterológov no nestrela som sa s pochopením nakoľko na gastroskopii i kolonoskopií nie sú žiadne zmeny. Kalprotektín mi vyšiel pred 4 rokmi niečo vyše 300 no odvtedy nikto nie je ochotný zopakovať odber alebo sa so mnou o čomkoľvek baviť, Minulý rok som absolvovala magnetickú rezonanciu so zameraní na tenké črevo kde tiež nič nebolo, výsledky z krvi naznačujú len vyšŠie CRP (nad 20,), minerálový rozvrat a zhoršený krvný obraz. keď príde hnaćkové obdobie trvá to niekedy i vyše 2 týždňov so zvýšenou teplotou, nesmiernou únavou, čo zjem a vypijem ide zo mňa von, obvodná lekárka mi už nechce vypisovať PN lebo nemam žiadnu diagnózu a v práci si nemôžem dovoliť odbiehať behom služby aj 15_20 krát na WC. Prosím teda o nejakú radu ako vyriešiť tieto moje problémy ďakujem

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  31. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  podľa Vášho opisu máte podľa mňa nábeh na Crohnovu chorobu. Bolo by však potrebné ísť počas pretrvávajúcich ťažkostí na kolonoskopiu, ktorá to buď potvrdí, prípadne sa zistí iná príčina Vašich problémov.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Syn má triašky, hnačky a bolesti brucha

Dobrý večer,,chcela by som vás poprosiť o radu, mám syna vo veku 16a pol roka ,od minulého roka ho trápia bolesti brucha pod pupkom,smerujúce vľavo hore,niekedy sú pri tom hnačky,niekedy napínanie na zvracanie, triaška, únava, ospalosť,bolesti nastávajú v skorých ranných hodinách,pri vstavani do školy ,po vyspati bolesti ustúpia,niekedy menej,niekedy úplne,,, ráno znova to isté,teraz je to skoro stále ráno,absolvovali sme sono,RTG,odbery na celiakiu, štítnu žľazu,cukor,CRP, očné pozadie, vyter z recta,všetko negatívne, vo februári mal ecoli v krku,prelieceny Zinatom,ležal v nemocnici ,kde sa vlastne nič nezistilo,je ADHD dieťa, máme doporučene gastro vyšetrenie,,má veľa vymeškaných hodín v škole z tohoto dôvodu,,ja ako matka som už zúfalá, pretože večer sa zdá byť všetko v poriadku a príde ráno a bolesti,neviete, čo by to mohlo spôsobovať, keď sa to deje hlavne skoro ráno? chirurgické vyšetrenie negatívne, moč negatívny,má hypovitaminozu D,len 7 mal pred rokom,teraz 25,má zvýšené ALT-1,03 ,HDL cholesterol- 0,85,Lipaza -0,11, Tryacyglyceroly-2,36,Kreatinin-63,1,RDW-CV-12,8 a CHOL/HDL CHOL-4,89 za dva roky pribral 20 kg a vyrástol,, často sa unavy.Dakujem.

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  28. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  pravdupovediac Vám na túto otázku neviem odpovedať. Možné je, že sú v tom hormóny, možno niečo iné. Príčin môže byť niekoľko, je potrebné to určite sledovať aj lekárom.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Hnačka a problémy s trávením

Dobrý deň, po dietnej chybe / nemožem jesť omastenuˇ kapustu/ ma do hodinky prehnalo, 2 dni normalne a na 3 den som dostala akúunu hnačku, všetko šlo so mňa von, úplná voda. Veľké prelievanie v črevách. Včera ráno 2 krát riedka stolica, rano a večer som si dala po jednej tablete raysecu. Cely deň, noc nič iba škrkanie v črevach. Ráno opať riedka stolica 1 krát. Podotýkam že som dietovala iba voda a čaj a suchar. Chuť na jedlo mam ale po zjedení mi slabšie trávi.

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  24. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Veľmi správne ste si dali diétu, dôležitý pri takýchto stavoch je výdatný pitný režim, aby nedošlo k dehydratácii organizmu, ktoré by mohlo zdravotný stav veľmi zhoršiť. Pravdepodobne ide o narušenie rovnováhy v črevnej mikroflóre, preto by ste mali zabezpečiť prísun probiotík, ktoré pomôžu Vašim črevám nadobudnúť znovu rovnováhu a zlepší sa tiež trávenie.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki