Otázka

Čo to znamená keď vás pichá pri srdci?

Dobrý večer, čo to znamená keď vás pichá pri srdci?

Odpovede
Kategórie: Kardio – vaskulárne problémy

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  22. august 2019.

  Vážená pani!

  Takto bez konkrétnych informácií a znalosti anamnézy je ťažko posúdiť Váš stav. Bez znalosti veku, fyzického a duševného stavu, resp. prípadných ochorení nedokážeme odpovedať na Vašu otázku, ktorá sa najčastejšie dotýka obehovej a dýchacej sústavy, vo väčšine prípadov ide o prechodný stav. V prípade, že sa tieto potiaže opakujú častejšie, odporúčame absolvovať vyšetrenie. 
   
  S úctou
  Lekárky tím Dr Facheta

Otázka

Ako si môžem zlepšiť kvalitu života pri vysokom krvnom tlaku, poruche srdcovej chlopne a nadváhe?

Chcel by som poprosiť o pomoc, pretože sa v poslednej dobe objavili nejaké problémy s mojím zdravím. Diagnostikovali mi vysoký krvný tlak a poruchu srdcovej chlopne. :/. Chcel by som si svoj život dať do poriadku, lebo mám na sebe nadbytočné kilogramy, ktoré keby zmizli, mohol by som svoj život žiť lepšie, zmizol by nedostatok sebavedomia a mohol by som prekonať aj svoju chorobu.

Odpovede
Kategórie: Kardio – vaskulárne problémy

Odpoveď

 1. Dobor Viktória
  Viktória Doborová Dietetik, diplomovaný špecialista pre náuku o výžive
  12. december 2017.
  Dobrý deň prajem,

  Najdôležitejšie by bolo na Váš problém naozaj chudnutie! Krvný tlak dokáže vplyvom chudnutia ukázať rapídne zlepšenie, preto sa môže aj srdce zbaviť záťaže. I keď je takto športovanie trocha obmedzené. V tejto otázke budete potrebovať radu svojho lekára, pretože on vie, ako je porucha srdcovej chlopne vážna a čo sa môže pri nej odporúčať. Ja by som povedala, že pokiaľ ste doteraz nešportovali, potom by mohlo pomôcť bicyklovanie, plávanie alebo chôdza!

  Ohľadom chudnutia dodržujte dve pravidlá: znížte príjem sacharidov a jedzte pravidelne malé porcie! Zníženie sacharidov znamená aj vyhýbanie sa pekárenským výrobkom z bielej múky (žemle, rohlíky, biely chlieb, atď.), cestovinám, zemiakom, ryži, chipsom, sladkostiam a potravinám s obsahom cukru (sladené nealkoholické nápoje, ale dokonca aj ovocné šťavy! ). Keď prílohu nahradíte zeleninou, chipsy ovocím alebo semienkami, hneď tým urobíte pre svoje zdravie veľa! V prípade vysokého krvného tlaku a poruchy srdcovej chlopne by bolo dôležité aj to, aby ste znížili príjem soli a tukov. Je potrebné vyhýbať sa mastnému mäsu, mäsovým výrobkom. Čo sa týka jedenia, potrebovali by ste jesť 4-5 krát, aby ste mali hladinu cukru v krvi v rovnováhe, a aby ste sa vyhli hladovaniu.  

  S pozdravom
  Viktória Doborová


Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku