Otázka

Čo to znamená keď vás pichá pri srdci?

Dobrý večer, čo to znamená keď vás pichá pri srdci?

Odpovede
Kategórie: Kardio – vaskulárne problémy

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  23. august 2019.

  Vážená pani!

  Takto bez konkrétnych informácií a znalosti anamnézy je ťažko posúdiť Váš stav. Bez znalosti veku, fyzického a duševného stavu, resp. prípadných ochorení nedokážeme odpovedať na Vašu otázku, ktorá sa najčastejšie dotýka obehovej a dýchacej sústavy, vo väčšine prípadov ide o prechodný stav. V prípade, že sa tieto potiaže opakujú častejšie, odporúčame absolvovať vyšetrenie. 
   
  S úctou
  Lekárky tím Dr Facheta

Otázka

Ako si môžem zlepšiť kvalitu života pri vysokom krvnom tlaku, poruche srdcovej chlopne a nadváhe?

Chcel by som poprosiť o pomoc, pretože sa v poslednej dobe objavili nejaké problémy s mojím zdravím. Diagnostikovali mi vysoký krvný tlak a poruchu srdcovej chlopne. :/. Chcel by som si svoj život dať do poriadku, lebo mám na sebe nadbytočné kilogramy, ktoré keby zmizli, mohol by som svoj život žiť lepšie, zmizol by nedostatok sebavedomia a mohol by som prekonať aj svoju chorobu.

Odpovede
Kategórie: Kardio – vaskulárne problémy

Odpoveď

 1. Dobor Viktória
  12. december 2017.
  Dobrý deň prajem,

  Najdôležitejšie by bolo na Váš problém naozaj chudnutie! Krvný tlak dokáže vplyvom chudnutia ukázať rapídne zlepšenie, preto sa môže aj srdce zbaviť záťaže. I keď je takto športovanie trocha obmedzené. V tejto otázke budete potrebovať radu svojho lekára, pretože on vie, ako je porucha srdcovej chlopne vážna a čo sa môže pri nej odporúčať. Ja by som povedala, že pokiaľ ste doteraz nešportovali, potom by mohlo pomôcť bicyklovanie, plávanie alebo chôdza!

  Ohľadom chudnutia dodržujte dve pravidlá: znížte príjem sacharidov a jedzte pravidelne malé porcie! Zníženie sacharidov znamená aj vyhýbanie sa pekárenským výrobkom z bielej múky (žemle, rohlíky, biely chlieb, atď.), cestovinám, zemiakom, ryži, chipsom, sladkostiam a potravinám s obsahom cukru (sladené nealkoholické nápoje, ale dokonca aj ovocné šťavy! ). Keď prílohu nahradíte zeleninou, chipsy ovocím alebo semienkami, hneď tým urobíte pre svoje zdravie veľa! V prípade vysokého krvného tlaku a poruchy srdcovej chlopne by bolo dôležité aj to, aby ste znížili príjem soli a tukov. Je potrebné vyhýbať sa mastnému mäsu, mäsovým výrobkom. Čo sa týka jedenia, potrebovali by ste jesť 4-5 krát, aby ste mali hladinu cukru v krvi v rovnováhe, a aby ste sa vyhli hladovaniu.  

  S pozdravom
  Viktória Doborová


Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku