Otázka

Mam syna po detskej mozgovej obrne mal nador na mozgu

Mam syna po detskej mozgovej obrne mal nador na mozgu bol operovany pred 15 rokmi v motole v prahe je to utlmene nakolko korene idu z mozgu pravidelne chodime na magneticku rezonanciu musi ist na testy?

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  8. november 2020.
  Dobrý deň!
  Čo sa dôležitosti zúčastnenia na testovaní týka, odporúčame v prvom rade konzultovať s ošetrujúcim lekárom Vášho syna. 
  Po posúdení celkového zdravotného stavu, anamnézy, diagnózy je na lekárovi, či testovanie odporučí, alebo nie. 

  S pozdravom

  Lekársky tím 

  Prof. Dr. József Fachet MD, PhD.

Otázka

Som piaty rok po mastektomii prsnika, mala som 6 chemo a 30 ožiarov pri ktorých mi popálili pľúca.

Dobrý den.Som piaty rok po mastektomii prsnika mala som 6 chemo a 30 oziarov pri ktorých mi popalili pľúca a ešte beriem liek Tamoxifen EBEWE 20mg.Na CT vyšetrení mi zistili že mám zväčšenie pečené o 18cm a a viaceré noduly v plucach.Záver z CT St.p.mastektomii I.sin pre Ca t.č.bez.lok.recidivy,stacion.LAP v mediastine a hile I.dx.PostRAT zmeny pľúc v hl I.sin,viacere noduli pľúc bilat.nespecif.etio.-stac.nalez.Moja lekárka mi tvrdí že to nič nie.Prosím o radu.Dakujem

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  8. september 2019.

  Vážená pani!

  Ďakujeme za prejavenú dôveru zaslaním dotazu. Poprosíme o zaslanie dobre viditeľnej fotografie o CT náleze, aby sme ho mohli preštudovať celý. Samozrejme, je našou snahou pomôcť Vám, avšak z kusových informácii vyňatých z nálezu, bez poznatkov celej anamnézy, nie je možné zaujať korektné stanovisko a odporučiť akékoľvek ďalšie kroky.
  Čakáme tak na zaslanie fotografie, s úctou prajeme pevné zdravie,
   
  Lekársky tím Dr Facheta

Otázka

Prosím o radu ohladom mojej diagnózy.

Onkologická diagnoza Ca resti cT3cNOMO 3.5.2018 v urovni dolného rekta v dlžke 25 mm orálnym smerom a pod anorektálny uhol v dlžke 12 mm semicirkulárne zhrubnutie steny rekta s nepravidelným lumenom nález svedčí pre solídnu léziu T 3 b. Operovaný peroperačne nález mnohopočet.MTS heparu preto realizovaná len paliatívna operácia- sigmoideostomia. Odvtedy navštevujem onkologiu. Po operácii mi operujúci povedal, že budem žiť max. 3 mesiace a ja zatial bez problémov som zdolal 9 mesiacov. Trápi ma však že z toho nádoru do konečníka vyteká hnis a často i krv, hnis príšerne zapácha.Tvrdia mi, že viacej sa s tým nedá robiť vraj musím takto dožit.Keby aspon existovali nejaké lieky, ktoré by výtok upravili resp.znížili.

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  7. jún 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme úctivo za prejavený záujem! Vami opísaný stav je skutočne pokročilé štádium, preto si dovoľujeme podať podrobnejšie informácie. Nádorové ochorenie je zložité (súhrnné) ochorenie, mnoho vnútorných a vonkajších faktorov ovplyvňuje vytváranie jednotlivých procesov. Šancu na vyliečenie môže najskôr zabezpečiť komplexná holistická terapia ako celok, v ktorej sa zlučuje klasická a komplementárna medicína, zahŕňajúca výživu, liečivé rastliny, pohyb, prehodnotenie spôsobu života, duševné cviky (samozrejme s ohľadom na vek a fyzický stav). Duševné faktory totiž zákonite ovplyvňujú fyzické procesy tela. Radikálne zmeny sú potrebné preto, lebo bez nich sa organizmus nedokáže zbaviť deštruktívnych účinkov, ktoré stoja na pozadí.

  Prípravky z liečivých húb pomáhajú v prvom rade posilnením imunitného systému (veľmi účinne), i keď disponujú mnohými ďalšími prospešnými účinkami. V prípade nádorových ochorení odporúčame produkt Fachet Vital Basic, obsahujúci 4 rôzne huby, v dávkovaní 2x4 kapsule denne. Každé užitie je vhodné doplniť príležitostne 500 vitamínom C (nie lipozomálneho vitamínu C, ale vo forme tabletiek), v záujme lepšieho vstrebávania. Prípravok je potrebné užívať pravidelne (dlhodobo), po 4 mesiacoch aktívneho užívania sa oplatí držať mesačnú pauzu, následne v terapii pokračovať v rovnakom cykle. S užívaním produktu je vhodné začať čo najskôr, zároveň je dôležité vedieť, že pomáha neutralizovať jeden z najnepríjemnejších dôsledkov chemoterapie a ožarovania, a to stratu hmotnosti následkom hnačky/nechutenstva/zvracania.

  Je rozhodujúce, aby sa spôsob liečby, aplikovanie doplnkových/liečivých produktov konali podľa istého tematického poriadku, pretože liečivé huby predstavujú iba “zlomok” potrebnej terapie, ktoré je možné aplikovať aj v prípade metastáz. Pokiaľ máte záujem o holistickú terapiu, zostavenú priamo pre Vašu osobu, prosíme o spätnú väzbu, radi sa s Vami skontaktujeme!

  Prajeme Vám skoré uzdravenie,

  s úctou tím Dr. Facheta.

Otázka

Mojej mame diagnostikovali pred desiatimi rokmi zhubný nádor koreňa jazyka.

Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o odpoveď! mojej mame diagnostikovali pred desiatimi rokmi zhubný nádor koreňa jazyka štádium 3 az4,na základe histoligie! nikdy nemala za tých desať rokov zlu krv,ani len napadnuté lymfatické uzliny,alebo metastázy! absolvovala za tých desať rokov dva cykly chemoterapie ,potom dva krát po sebe cykly rádioterapie! teraz jej uzavrelo niečo v krku dýchacie cesty,s tým že podstúpila tracheostomiu! ešte stále má dobrú krv,ani len náznak obyčajného zápalu! je to vôbec možné! ak môžete odpiste! ďakujem Vám vopred s pozdravom.

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  29. apríl 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za prejavenú dôveru zaslaním otázky, žiadosti o radu.  Bez znalosti podrobností sa vieme k prípadu Vašej mamičky vyjadriť iba na základe všeobecnej mienky. Napriek dvom cyklom absolvovanej liečby možno predpokladať, že nádorový proces na nevyliečil i napriek tomu, že po dlhý čas neboli vykazované žiadne príznaky zápalového, resp. iného charakteru. Prípadné rozšírenie tohto procesu je po istú dobu bez príznakov, avšak zasiahnutím svojho okolia môže časom uzavrieť dýchacie cesty. Tento predpoklad potvrdzuje aj skutočnosť, že bola nutná tracheostómia, čo poukazuje na to, že toto uzavretie sa nestalo pri dolných dýchacích cestách.
  Vplyvom nedostatku výsledkov vyšetrení a anamnézy je vyššie uvedený popis pravdepodobný, hoci sa môže stať, že na pozadí je iný dôvod. Vaša mamička je určite v tých najlepších rukách a v čo najkratšom čase sa jej dostane náležitej vhodnej liečby.
  Prajeme je skoré uzdravenie, s úctou
  Lekársky tím Dr. Facheta 

Otázka

Podstúpila som operáciu prsníka kde mi aj po negatívnej biopsii vyoperovali zhubný nádor.

Dobrý deň pán doktor chcela by som sa opýtať na Váš odborný názor a prognózu . Podstúpila som operáciu prsníka kde mi aj po negatívnej biopsii vyoperovali zhubný nádor. Záver som HER2 Negatívna, invazívny nádor prsníka G3, bez postihnutých lymfatických uzlín, čakám ešte na jeden test z hystológie či to nieje dokonca Triple Negatív. Chcem sa úprimne opýtať koľko percentnú šancu majú pacientky na prežitie alebo liečbu tohto typu rakoviny? Teraz podstupujem chemoterapiu, zatiaľ prvý cyklus, začali mi pomaly padať vlasy a mám veľký strach čo bude ďalej a či liečba vôbec zaberie. Mám iba 33rokov a vraj nízky vek je nepriaznivým faktorom. Všade na internete čítam že doba prežívania je okolo 9-12 mesiacov... Na čo sa mám pripraviť? Ďakujem veľmi pekne za Vašu úprimnú odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  17. apríl 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Sme poctení, že Ste sa so svojou otázkou obrátili na nás! S Vaším dovolením, nepúšťali by sme sa do nejakej predpovede, alebo prognózy, radšej by sme Vás radi informovali o tom, že šanca na vyliečenie existuje, avšak k tomu je potrebné spoznať pozadie ochorenia, jeho súvislosti, aby sa mohla aplikovať cielená terapia. Nádorové ochorenie je zložitý problém, vývoj procesov ovplyvňuje mnoho vonkajších a vnútorných faktorov. Pre riešenie takého problému nepostačuje iba nejaký konkrétny liek, či liečivá rastlina. Šancu na vyliečenie môže zabezpečiť najmä systematická, komplexná holistická terapia, ktorá spája klasickú a komplementárnu medicínu, zahŕňa v sebe výživu, liečivé rastliny, pohyb, prehodnotenie životného štýlu a duševné cvičenia (samozrejme s ohľadom na vek a fyzický stav). Pretože duchovné faktory zákonite ovplyvňujú procesy fyzického tela. Aby sa pacient z týchto porúch mohol vyliečiť, bolo by dôležité, aby Ste si vedeli prinavrátiť rovnováhu organizmu, k čomu Vám môže poskytnúť pomoc vyššie uvedená holistická terapia, týkajúca sa Vášho životného štýlu, zahrnutá do systému. Pokiaľ by Ste bola v tomto smere otvorená a pripravená konať v záujme liečby, poprosíme Vás o uvedenie e-mailovej adresy, aby sme Vás v súkromnom liste informovali o ďalších možnostiach.

  Prajeme Vám skoré uzdravenie a pokoj.

  S úctou tím Dr. Facheta.

Otázka

Potrebovala by som poradiť čo robiť!

Zdravim, pan doktor potrebovala by som poradit co robit! Tyka sa to mojej mami... Pred 6 rokmi mala rakovinu krčka maternice bola operovana vybrali jej vajecniky maternicu. Bola uz medzi 2-3 stadiom. Nenasadili jej ziadnu liecbu lebo to vraj nebolo nutne. Po tejto operacii asi po roku jej zistili ze ma zvecsene a zapalene lymfaticke uzliny. Taha sa to z nami dodnes mala ich uz operoavne asi 5 krat. A dodnes to nieje dobre. A nato vsetko jej zistili sekundarny zhubny nador pluc v pravo... No nerobia nic... Uz to vieme asi 5 mesiacov ale raz povedali ze to nieje tak... Ale od vtedy uz bola 3 krat na Pet/Ct a 2a aj teraz uz povedali ze je to zhubny nador... No nerobia nic len tase o 3mesiace na kontrolnu Pet/Ct... Nemali by to nejako operovat alebo nasadit liecbu... Vraj uz pol roka su na tom istom mieste a nezvecsili sa tak nechcu ich zbytocne niecim drazdit...je zo podľa vas spravny postup lebo mne sa to nepači... Ved rakovina pluc neje len chripka je to vazne ochorenie na ktore uz nejeden clovek zomrel moja mamka je este mlada ced ma len 44rokov :( prosim o odpoveď

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  6. február 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za prejavený záujem! Vaša mamička je ešte veľmi mladá, liečby by bolo vhodné doplniť o holistický terapeutický balík. Že čo sa môže/musí urobiť, závisí od aktuálneho obrazu ochorenia a popisu protokolu, takto na diaľku to žiaľ posúdiť nemožno.  S Vaším dovolením sa s Vami podelím o informácie, ktoré sa Vás môžu dotýkať.
  Nádorové ochorenie je zložitý problém, proces jeho vzniku môže byť ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi. Šance na vyliečenie môže zabezpečiť najlepšie komplexná holistická terapia zaradená do systému, ktorá je spojením klasickej a komplementárnej medicíny, zahŕňa v sebe nový pohľad na výživu, liečivé rastliny, pohyb a životný štýl, a duševné cviky (samozrejme je zohľadnený vek a fyzický stav pacienta). Duševné faktory totiž zákonitým spôsobom ovplyvňujú fyzické procesy tela.
  Prípravky na báze liečivých húb v prvom rade pomáhajú pri posilnení imunitného systému (veľmi účinne), i keď disponujú mnohými inými prospešnými účinkami. V prípade nádorového ochorenia doporučujeme produkt Fachet Vital Basic, ktorý obsahuje 4 druhy húb, s dávkovaním 2x4 kapsule denne. Každú dávku doporučujeme príležitostne doplniť 500 mg vitamínom C (nie lipozomálny vitamín C, ale vo forme tabletiek) v záujme lepšieho vstrebávania. Prípravok sa doporučuje užívať trvalo, po 4 mesiacoch aktívneho užívania je vhodné držať prestávku 1 mesiac a v terapii pokračovať cyklicky týmto spôsobom. S užívaním produktu sa cieľovo doporučuje začať čo najskôr, a je dôležité poznamenať, že pomáha neutralizovať jeden z najnebezpečnejších vedľajších účinkov prípadnej chemoterapie, alebo ožarovania - stratu hmotnosti vplyvom hnačky, nechutenstva, či zvracania.
  Je dôležité, aby aplikácia liečebných metód, doplnkov výživy/liečivých produktov prebiehala vedome, zoradená podľa istého tematického poriadku, pretože liečivé huby predstavujú iba "kúsok" z potrebnej terapie, a možno ich aplikovať aj v prípade metastáz. Pokiaľ by ste sa Vy, alebo Vaša mamička zaujímali bližšie o holistickú terapiu, šitú na mieru, oznámte nám to prosím!
  S úctou a prianím skorého uzdravenia mamičke
  Lekársky tím Dr Facheta

Otázka

Manželovi zistili tumor a spravili mu drenáž

Vazeny p.doktor,som z okresu rim.sobota,,momentálne som v zahraničí,a mam zviazane ruky,manzelovi zistili klatz.tumor v banskej bystrici, spravili mu drenáž a teraz ma do 10.9.čakať na výsledky.dg.k 83 1,moja otázka,prečo mu nenavrhli opetaciu,ja to beriem tak,že už je pozde,alebo sa mýlim,koľko mame času tých 6 mesiacov,nikto nic nepovie,ďakujem,co mam este skúsiť,nechcem to vzdať,manžel ma 63 rokov,s úctou a pokorou bavrincova

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  25. august 2018.

  Dobrý deň,

  lekári sa pri diagnostike a liečebných postupoch opierajú o výsledky z jednotlivých vyšetrení, takže musíte byť trpezliví a počkať na ne. Ak by bol spomínaný liečebný postup vhodný pre pacienta, tak by Vás o tom určite informovali a aplikovali ho. Danú situáciu však môžete konzultovať i s iným onkológom, aby ste mali dva nezávislé názory odborníkov a vedeli sa tak ľahšie orientovať a rozhodnúť. 

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Čo to konkrétne znamená?

Zdravím Vás. Chcel by som sa opýtať, že na základe kódu diagnózy C62,mi vybrali ľavý semenník. Dnes ma poslali na CT brucha, nakoľko bolo podozrenie, že v ľavej strane panvy mám nadmerne zväčšené žľazy. Čo to konkrétne znamená, znamená to metastázy, že sú tieto žľazy v panve zväčšené? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Liečba rakoviny

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  2. máj 2018.

  Dobrý deň prajem!

  Kód diagnózy C62 znamená zhubný nádor prostaty.

  Zväčšené žľazy znamená pravdepodobne zväčšené uzliny (limphoglandula). Vzhľadom na to, že sa šíri najmä, okolo lymfatických ciest, môže to byť metastáza. Avšak včas vykonaná, komplexná liečba môže viesť k liečeniu.

  S úctou Vám prajeme čo najskoršie uzdravenie

  Dr. Tibor Darnói