Otázka

Oplatí sa prípravok užívať aj naďalej?

Zdravím Vás! Chcela by som sa na Vás obrátiť s nasledovnou otázkou. Moju mamu / 89 ročná/ operovali v roku 2009 na nádor v prsníku, dostala 25 ožarovaní, následne lieky. Pravidelne chodila na kontroly, približne pred rokom a pól sa pri vyšetrovaní problému s chrbticou zistilo, že má metastázy na kostiach. Dvakrát dostala ožarovanie, potom liek Arilla. Na kosti nemôže dostať, lebo má chronické nedostatočnosť obličiek. Začala užívať produkt s liečivými hubami, denne 2x4 ks spolu s vitamínom C. Teraz užíva 3. krabičku, ale nie je žiadne zlepšenie, dokonca je jej stav ešte horší, neje, chudne. Žiaľ, trápi ju neustále nutkanie na vracanie, aj kapsule vie užiť iba po zamiešaní do jogurtu. Moja otázka by bola nasledovná, oplatí sa jej prípravok užívať aj naďalej? Viem, je to iba doplnková možnosť, pravdepodobne má na každého iný účinok, ale určite máte skúsenosti s tým, ako dlhú dobu sa ešte oplatí pokúšať sa. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Liečivé huby

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  11. október 2018.

  Vážená Pani!

  Ďakujeme za Vami prejavený záujem! U Vašej matky potvrdzujú metastázy na kostiach už pokročilé štádium. Žiaľ, v staršom veku už organizmus nemá zásoby, preto sa napriek spomaleniu fyziologických procesov oslabí aj obranyschopnosť organizmu. Zhoršuje to ešte aj to, že kvôli nedostatočnej funkcii obličiek nemôže dosať ani liečenie. Na vyvinutie účinku liečivých húb sú potrebné minimálne 2-3 mesiace (ich užívanie sa odporúča doplniť vitamínom C), ale, žiaľ, ani liečivé huby nie sú takým zázračným liekom, aby sme si od nich mohli sľubovať zaručené vyliečenie, aj oni sú len "plátkom" z v tomto prípade potrebnej doplnkovej, holistickej liečby. Na základe Vášho popisu je, žiaľ, možné, že organizmus Vašej Matky je už čoraz menej schopné odolávať nádorovému procesu, preto je badateľné aj zhoršenie jej stavu. Je pravdepodobné, že v tomto štádiu ani užívanie liečivých húb nedokáže priniesť zvrat. Keď Vám môžeme v niečom pomôcť, obráťte sa, prosím, na nás!

  S úctou prajeme Vašej Matke zlepšenie stavu

  Lekársky tím Dr Facheta

   

   

Otázka

Chcela by som Vás poprosiť o názor

Vážený Pán Profesor a jeho Tím! Chcela by som sa na Vás obrátiť s nasledovnou otázkou. Môjmu svokrovi vo februári roku 2016 diagnostikovali v pravej hornej polovici T3N2M0 std. III / A pľúcny adenoid. Je neoperovateľný, preto v prvom kole dostal chemoterapiu 6 cyklov paclitaxel+carboplatin meoadj. Potom CT vo februári 2017 potvrdilo progresiu, ktorá presiahla 20 %, vtedy ho Onkoteam zaradil do T3N2M1a st. IV. Potom dostal liečbu 10 cyklov docetaxel+nintedanib. CT z 02.2018.znova potvrdilo progresiu, momentálne dostáva 7. cyklus liečby mono pemetrexed. 24.02.2016. je podľa CT azygos lymfatická uzlina 25x16 mm, v 3. segmente má priemer 28x18 mm, v ľavom 4. segmente je jedna 16x12mm-ová, v ľavom 9. segmente jedna 5mm-ová, 05.02.2018 CT azygos lymfatická uzlina 36x22 mm, v pravom 3. segmente presahuje 3 cm, v ľavom 4. segmente je momentálne 1 cm-ová, v ľavom 9. segmente nezmenená. Iné metastázy neboli preukázané. V posledných 3 týždňoch schudol 5 kg, je slabý, veľa leží, rýchlo sa unaví, po miernej fyzickej záťaži (chôdza, 10-15 minút sedenia) ho prepadnú závrate, slabosť. Od jeho lekára som dostala informáciu, že "max 1 rok". Rodina, žiaľ, nevie hovoriť o tejto situácii (ja som zdravotnícky pracovník), žiaľ, svoj každodenný život žijú pštrosou politikou. Chcela by som sa opýtať, nakoľko je v skutočnosti situácia vážna, a či budem musieť začať vážne pripravovať rodinu na to najhoršie, alebo môžeme rozmýšľať v dlhšom časovom horizonte? (Myslím tým na 3-5-10 rokov) Ďakujem Andrea

Odpovede
Kategórie: Liečivé huby

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  19. august 2018.

  Vážená Pani!

   

  Ďakujeme za prejavenú dôveru, že ste sa so svojou otázkou obrátili na nás! Žiaľ, podľa popisu je ťažké načrtnúť sľubnú budúcnosť. Čo to v časovom horizonte znamená, kvôli nedostatku vedomostí o okolnostiach to nemôžeme povedať. Nádorové ochorenie je zložitý problém, vývoj procesov ovplyvňuje mnoho vonkajších a vnútorných faktorov. Šancu na vyliečenie môže zabezpečiť najmä systematická, komplexná holistická terapia, ktorá spája klasickú a komplementárnu medicínu, zahŕňa v sebe výživu, liečivé rastliny, pohyb, prehodnotenie životného štýlu a duševné cvičenia (samozrejme s ohľadom na vek a fyzický stav). Pretože duchovné faktory zákonite ovplyvňujú procesy fyzického tela. Čiže šancu na vyliečenie môže dať najmä taký zložený terapeutický balík, ktorý okrem lekárskych terapií je spojený so základnou zmenou všetkých  životných situácií, k tomu je však potrebný čas a aktívna účasť pacienta. Bez týchto zmien je každá liečba (aj lekárska liečba) schopná iba ovplyvniť symptómy. Pretože ak sa hlboko ukrývajúce procesy, ktoré ochorenie spôsobili a udržiavajú ho, ostanú nedotknuté, ich ničivý účinok bude pretrvávať, zachovávajúc príznaky a ochorenie.Vami zhrnutý proces sa zdá byť pokročilým, ale v prípade záujmu o prípravkoch z liečivých húb, prípadne o holistickej terapii Vám poskytneme podrobné informácie.

   

  S úctou prajeme Vášmu Svokrovi zlepšenie stavu

  Lekársky tím Dr Facheta

Otázka

Potvrdenie baktérie E.coli?

Vážený pán doktor. Chcel by som sa opýtať, či je možné baktériu e.coli potvrdiť z krvi, alebo rýchlym testom. Alebo a dá potvrdiť iba kultiváciou. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem Attila

Odpovede
Kategórie: Liečivé huby

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  12. október 2016.

  Vážený pane!

  Ďakujeme za Vami prejavený záujem! Potvrdenie kmeňov coli sa v bežnej praxi vykonáva kultiváciou, nech už ide o infekciu žalúdka – tráviaceho traktu, močových ciest, centrálnej nervovej sústavy, atď. Dá sa potvrdiť z krvi pomocou haemocultury (kultivácia). V minulosti – podľa správ - výskumníci münsterskej univerzity vyvinuli na preukázanie infekcie rýchly test, ale o jeho dostupnosti nemáme informácie.

  S úctou:

  Lekársky tím Dr Facheta


Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku