Otázka

Trápi ma celková strata váhy

Dobrý deň,volám sa Miroslava,40 rokov,2002 prekonaný Hodgkinov lynfom.Roku 2015 mi diagnostikovali gastritídu,v marci 2017 mi laparoskopicky odobrali žlčník,krátko pretým som absolvovala MRI pankrasu,CT žlčník a žlčovody,r.2016 2x gastroskopiu a kolonoskopiu. Výsledky boli negatívne,no v júly minulého roku som začala rapídne strácať na váhe. Aby som bola presná,úbytok na váhe nie tak masívny ako úbytok tuku. Celková strata váhy je len cca 5kg,ale obvod pásu,stehien či ramien behom niekoľkých mesiacov naozaj rapídne klesol.Pri jedení nepociťujem nejaké ťažkosti,nemám nijaké silné bolesti,mám len nadmerne nafúknuté brucho a neustále pálenie záhy.Trápi ma NÁHLY NEVYSVETLITELNÝ ÚBYTOK VÁHY A TUKOVEJ HMOTY . Hematol.vyštrenie tiež negat... za radu a odpoveď Vám ďakujem..... Barcajová

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  22. júl 2018.

  Dobrý deň,

   

  tento problém je veľmi nepríjemný, petože tukové zásoby sú pre nás dôležité. Čerpáme z nich našu energiu, ale sú i určitým tepelným izolantom. Bolo by nutné, aby ste podstúpila podrobnejšie vyšetrenia, ktoré odhalia príčinu tohto problému. Problémy s ubúdaním váhy sa vyskytujú pri mnohých diagnózach ako je napríklad cukrovka, problémy so štítnou žľazou a iné. Nerád by som robil predčasný záver, je potrebné, doložiť to vyšetreniami. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Fachet

Otázka

Mám cystický lymfangion v ľavom líci od narodenia.

Dobrý deň . Mám 24 rokov,mám cysticky lymfangiom v ľavom líci od narodenia. Zaoberáte sa aj touto chorobou nakoľko doktori ktorých poznám mi nevedia v tom pomôcť ,zmenšuje a zväčšuje sa v závislosti od toho či som chorý alebo nie. V poslednej dobe bolestivými opuchmi a začervenanie pokožky líca. Chcel by som sa poradiť o prípadnej liečbe . Vopred dakujem za vašu odpoved .

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  9. jún 2018.

  Dobrý deň, 

  najčastejšie sa pristúpi k chirurgickému zákroku. Je tu však niekoľko komplikácií. V niektorých prípadoch môže dôjsť k obnoveniu a opätovnému rastu. Chirurgický zákrok môže zanechať i kozmetické defekty, najmä ak je nádor na citlivých miestach ako je nos, ucho, ústa a podobne. Práve lokalizácia môže byť problém a lekár Vám operáciu neodporučí. Ak sa nádor obnoví, tak sa operácia opakuje. 

  Využíva sa i laser. Výhodou je, že nevznikajú kozmetické defekty. Laser sa uprednostňuje pri lymfangióme na horných dýchacích cestách, ale aj pri povrchových útvaroch. Využívala sa i rádioterapia, môže viesť k zastaveniu rastu nádora, ktorý sa stáva malígnym. Na zmenšenie, respektíve zastavenie rastu nádora sa využíva imunoterapia. Radím Vám, aby ste si všetky možnosti prešli s lekárom a zvolili vhodný postup.

   

  S pozdravom

  Tím Dr. Facheta

   

   


Otázka

Vnúčik dostal kiahne a má problém s uzlinou na krku

Dobrý deň, môj 4, a pol ročný vnúčik má bilirubín 19,7, pred 3 mesiacmi mal 17. Všetky ostatné výsledky mal dobré.Je to živý človiečik,neposedný.V piatok budú výsledky z výteru hrdla. Pred 4-5 týždňami mal ovčie kiahne., pred tým soplíky, bežné školkárske chytľavé ochorenie. Pri kiahňach sme spozorovali uzlinku na krku a na tom základe sme podstúpiii vyšetrenia, lebo po dnes neustúpila. Viete mi poradiť, prípadne trochu upokojiť babkinu dušu? ďakujem za každú radu. Kubalová

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  17. máj 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pokúsim sa Vám jednoducho vysvetliť ako funguje telo pri takejto záťaži. Kiahne sú veľmi nákazlivé ochorenie, ktoré dá zabrať každému organizmu. Ich liečba je dlhodobá a organizmus sa musí aj po odznení príznakov šetriť, kým nadobudne pôvodnú silu. Dôležitou súčasťou nášho imunitného systému je lymfatický systém, cez ktorý preteká tzv. lymfa. Filtruje sa pomocou lymfatických uzlín. Pri narušení systému dochádza k rôznym prejavom, napríklad aj opuchy.

  Práve u detí je veľmi časté, že pri takejto náročnej infekcii sa môžu dostať zárodky do uzlín, kde ich napádajú. Tu sa zhromažďujú odpadové látky a uzlina sa následne zväčší. Uzlina je bolestivá, mäkká, menšia ako hrášok. Samozrejme je nutné, aby bolo dieťa sledované lekárom a postupne by to malo odznieť. Ak by to pretrvávalo dlhšie obdobie, tak budú potrebné ďalšie vyšetrenia. 

   

  S pozdravom

  Tím Dr. Facheta

Otázka

Kvôli upchávaniu lymfatických ciev mi opúcha ľavý členok.

Chcel by som sa spýtať, či to môžu užívať aj pacienti ktoré majú problémy so srdcom a nemajú štítnu žľazu (vyoperovaná). Štyridsať rokov mi noha opúcha kvôli upchávaniu lymfatických ciev. Pred štyrmi rokmi mi odstránili štítnu žľazu. Môžem to brať aj tak?

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. november 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Áno, prípravok LympNatural môžu užívať aj kardiaci, s tým rozdielom, že medzi užitím Vašich liekov a produktov Supergreens treba zachovať 2-hodinovú pauzu. V takomto prípade je veľmi dôležité aj prijímanie dostatočného množstva tekutín.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki