Otázka

Kvôli upchatiu lymfatickej cievy mi opúcha ľavý členok

Chcela by som sa opýtať, či ho môžu brať ľudia so srdcovými problémami a bez štítnej žľazy (bola odstránená ).Už štyridsať rokov mi kvôli upchatiu lymfatickej cievy opúcha ľavý členok. Pred štyrmi rokmi mi odstránili štítnu žľazu. Aj takto o môžem brať? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  9. október 2019.

  Vážený záujemca!

  Áno, prípravok LympNatural môžu užívať aj pacienti s problémami so srdcom, avšak s tým rozdielom, že medzi Vašimi liekmi a prípravkami Supergeens je potrebné, aby bol časový odstup 2 hodiny. V takomto prípade je veľmi dôležitý aj príjem tekutín.

  S úctou
  Dr. Tibor Darnói

Otázka

Po akom čase je to problém?

Vážený Pán doktor! Pred týždňom som si nahmatala na dotyk citlivú, trochu bolestivú, mäkkú, pohyblivú uzlinu v ľavom podpazuší. Išla som na ultrazvuk prsníkov a podpazušia, kde mi na nález napísali nasledovný výsledok: "V ľavej axile vidieť dve, mierne zväčšené, ploché lymfatické uzliny, so zachovaným hilusom, najväčšia 13x6 mm" Predpokladá sa, že je to reaktívna lymfatická uzlina. V prsníkoch nie je vidno žiadne zmeny. Teraz po týždni je uzlina ešte stále hmatateľná, ale už nie je citlivá. Chcela by som sa opýtať, po akej dobe je dobré ísť na kontrolu, a či znova odporúčate ultrazvuk alebo by boli potrebné iné vyšetrenia? Po akom čase je problémom, keď opuch nezmizne? Za Vašu odpoveď vopred ďakujem! S pozdravom, Georgína

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  22. august 2018.

  Vážená Pani!

  Ďakujeme za prejavenú dôveru, že ste sa so svojou otázkou obrátili na nás! Vo všeobecnosti sa dá povedať, že sa odporúča zveriť sa do starostlivosti takého odborníka, ktorý vie kontrovať situáciu s prehľadom a riadiť priebeh potrebných vyšetrení. Ten vie najistejšie posúdiť takýto stav/zmenu, kto môže pacienta vyšetriť, vidí lekárske nálezy a pozná aj výsledky laboratórnych, prípadne iných vyšetrení.

  Dúfajme, že je to naozaj len reaktívny proces, avšak pre Vaše upokojenie by bolo dobré urobiť jedno dôkladné vyšetrenie. Iba pre informáciu by sme Vás chceli upozorniť na nasledovné spojitosti. Každá chronická choroba, nádorové ochorenie, je zložitý problém a v rámci určitých zákonitostí ovplyvňuje priebeh jeho procesov mnoho vonkajších a vnútorných faktorov. Prevenciu, šancu na vyliečenie, môže zabezpečiť najmä systematická, komplexná holistická terapia, ktorá spája klasickú a komplementárnu medicínu, zahŕňa v sebe výživu, liečivé rastliny, pohyb, prehodnotenie životného štýlu a duševné cvičenia (samozrejme s ohľadom na vek a fyzický stav). Pretože duchovné faktory zákonite ovplyvňujú procesy fyzického tela.

  V prípade, že by ste mali záujem o takýto holistický terapeutický program, obráťte sa na nás kedykoľvek, aby sme Vám mohli pomôcť!

  S úctou

  Lekársky tím Dr Facheta

Otázka

Trápi ma celková strata váhy

Dobrý deň,volám sa Miroslava,40 rokov,2002 prekonaný Hodgkinov lynfom.Roku 2015 mi diagnostikovali gastritídu,v marci 2017 mi laparoskopicky odobrali žlčník,krátko pretým som absolvovala MRI pankrasu,CT žlčník a žlčovody,r.2016 2x gastroskopiu a kolonoskopiu. Výsledky boli negatívne,no v júly minulého roku som začala rapídne strácať na váhe. Aby som bola presná,úbytok na váhe nie tak masívny ako úbytok tuku. Celková strata váhy je len cca 5kg,ale obvod pásu,stehien či ramien behom niekoľkých mesiacov naozaj rapídne klesol.Pri jedení nepociťujem nejaké ťažkosti,nemám nijaké silné bolesti,mám len nadmerne nafúknuté brucho a neustále pálenie záhy.Trápi ma NÁHLY NEVYSVETLITELNÝ ÚBYTOK VÁHY A TUKOVEJ HMOTY . Hematol.vyštrenie tiež negat... za radu a odpoveď Vám ďakujem..... Barcajová

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  22. júl 2018.

  Dobrý deň,

   

  tento problém je veľmi nepríjemný, petože tukové zásoby sú pre nás dôležité. Čerpáme z nich našu energiu, ale sú i určitým tepelným izolantom. Bolo by nutné, aby ste podstúpila podrobnejšie vyšetrenia, ktoré odhalia príčinu tohto problému. Problémy s ubúdaním váhy sa vyskytujú pri mnohých diagnózach ako je napríklad cukrovka, problémy so štítnou žľazou a iné. Nerád by som robil predčasný záver, je potrebné, doložiť to vyšetreniami. 

   

  S pozdravom

  Tím Dr. Facheta

Otázka

Mám cystický lymfangion v ľavom líci od narodenia.

Dobrý deň . Mám 24 rokov,mám cysticky lymfangiom v ľavom líci od narodenia. Zaoberáte sa aj touto chorobou nakoľko doktori ktorých poznám mi nevedia v tom pomôcť ,zmenšuje a zväčšuje sa v závislosti od toho či som chorý alebo nie. V poslednej dobe bolestivými opuchmi a začervenanie pokožky líca. Chcel by som sa poradiť o prípadnej liečbe . Vopred dakujem za vašu odpoved .

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  9. jún 2018.

  Dobrý deň, 

  najčastejšie sa pristúpi k chirurgickému zákroku. Je tu však niekoľko komplikácií. V niektorých prípadoch môže dôjsť k obnoveniu a opätovnému rastu. Chirurgický zákrok môže zanechať i kozmetické defekty, najmä ak je nádor na citlivých miestach ako je nos, ucho, ústa a podobne. Práve lokalizácia môže byť problém a lekár Vám operáciu neodporučí. Ak sa nádor obnoví, tak sa operácia opakuje. 

  Využíva sa i laser. Výhodou je, že nevznikajú kozmetické defekty. Laser sa uprednostňuje pri lymfangióme na horných dýchacích cestách, ale aj pri povrchových útvaroch. Využívala sa i rádioterapia, môže viesť k zastaveniu rastu nádora, ktorý sa stáva malígnym. Na zmenšenie, respektíve zastavenie rastu nádora sa využíva imunoterapia. Radím Vám, aby ste si všetky možnosti prešli s lekárom a zvolili vhodný postup.

   

  S pozdravom

  Tím Dr. Facheta

   

   


Otázka

Vnúčik dostal kiahne a má problém s uzlinou na krku

Dobrý deň, môj 4, a pol ročný vnúčik má bilirubín 19,7, pred 3 mesiacmi mal 17. Všetky ostatné výsledky mal dobré.Je to živý človiečik,neposedný.V piatok budú výsledky z výteru hrdla. Pred 4-5 týždňami mal ovčie kiahne., pred tým soplíky, bežné školkárske chytľavé ochorenie. Pri kiahňach sme spozorovali uzlinku na krku a na tom základe sme podstúpiii vyšetrenia, lebo po dnes neustúpila. Viete mi poradiť, prípadne trochu upokojiť babkinu dušu? ďakujem za každú radu. Kubalová

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  17. máj 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pokúsim sa Vám jednoducho vysvetliť ako funguje telo pri takejto záťaži. Kiahne sú veľmi nákazlivé ochorenie, ktoré dá zabrať každému organizmu. Ich liečba je dlhodobá a organizmus sa musí aj po odznení príznakov šetriť, kým nadobudne pôvodnú silu. Dôležitou súčasťou nášho imunitného systému je lymfatický systém, cez ktorý preteká tzv. lymfa. Filtruje sa pomocou lymfatických uzlín. Pri narušení systému dochádza k rôznym prejavom, napríklad aj opuchy.

  Práve u detí je veľmi časté, že pri takejto náročnej infekcii sa môžu dostať zárodky do uzlín, kde ich napádajú. Tu sa zhromažďujú odpadové látky a uzlina sa následne zväčší. Uzlina je bolestivá, mäkká, menšia ako hrášok. Samozrejme je nutné, aby bolo dieťa sledované lekárom a postupne by to malo odznieť. Ak by to pretrvávalo dlhšie obdobie, tak budú potrebné ďalšie vyšetrenia. 

   

  S pozdravom

  Tím Dr. Facheta

Otázka

Nutkanie na vracanie počas očisty lymfatického systému

Dobrý deň! Moja otázka je, že som si u Vás kúpila kapsule limphactive, môže byť, že od nich mám nutkanie na vracanie? Užívam ich cca 2 týždne a ráno aj večer sa mi stáva, že mi je nevoľno! Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Agneša

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dobor Viktória
  14. február 2018.

   

  Milá Agneša!

  Podobne ako náš črevný trakt, aj lymfatický systém sa odporúča ročne viackrát očistiť. Úlohou lymfatického systému je totiž okrem iného to, aby posunul v organizme nahromadené toxické látky, škodlivé usadeniny a odumreté bunky do čriev. Môže sa stať, že sa tieto látky zachytia v lymfatických cestách, preto už prenosná funkcia nevie fungovať správne, čo môže viesť k mnohým nepríjemným príznakom, dokonca ku vzniku ochorení.

  S pozdravom
  Viktória Doborová

Otázka

Kvôli upchávaniu lymfatických ciev mi opúcha ľavý členok.

Chcel by som sa spýtať, či to môžu užívať aj pacienti ktoré majú problémy so srdcom a nemajú štítnu žľazu (vyoperovaná). Štyridsať rokov mi noha opúcha kvôli upchávaniu lymfatických ciev. Pred štyrmi rokmi mi odstránili štítnu žľazu. Môžem to brať aj tak?

Odpovede
Kategórie: Lymfatický systém

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. november 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Áno, prípravok LympNatural môžu užívať aj kardiaci, s tým rozdielom, že medzi užitím Vašich liekov a produktov Supergreens treba zachovať 2-hodinovú pauzu. V takomto prípade je veľmi dôležité aj prijímanie dostatočného množstva tekutín.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki