Otázka

Každý večer mi nafúknu črevá a neidú mi vetry von, viete mi poradit čo robiť?

Dobry vecer, prosim vas viete mi poradit? Uzivala som 5 druhou antibiotik kvoli ureaplazme v mechuri.Po antibiotikach mi zacali problemy bolestou zaludka a neskor sa pridali aj creva, vytok s posvy. Uzivam helicit 2 mesiac zaludok ma pri uzivani az tak nepobolieva ale ked ho neuzivam ano, uzivala som aj probiotika pri antibiotikach ale len kratkodobo. Moj problem je aj taky hlavne co ma trapi a uz som zufala, kazdy vecer mi nafuknu creva a nejdu mi vetry von, hucia mi ako keby tam pukalo citim tie vetry zastavene a krce a niekedy aj pichanie v pravom boku pod rebrom, som s toho zufala :( na gastro nechcem ist mam starsny strach. Viete mi poradit co robit? Dakujem

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. september 2018.
  Aspoň 1mesiac musíte užívať probiotikum ráno, asi 1 hodinu po jedle, a večer pred spanin, keď už nič nebudete jesť. Nato ešte ďalší mesiac večer treba brať 1 tabletku.Váš stav by sa mal následne zlepšiť. Bude to dlho trvať, ale antibiotiká vedia narobiť šarapatu. 

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Už cca. 2 rok mám ťažkosti so žalúdkom (nadúvanie) a som aj tehotná.

Dobrý deň prajem, potrebovala by som poradiť. Už cca. 2 rok mám ťažkosti so žalúdkom (nadúvanie). Z krvi mi zistili,že mám intoleranciu na pšenicu a na zemiaky, na mlieko. Tieto suroviny som zlikvidovala z jedálneho lístka ale skoro každý deň ma niečo nafúkne a trvá to aj 4-5 hodín. Niekedy aj dlhšie. Neviem už čo mám robiť, už ma všetko nafukuje. A som aj tehotná, čiže už ani lieky si nemôžem dať. Čo by Ste mi odporučili? Bojím sa aj o bábätko a aj o moje zdravie. Vopred Vám ďakujem za odpoveď! S pozdravom Erika

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  22. august 2018.

  Dobrý deň prajem,

  V tehotenstve je nadúvanie pomerne bežnou záležitosťou. Príčinou je nadmerná tvorba a hromadenie plynov v čreve. V ranom štádiu tehotenstva je nadúvanie ovplyvnené hormonálne: progesterónom. Bolo by vhodné si vymedziť dostatok času a snažiť sa jesť pomaly, dajte si malé porcie jedla viackrát denne, odpočinok v ľahu po jedle až cca za 2 hodiny, dostatok pohybu prechádzka 20 minút / denne, cvičenie na lopte krúživými pohybmi panvy ráno a večer 5-10 minút.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Mám problémy s nafúknutým bruchom.

Dobrý deň. Prosím o radu mám problémy už viac ako 3 roky ktore sa mi zhoršujú.Mam problemy s nafúknutým bruchom na veľkú potrebu nemám nutkanie ani po 3 dňoch niekedy aj dlhšie.Proste všetko čo zjem a vypijem mi stojí v crevach s toho je brucho velke nafúknuté a mám nepríjemný pocit.Skusal som všetky dostupné možnosti od Psylium ,Costi,lieky voľne dostupné na nafúknute brucho ..domáce liečby zeleniny ovocia vlákninu a nic nezabera..jedine riešenie je veľké množstvo jedlej sody po ktorej sa mi creva rozhybu a mam hnacku..po nej sa mi uľavilo brucho kleslo ale problém sa znova opakuje mám pocit že soda ako jediné riešenie už prestáva zaberať .Bol som na vysetreni zaludka z negatívnym výsledkom Mám silnú cukrovku na ktorú sa liečim 5 rokov .Mám sa 13.8 objednať na vyšetrenie cez konečník.Viete mi poradiť ako sa mojho problému zbaviť alebo nejako pomoct. Co mi vlastne je.Ďakujem za každú radu.

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  31. júl 2018.
  Dobrý deň prajem,
   

  Funkčná príčina nafukovania sa dá odstrániť diétou, vylúčením jedál a nápojov, ktoré ho vyvolávajú alebo zhoršujú. Konzumovať viac vláknin, probiotiká dodržiavať pitný režim. Po vyšetrení Vám  lekár určí správnu diagnózu.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Trápi ma nadúvanie a kŕče každý večer, ako sa ich mám zbaviť?

Dobrý deň, trapi ma nadúvanie a plynatosť sprevadzne s krčami každý večer. Ako sa toho zbaviť?

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  12. júl 2018.

  Dobrý deň,

   

  pravdepodobne bude problém v strave. Vo väčšine prípadov sa tieto problémy vytratia, keď zmenia jedálniček. Vynechajte potraviny, ktoré nadúvajú a nerobia Vám dobre. Musíte si odsledovať, ktoré to sú. Vhodné je, ak budete mať dostatočný príjem tekutín a celý tráviaci systém sa vyčistí. Nezaťažujte ho, môžete užívať probiotiká, ktoré naštartujú črevnú mikroflóru. Ak by však tieto problémy pretrvávali dlhšie, budete musieť navštíviť lekára, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki