Otázka

Ako si poradiť so svrbením a pálením konečníka

Dobrý deň.Mám 52 rokov.Odkedy mávam menštruáciu raz za pol roka začali sa moje klasické problémy ako pri prechode,návaly,nočné potenie atd.odvtedy mávam svrbenie a pálenie v okolí konečníka ale akoby ma svrbela celá intímna časť až dopredu,stolicu mám pravidelnú,začala som užívať probiotiká laktobacily 6 a stolica mi zredla,hnačku nemám len ma potom svrbí a páli okolie konečníka,mám probiotiká prestať užívať alebo je to dočasné? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Očista hrubého čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  6. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  tento problém je nepríjemný a vie pekne znepríjemniť život, bolo by nutné navštíviť lekára a nechať si spraviť kultiváciu a prípadne i odber stolice. Môže ísť o premnoženie baktérií prípadne kvasiniek, ktoré spôsobujú Vaše problémy. Najvhodnejšie je, aby sa určil presný druh baktérií, ktoré Vás obťažujú a následne sa nasadila účinná liečba na daný druh. Lekár prípadne odhalí i iné príčiny Vašich problémov. Užívaním probiotík viete liečbu podporiť. 

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Trápia ma bolesti brucha.

Dobrý večer. Mám 42 rokov a roky ma trápia bolesti brucha. Po viacerých vyšetreniach mi najprv povedali,že mám celiakiu,tak som dodržiavala diétu. Môj stav sa vtedy zlepšil,ale po skončení testov,mi lekár povedal,že nemám na 100 % celiakiu,tak nemusím dodržiavať diétu. Záver bol vtedy syndrom dráždivého hrubého čreva. Mám obdobia keď je dobre a potom zle. Od vtedy som mala viackrát bolesti,ale ani zápal som nemala a ani sono nič neukázalo. Mám neustále pocit na zvracanie,mám stríedavo hnačky a zápchy . Polievky,ovocie nemôžem jesť,lebo mám z nich hnačku a krčovité bolesti brucha..Momentálne ma trápia ostré pichavé bolesti v pravej aj ľavej strane brucha. Lekár ma posielal už na kolonoskopiu,len neviem z nej prekonať strach. Je možné,aby som mala zapálené črevá,aj keď krvné testy nič neukážu? A dá sa zistiť zápal z kalprotektínového testu? A môžu byť tieto bolesti len zo zápalu? Ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Očista hrubého čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. október 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Nemyslým si , že to budete mať zo zápaleného čreva. Asi to bude s funkčnej poruchy, ale budete mať nie celiakalnu gliadin intoleranciu.
  To znamená , že neznášate lepok ale celiakiu nemáte. Potrebná by bola pravidelná očista hrubého čreva, čo súčasne podporuje prevenciu, a odstránenie nepríjemných symptómov, a tiež prispieva k liečbe už vzniknutých chorôb.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki
   

Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku