Otázka

Už dva týždne ma trápi tupá bolesť v podbrušku v okolí vaječníkov.

Dobrý deň, mám 20 rokov a už dva týždne ma trápi tupá bolesť v podbrušku v okoli vaječníkov, pocit plnosti a nafúknuté brucho, ktoré sa mi nafukne kedykoľvek počas dňa aj keď niesom najedena. V posledné dni sa mi k tomu aj pridalo pálenie záhy. Čítala som na internete množstvo článkov a takmer vsade tieto príznaky pripisujú k rakovine vajecnikov, čo má velmi vydesilo. Momentálne som v zahranici, ale chystám sa k doktorovi. Mohlo by ísť aj o niečo iné ako napríklad nezhubnú cystu? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Pálenie záhy

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lekár
  20. august 2018.

  Dobrý deň prajem,

  V každom prípade odporučujem navštíviť praktického lekára, ktorý Vás ďalej pošle na potrebné vyšetrenia.

  S pozdravom
  Dr.Darnói

Otázka

Po mlieku a výrobkoch z neho ma páli žalúdok a cítim kyselinu

Mam problem so zaludkom..Po mlieku a vyrobkoch z neho ma pali zaludnk a citim kyselinu. Talcid pomaka. Drhy problem su creva-.Nafukovanie daam si Espumisan.Bolesti a skvrkanie v crevach,stolica tuskovita skor svetla.Je aj sucha neda sa rozotriet na test OK. Dieta 6 dni.Tri pred odberom a 3 pri odbere. Jedla s6m jablko a cervene tmave ceresne.Nie je napisane v letaku.Vraj salaty ano inf pisu nie. Co mam prosim Vas robit,ako liecit? Dakujem za radu.Zuzana

Odpovede
Kategórie: Pálenie záhy

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  18. jún 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Ak Vám mliečne výrobky a produkty z nich nerobia dobre, určite by ste ich mali vynechať. Pri tomto stave je dôležité prijímať veľa tekutín, ktoré pomôžu zlepšiť procesy v tráviacom systéme a tiež podporia samotný organizmus. Zaraďte veľa vlákniny do svojho jedálnička. Tá sa naviaže s prijímanou tekutinou a vyčistí Vaše črevá. Čistiace schopnosti vlákniny sú preukázané dlhoročnými skúsenosťami. Môžete ju pridávať do bežných jedál na zahustenie, ale jesť i samostatne na lyžičke a zapiť tekutinou. Stolica i škvŕkanie s nadúvaním by sa postupne mali vytratiť a upraviť do normálu. K tomu užívajte probiotikum, ktoré po vyčistení čriev pomôže s osídlením tráviaceho systému dobrými baktériami. Na kyselinu je vhodný inhibitor protónovej pumpy alebo H2 blokátor, tieto liečivá sú z mojej skúsenosti účinné a bezpečné.  

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

   

Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku