Otázka

Parazitárna infekcia, Giardia, Ascaris, u 11 ročného dieťaťa

Vážený Pán Doktor! Moja otázka je nasledovná: 11 ročné dieťa má parazitárnu infekciu, Giardia, Ascaris. Od pani doktorky sme dostali recept na liek (Decaris 5o mg), ktorý by sme mali užiť teraz a po jednom alebo dvoch týždňoch znova. V skutočnosti sa toho obávam, radšej by som zvolila niečo na prírodnej báze, napr. Parasic Junior. Čo si o tom myslíte? Liekov sa bojím aj preto, lebo máme aj iné problémy, alergia na mliečnu bielkovinu (kazeín), precitlivenosť na vaječný bielok a lepok. Ďakujem za čo najskoršiu odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  4. júl 2018.

  Dobrý deň prajem!

  Liečbu liekmi môžem v každom prípade iba odporúčať, Parasic Junior by som v tomto prípade aplikoval iba ako doplnkovú liečbu po dobu 2-3 mesiacov spolu s užívaním probiotík FloraProtect Junior.

   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Je potrebné vyhľadať lekára, keď mi zostala pri vyberaní kliešťa v koži jeho časť?

je potrebne vyhladat lekara ked mi pri vyberani kliesta ostalanozka alebo klepetka kliest este nebol napiti

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Szabados
  24. máj 2018.

  Dobrý deň,

  pri vyberaní kliešťa ešte stále panuje u ľudí mnoho mýtov. Dôležité je to, ako ste ho vyberali. Nemali by sa používať žiadne oleje, ani maste na jeho "udusenie", pretože práve vtedy kliešť vypustí do tela sliny, ktoré môžu byť infikované. Kliešťa tiež netočíme, ani v smere, či protismere hodinových ručičiek. Správne by sa mal kliešť uchopiť pinzetou čo najbližšie k pokožke a následne jedmnými kývavými pohybmi postupne vytiahnuť. Kliešť má spätne orientované zúbky, ktoré komplikujú jeho vybratie. Ak Vám v ranke zostala hlavička, či iná časť, snažte sa ju vybrať. Následne miesto poriadne vydezinfikujte a tiež vydezinfikujte pinzetu. Ak je miesto začervenané, alebo sa Vám nepodarí časť kliešťa vybrať, určite navštívte lekára. 

   

  S pozdravom

  Szabados Pavol

Otázka

Riziká pri besnote

Dobrý deň prajem, vopred sa ospravedlňujem, že otázku smerujem na Vás, pretože asi sa trocha vymyká Vašej špecializácii, ale skúsim - v lete na dovolenke v Bulharsku sme sa na pláži hrali pravdepodobne s túlavým psom (mal štítok na uchu), olizoval nám ruky, vyskakoval a priateľa poškriabal (či už zubom alebo pazúrom - ťažko povedať - no ozaj len povrchovo, bez nejakých stôp krvi) v dolnej časti chrbta - tuším to aj po chvíli zmizlo. Pes nevykazoval známky akejkoľvek choroby - práve preto nám vôbec nenapadlo situáciu riešiť. Na túto situáciu som si spomenula v súvislosti s očkovaním proti besnote, ktoré jedna známa musela podstúpiť po tom, ako ju pohrýzol túlavý pes tu na Slovensku. Začala som googliť a natrafila som aj na info, že vírus sa v slinách zvierat nachádza aj pár dní pred vypuknutím choroby) A odvtedy doslova trpím paranojou. Moja otázka teda znie - má zmysel podľa Vás podstúpiť prípadné očkovanie aj tak dlhú dobu po udalosti (prelom júla a augusta 2017)? Alebo nám už ostáva len dúfať, že sa nič nestalo a pes bol OK? Besnota vie mať vraj aj niekoľkoročnú inkubačnú dobu... Dosť na zbláznenie, keď si človek uvedomí, ako nezodpovedne a hlúpo konal :( Za odpoveď aj Váš čas Vám veľmi pekne ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožná lekárka, kozmetologička
  15. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  táto téma naozaj nespadá do mojej oblasti, napriek tomu by som Vám odporučila, aby ste si dali spraviť vyšetrenia u svojho lekára, ktorý vylúči prípadné ochorenia. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Apoštolová

Otázka

Dá sa používať Parasic junior aj ako prevencia

dobry den, zaujimalo by ma, ci sa produkt parasic junior da pouzivat aj ako prevencia proti parazitom alebo sa pouziva az po prepuknuti ochorenia dakujem s pozdravom michaela

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  11. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Parasic Junior viete používať aj ako prevenciu a samozrejme aj vtedy, keď už sú parazity prítomné v organizme. Je vhodný pre deti od 4 rokov, dávkovanie dodržiavajte podľa pokynov. 

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová

   


Otázka

Približne pred 3 mesiacmi zistil môj syn, že má v stolici parazitov.

Dobrý deň, prosím Vás o radu pre môjho syna. Má 21 rokov. Približne pred 3 mesiacmi zistil, že má v stolici parazitov. Vyhľadal všeobecného lekára, lekár dal odobrať vzorky stolice ale laboratórium nič nenašlo(výsledok nepotvrdilo, paradox je, že hneď po výsledku si odobral ďalšiu vzorku a zdokumentoval foto a doložil lekárovi, lekár nechápal, ako sa to mohlo stať). Nasadil mu dlhodobo liečbu Vermoxom, už berie asi 4-té balenie a že v januári urobíme kontrolné vzorky. Syn sa cíti unavený, ľahne do postele ale strašne sa potí. Po dvoch hodinách môžem pyžamo dať rovno do pračky, celé mokré ako z vody vytiahnuté. Je to normálne pri parazitoch? Potom sa mu uľaví, osprchuje , naje a je ako znovuzrodený. Tento proces sa opakuje každý deň.Lekár mu odobral krv, dal vyšetriť KO, pečeňové testy, CRP, cukor, moč, štítnu žľazu - všetky výsledky sú v poriadku. Akurát jedna zložka z krvi EOZ je 3-násobne zvýšená, čo pripisuje tým parazitom. Ešte pôjde v januári na gastroskopiu a kolnoskopiu a má podozrenie na intoleranciu, ktorú dáme tiež vyšetriť v januári. Čítala som na internete, že potenie môže značiť predzvesť nejakej choroby . Poradíte mi prosím, čo by to mohlo byť? resp. akému špecialistovi treba ísť? Robíme si celá rodina starosti, aby to nebolo niečo vážne. Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučujem absolvovať očistu čriev, počas očisty čriev sa uvoľnia odpadové látky, prípadne parazity, ich vajíčka a larvy. Telo sa zbaví tých látok, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť normálne trávenie a vstrebávanie, alebo otráviť telo.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Je kúra vhodná aj pre 9 ročné dieťa?

Dobry den, je kura vhodna aj pre 9 rocne dieta? 4 x tento rok mala parazity. Po poslednom prelieceni pred 4 dnami- sme jej zistili vyssie glykemie 9-11mmol/l. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  9. december 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Pre 9 ročné dieťa sa odporúča Antiparazitický doplnok Parasic Junior obsahujúci liečivé byliny. Užívať po dobu dvoch mesiacov, ale po mesiaci sa robí 5 dňová pauza a potom sa pokračuje s liečbou.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pred 3 mesiacmi prišli na to že mám parazita v tele.

Dobry vecer , uz asi tri roky mam silne bolesti v chrbte bolesti mam asi tak tri styri mesiace nic ziadne bolest, stale sa ta bolest vracia je to neznesitelna boles zijem v londyne na urgente som bola pravidelne asi pred 3 mesiacmi prisli na to ze mam parazita v tele , chcem sa spytat moze byt ta neznesitelna bolest spajana s tym parazitom alebo moze byt este nieco ine? dakujem

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  26. október 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Môže to byť aj parazit ale môže to byť aj iné, obličky, chrbtica atď. Ako preventívne odporučujem absolvovať antiparazitnú kúru.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám problém s opakovanými mykózami, môžu to spôsobovať parazity?

Dobry den. Mam problem s opakovanymi mykozami, mozu to sposobovat parazity v tele? Dakujem za odpoved.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. august 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Parazity môžu spôsobiť naozaj vážne zdravotné problémy. Vo všeobecnosti parazity v tele zhoršujú metabolizmus, oslabujú imunitu, narúšajú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva a rôzne pečeňové choroby,  provokujú kožné choroby, alergie, ekzém, psoriázu atď. Pri častých plesňových, bakteriálnych, infekčných ochoreniach  odporučujem  odparazitovať sa a následne posilniť imunitu.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki