Otázka

Parazitárna infekcia, Giardia, Ascaris, u 11 ročného dieťaťa

Vážený Pán Doktor! Moja otázka je nasledovná: 11 ročné dieťa má parazitárnu infekciu, Giardia, Ascaris. Od pani doktorky sme dostali recept na liek (Decaris 5o mg), ktorý by sme mali užiť teraz a po jednom alebo dvoch týždňoch znova. V skutočnosti sa toho obávam, radšej by som zvolila niečo na prírodnej báze, napr. Parasic Junior. Čo si o tom myslíte? Liekov sa bojím aj preto, lebo máme aj iné problémy, alergia na mliečnu bielkovinu (kazeín), precitlivenosť na vaječný bielok a lepok. Ďakujem za čo najskoršiu odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  4. júl 2018.

  Dobrý deň prajem!

  Liečbu liekmi môžem v každom prípade iba odporúčať, Parasic Junior by som v tomto prípade aplikoval iba ako doplnkovú liečbu po dobu 2-3 mesiacov spolu s užívaním probiotík FloraProtect Junior.

   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Je potrebné vyhľadať lekára, keď mi zostala pri vyberaní kliešťa v koži jeho časť?

je potrebne vyhladat lekara ked mi pri vyberani kliesta ostalanozka alebo klepetka kliest este nebol napiti

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Szabados
  Pavol Szabados Jeden zo zakladateľov technológie na zmenu životného štýlu Servis tela
  24. máj 2018.

  Dobrý deň,

  pri vyberaní kliešťa ešte stále panuje u ľudí mnoho mýtov. Dôležité je to, ako ste ho vyberali. Nemali by sa používať žiadne oleje, ani maste na jeho "udusenie", pretože práve vtedy kliešť vypustí do tela sliny, ktoré môžu byť infikované. Kliešťa tiež netočíme, ani v smere, či protismere hodinových ručičiek. Správne by sa mal kliešť uchopiť pinzetou čo najbližšie k pokožke a následne jedmnými kývavými pohybmi postupne vytiahnuť. Kliešť má spätne orientované zúbky, ktoré komplikujú jeho vybratie. Ak Vám v ranke zostala hlavička, či iná časť, snažte sa ju vybrať. Následne miesto poriadne vydezinfikujte a tiež vydezinfikujte pinzetu. Ak je miesto začervenané, alebo sa Vám nepodarí časť kliešťa vybrať, určite navštívte lekára. 

   

  S pozdravom

  Szabados Pavol


Otázka

Riziká pri besnote

Dobrý deň prajem, vopred sa ospravedlňujem, že otázku smerujem na Vás, pretože asi sa trocha vymyká Vašej špecializácii, ale skúsim - v lete na dovolenke v Bulharsku sme sa na pláži hrali pravdepodobne s túlavým psom (mal štítok na uchu), olizoval nám ruky, vyskakoval a priateľa poškriabal (či už zubom alebo pazúrom - ťažko povedať - no ozaj len povrchovo, bez nejakých stôp krvi) v dolnej časti chrbta - tuším to aj po chvíli zmizlo. Pes nevykazoval známky akejkoľvek choroby - práve preto nám vôbec nenapadlo situáciu riešiť. Na túto situáciu som si spomenula v súvislosti s očkovaním proti besnote, ktoré jedna známa musela podstúpiť po tom, ako ju pohrýzol túlavý pes tu na Slovensku. Začala som googliť a natrafila som aj na info, že vírus sa v slinách zvierat nachádza aj pár dní pred vypuknutím choroby) A odvtedy doslova trpím paranojou. Moja otázka teda znie - má zmysel podľa Vás podstúpiť prípadné očkovanie aj tak dlhú dobu po udalosti (prelom júla a augusta 2017)? Alebo nám už ostáva len dúfať, že sa nič nestalo a pes bol OK? Besnota vie mať vraj aj niekoľkoročnú inkubačnú dobu... Dosť na zbláznenie, keď si človek uvedomí, ako nezodpovedne a hlúpo konal :( Za odpoveď aj Váš čas Vám veľmi pekne ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožná lekárka, kozmetologička
  15. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  táto téma naozaj nespadá do mojej oblasti, napriek tomu by som Vám odporučila, aby ste si dali spraviť vyšetrenia u svojho lekára, ktorý vylúči prípadné ochorenia. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Apoštolová

Otázka

Dá sa používať Parasic junior aj ako prevencia

dobry den, zaujimalo by ma, ci sa produkt parasic junior da pouzivat aj ako prevencia proti parazitom alebo sa pouziva az po prepuknuti ochorenia dakujem s pozdravom michaela

Odpovede
Kategórie: Parazity

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  11. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Parasic Junior viete používať aj ako prevenciu a samozrejme aj vtedy, keď už sú parazity prítomné v organizme. Je vhodný pre deti od 4 rokov, dávkovanie dodržiavajte podľa pokynov. 

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová