Otázka

Mám taký problém že pol roka mám riedke stolice po jedle.

Dobrý deň. Mam taký problém že pol roka mam riedke stolice po jedle, po hodine až dve, začne sa kŕčmi v bruchu, prelievanie, nafukovanie, a následne náhle musím utekať na WC, následne odchádzajú samé presvitne ale sfarbené do hnedá hlieny opakované. Bola som opakované vyšetrená na gastroeneterolog. ambulancii, realizované gastroskopické vyšetrenie, ktoré bolo negat. Pre pozit. H.pylori zo stolice 1 vzorka nasadená 3 kombinácia liekov. Stav sa vôbec nezlepšoval, hlieny už stali krvavo sfarbené, preto realizované kolonoiskopické vyšetrenie najdený 1 polip odstranený, bol benigný. Možno 2 týždňa potom stolica bola hustejšia, následne stav sa opakuje, hlieny už bez krvi pretrvávajú, jedlo som obmedzila a na dietné. Váhový úbytok 10 kg. Realizované CT vyšetrenie kde na sygme najdene 2 divertikuli ktore t.č. bez zápalových zmien ostatný CT obraz v norme. Môže byť pri divertikulach riedka stolica s hlienmi ale bo samostatne hlieny? Momentálne mam záver funkčná hnačka ...užívam Dicetel, Probiotika Ansilan...ale stav sa vôbec nezlepšuje. Viete mi niečo parádiť? Všetky výsledky mam v norme: krv, stolice na kultivaciu..parazity..krv na potravinovu alergiu a KM... Akúrat pankreatická elestaza v stolice 104. Dakujem pekne za odopoveď

Odpovede
Kategórie: Hnačka Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  11. august 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ja by som ešte vyskúšal Normix 28x200 2x2 s Probiotikami NaturalSwiss. Vo Vašom prípade by bola vhodná aj detoxikačná kúra.

  S pozdravom
  dr.Podlupszki

Otázka

Mám problémy s trávením, asi pred 5 rokmi mi zistili reflux.

Dobrý deň, mám 21 r. a už od útleho veku som mala problémy s trávením. Často ma trápili zápchy, ktoré sa vlastne objavujú aj dodnes. Asi pred 5 rokmi mi zistili reflux. Za ten dlhý čas som už zistila, čo môžem jesť a čo nie, resp. v malom množstve. Minulé leto som prežívala ťažké obdobie a rapídne som schudla asi 10 kg bez cvičenia. Dnes ma trápi bolesť žalúdoka, pocit plného brucha, aj keď si dám niečo ľahké. Neskôr mi brucho nafúkne, ako balón, čo mi spôsobuje niekedy až veľké bolesti. Menila som stravu, jedla som šaláty, probiotické joguty, vločky, pila som rôzne čaje... skúsila som asi už fakt všetko, bez liekov. Často si masírujem brucho, keď sa objavia bolesti z nafúknutého brucha, ktoré mi vystrelujú smerom k žalúdku, kedy mi príde zle. Je to nepríjemné. Prosím Vás o radu, resp. či je čas navštíviť doktora? A chcem sa opýtať, či nafukovanie a plynatosť môže spôsobovať aj reflux? Vopred ďakujem za Váš čas a odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie Trávenie, žalúdočné problémy, Reflux

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  24. jún 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ja by som Vám odporučil navštíviť gastroenterológa, ktorý musí odlíšiť, či nafukovanie spôsobuje len nesprávne zloženie stravy, alebo je príčina organická. Na to slúži sonografické, röntgenové, prípadne ďalšie vyšetrenie. Veľmi dôležitá je zdravá výživa, treba si vybrať  ľahko stráviteľné jedlá ktoré nenafukujú. Zvýšte podiel vlákniny vo Vašom jedálničku a vhodné by bolo podstúpiť aj dôkladnú očistu čreva, ktorá tiež pomôže.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Už dlhú dobu mám problém s nadúvaním a plynatosťou.

Dobrý deň. Už dlhú dobu mám problém s nadúvaním a plynatosťou. Moje prilny sú hnilobné a zapáchajú. Bol som na rôznych vyšetreniach cez odbery krvi,odbery stolice, USG, či gastro ale všetko v poriadku. Sypmtómy sa začnú prejavovať vždy po požití potravz pričom po sacharidoch je to vždy najhoršie. Keď sa vyspím a ráno sa prebudím tak je lepšie ale akonáhle niečo zjem, tak sa to začína zhoršovať. Snažím sa dodržiavať vyváženú stravu. Ja osobne si myslím, že mám v črevách premnožené kvasné baktérie ako Candida. Mám totiž na jazyku biely povlak stále a tiež mi v jednej časti z ďasna vyteká zapáchajúca tekutina, ktorá smrdí rovnako ako moja stolica. Nemám však žiadne ekzémy na koži.Mám torchu akné.Tiež mávam stres ale nemyslím že to je z toho.Viete mi poradiť čo by mi mohlo byť? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  9. máj 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Nadúvanie a plynatosť môže byť dôsledok nesprávnej výživy.  Dôležité  je správne stravovanie  a v prípade potreby užívajte  probiotiká alebo konzumujte stravu bohatú na probiotiká. Biely povlak na jazyku môže indikovať najmä problémy s tráviacim ústrojenstvom. Pri ochorení kvasinkami candida, ako aj na všetky Vami  opísané problémy  je veľmi účinná dôkladná detoxikačná kúra.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Už pár rokov ma trápia, hnačky , nepríjemné zvuky čriev a plynatosť.

Dobry den. Chcem sa opýtať ,uz par rockou ma trapia,hnacky , nepríjemné zvuky criev ,a plynatosť. Absolvovala som testy na potravinovu intoleranciuu imunológa ,dokonca kolonoskopiu .Vsetko v poriadku. Jedine coho sa bojim je gastro a hadica . Snazim sa aj zdravo stravovať ,pijem vela vody ale po kazdom jedle citim ,vrzganie ci pocit na stolicu.A stolica sa mi nepodari nikdy na prvy krat , nikdy sa nevyprazdnim naraz.K tomu neprijemne plyny. Neviem kde zajst ,ci k dietologicke a urobit ocistu criev,ci na gastro a dat sa poriadne vysetrit.Poradte prosim Dost mi to znepríjemňuje zivot a moj spolocensky zivot uada.Nechcem nikde chodit a koľkokrát sa tesim a pred odchodom to musim zrusit . Ďakujem za pomoc

Odpovede
Kategórie: Plynatosť, nadúvanie Zápcha

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  23. apríl 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Pokiaľ máte všetko v poriadku, tak v  prvom rade by som Vám odporučil očistu čriev. Pravidelnou očistou môžete zabrániť mnohým chorobám.

  S pozdravom
  Dr. Podlupszki