Otázka

Odporučili by ste prosim Swiss Probiotix pre 10 ročné dieťa ?

Dobry den pan profesor, odporucali by Ste, prosim, Swiss Probiotix pre 10 rocne dieta? Syn je alergik, ma astmu a velmi slabu imunitu. Rozhodla som sa ho odparazitovat pripravkom Parasic Junior, kde je vsak uvedena zlozka Orehovec cierny. Syn ma alergiu na orechy. Mozem pripravok synovi podat? Vopred Vam dakujem

Odpovede
Kategórie: Probiotiká

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  27. júl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Na oslabenú imunitu sú veľmi prospešné Probiotiká. Probiotiká sú vhodné z toho dôvodu, že pôsobia v čreve, kde sa nachádza až 70 % imunitného systému. Swiss Probiotix môžu užívať aj deti, ale keď je alergický na orechy,  tak užívanie  Parasic Junioru  sa neodporučuje.

  S pozdravom
  Tím Dr.Facheta

Otázka

Aké probiotiká sú vhodné počas tehotenstva?

Dobrý deň.Chcela by som sa prosim opytať ake sú vhodné probiotika na vyprazdňovanie.Som tehotna a mám problémy s vyprazdňovaním, doteraz som mala stolicu aj 3x do dňa, teraz ledva raz.Upravila som stravu,ale nezmenilo sa to preto by som chcela skúsiť probiotika, ale neviem ake by boli najvhodnejšie.Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Probiotiká

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  9. júl 2018.

  Dobrý deň prajem,

   

  problémy s vyprázdňovaním počas tehotenstva sú pomerne časté. Niekedy sa musí vynaložiť naozaj veľké úsilie, aby sa zabránilo zápche. Viete to do určitej miery skorigovať aj vhodnou stravou, ktorá má byť pestrá a bohatá na vlákninu i prírodné probiotiká. Museli by ste však zjesť veľmi veľké množstvo probiotických potravín, aby ste doplnili potrebné množstvo týchto užitočných baktérií, preto je vhodné doplniť to i probiotikami. Ja mám dobré skúsenosti s probiotikami swiss probiotix, ktoré majú bohaté zastúpenie baktérií.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki


Otázka

Mám po meningitíde a po liečbe kortikoidmi a antibiotikami, mávam hlien v stolici

Dobrý deň pán doktor,prosím vás poraďte mi. Mám po meningitíde a samozrejme po liečbe kortikoidmi a antibiotikami. Mám taký problém že po liečbe mávam pravidelne v stolici hlien. Stolicu mám pravidelnú,bolesti ani kŕče ani nadúvanie nemám. Nemám žiadne žalúdočné problémi. Môže byť ten hlien následok liečby? Ďakujem za váš názor.

Odpovede
Kategórie: Probiotiká

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  29. jún 2018.

  Dobrý deň prajem,

  áno ten hlien môže byť ako následok antibiotickej liečby. Antibiotiká vedia dať telu poriadne zabrať a okrem toho, že zničia zlé baktérie, poškodia i to, čo v tele má fungovať, teda dobré baktérie sú zničené tiež. Je nutné zregenerovať črevnú mikroflóru, najlepšie spravíte, ak začnete užívať pravidelne probiotiká. Tie podporia nárast dobrých baktérií a postupne osídlia tráviaci systém. Dajte si záležať, aby ste ich brali pravidelne a dávky nevynechávali. Podporíte to i prirodzeným príjmom probiotík, teda konzumujte viac probiotických jogurtov a iných potravín, v ktorých sa probiotiká nachádzajú. Event. by sa mohlo pristúpiť i k liečbe Normixom.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

   

   

   

Otázka

Beriem chemoterapiu, môžem aj prebiotika?

Dobrý deň! Beriem chemoterapiu.Odporúčajú len probiotika.Čítala som,že je lepšie užívanie pro s prebiotikami.Môžem aj prebiotika? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Probiotiká

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  26. jún 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Áno môžete užívať aj prebiotiká nakoľko dobré črevné baktérie potrebujú potravu, čiže prebiotiká. Bez nich sa probiotiká zbytočne dostanú do nášho organizmu, nebudú sa správne rozmnožovať, preto ani ich účinok nebude postačujúci. K tomu, aby sa mohli uplatniť blahodarné účinky probiotík, musia v črevnom trakte ostať nažive, k čomu potrebujú prebiotiká.

  S pozdravom
  Tím Dr.Facheta