Otázka

Chcem sa spýtať, či sa zisťuje pri krvných testoch štítnej žlazy aj cholesterol?

Dobry den, chcem sa spytat, ci sa zistuje pri krvnych testoch stitnej zlazy aj cholesterol? Mam znizenu cinnost stitnej zlazy. Dakujem vopred

Odpovede
Kategórie: Štítna žľaza

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  12. september 2019.
  Dobrý deň!
   
  Keď sa označí v rámci odberu na žiadanke tak jasné, že sa dajú zistiť hodnoty choleterolu aj hladina hormonov štítnej žľazy.
   
  S pozdravom
  Dr.Darnói

Otázka

Akú diétu by som mala sledovať pri autoimunitnej zníženej činnosti štítnej žľazy?

Zdravím! Chcela by som Vás požiadať o pomoc, akú diétu by som mala sledovať pri autoimunitnej zníženej činnosti štítnej žľazy? Som trocha stratená, čo môžem a čo nie. Za Vašu pomoc vopred ďakujem!

Odpovede
Kategórie: Štítna žľaza

Odpoveď

 1. Koprivanecz Magdolna
  12. máj 2018.
  Dobrý deň prajem,

  Čo sa týka stravovania, určite odporúčam konzumáciu selénu a zníženie príjmu potravín s vysokým obsahom jódu. Na selén je bohatá zelenina: brokolica, kapusta, špenát, fazuľa lima, sója, špargľa, čierna fazuľa, huby. Na selén je bohaté ovocie: banán, grapefruit, hrozno, kivi, citrón, žltý melón, mango, moruše, pomaranč. Spomedzi orechov by sme mali spomenúť orechy, obsah selénu v brazílskych orechoch je obzvlášť vysoký. Ostatné potraviny bohaté na selén: hovädzie mäso, ryby, morské ryby (tuniak, sleď, treska), obilniny, veľké množstvo selénu sa nachádza najmä v celozrnných obilninách.

  Potraviny s vysokým obsahom jódu: zemiaky, jogurt, sušené riasy, kryštalická himalájska soľ, mlieko, čučoriedky, morské ryby, sušené slivky, vajcia, jahody. Je však dôležité, že v prípade autoimunitného ochorenia sa NESMÚ konzumovať poraviny s obsahom jódu. Napd.: jódovaná soľ. Potrebná je pravidelná konzultácia a kontrola, lebo pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy sa pomerne rýchlo môže obrátiť znížená činnosť na zvýšenú.

  S pozdravom
  Koprivanecová


Kategória je prázdna

V tejto kategórii nebola nájdená žiadna otázka.

Hľadajte ďalej alebo nám položte otázku.


Pošlite nám svoju otázku