Otázka

Päť dní som mala zelenú stolicu, kašovitú, jeden - dva krát denne

Dobrý deň pán doktor. Päť dní som mala zelenú stolicu, kašovitú, jeden dva krát denne. Teraz už takmer druhý týždeň žltú. Pečeňové testy sú v poriadku, výter z konečníka tiež. Usg vyšetrenie brucha. Hepar primeranej veľkosti,echogenity, s hladkým povrchom, s viacerými lobulárnymi cystami 1,3do 4,8 cm v multisegmentálnej distribúcii, s najväčšou bilokulárnou cy subkapsulárne. Žlčové cesty nie sú dilatované. Žlčník s anechogénnym obsahom, bez komkrementov. Ductus choledochus nie je dilatovaný. Vena portae primerane široká, s primeraným krvným prietokom. Pankreas je nezhrubnutý, normálnej echoštruktúry, bez ložiskových zmien. Ductus pancreaticus nie je dilatovaný. Slezina je homogénna, nezväčšená. Držím dietu, nič mastné ani korenisté, vyprážané. Užívam probiotiká. Pán doktor prosím o Váš názor. Ďakujem Jankovičová Valéria P

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. september 2018.

  Dobrý deň, 

  pri daných problémoch by som Vám odporučil event. liečbu s Normixom 28x200 mg 2 x 2 a potom sa uvidí, podľa ďalšieho vývoja. 

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

   

   

   

Otázka

Mám tráviace problémy

Dobrý deň. CCa 2 mesiace dozadu sme boli na dovolenke v Maroku. Odvtedy mám tráviace problémy. Bola som aj na pohotovosti aj u všeobecného lekára. Užívala som Normix 7 dní- 2 tabletky denne. Aj by som ho doužívala ale veľa vedlajších účinkov mi spôsobili lieky. Odvtedy si dávam hylak. Lekár mi zobral 1x vzorku zo stolice a nenašiel ani parazitov ani helikobaktera. Vysvetlil mi, ževraj mám veľmi ubolené črevá nakoľko ma preháňalo 1 týždeň vkuse. Objednala som sa na gastroskopické vyšetrenie tak tam dúfam, že mi pomôžu. Podľa môjho názoru mám parazitov v tele aj keď mi ich v stolici nenašli. Moje príznaky sú: nechuť do jedla, po jedle ako keby sa mi vracalo jedlo naspäť do úst, malátnosť, únava, podľa partnera aj zápach z úst, grganie po jedle, nervozita,.... Pritom ja som kľudný človek, tak som vylúčila aj moja doktorka, že by som to mala psychického pôvodu. Ďakujem vopred za radu. M.

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  23. august 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pred vyšetrením by som Vám odporučil absolvovať detoxikačnú kúru, pomocou ktorého si prečistíte celý organizmus, odstránia sa toxické látky, parazity a tiež aj tráviace prblémy. Kúru absolvovať minimálne dva mesiace, s tým že optimálna doba sú tri mesiace.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Mávam problémy s trávením už roky.

Dobrý deň, mávam problémy s trávením už roky, Po jedle mám často pocit kyslosti, plnosti a bolesť žalúdka aj keď si dám úplne malú porciu. Zvykne mi bývať tak zle, že zvraciam aj 2x za deň ako keby kyselinu alebo jedlo, ktoré som jedla ráno a absolútne mi ho žalúdok nestrávil. Často mi nestrávi ani šupky z ovocia a zeleniny. Po jedle zvyknem mať obrovské brucho a cítim sa úplne nekomfortne a potom som z toho unavená. Niekedy mám však aj lepšie týždne a nie je to až tak zlé. Bola som asi pred dvomi rokmi na vyšetrení u gastroenterológa, ale povedal, že žalúdok mám v poriadku a že to je asi stres, Uznávam, že v strese občas môžem byť, kto dnes nie je..ale permanentne? Nemyslím si , že by ma niečo stresovalo. Mohlo by ísť o nejakú potravinovú intoleranciu? Alebo na akého odborníka, by som sa mohla obrátiť. Ďakujem krásne vopred za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Výskumník rakoviny, imunológ, patofyziológ
  13. august 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Reflux okrem grgania a zvracania kyseliny môže spôsobovať aj pocit sýtosti a nadúvanie. 
  Časté vyvracanie nestrávených zvyškov potravy však môže poukazovať na zúženie tráviaceho traktu. Pokiaľ sa v istom úseku gastrointestinálneho traktu vytvorí zúženie, tak sa potrava nedokáže dostať cez to zúženie ďalej.
  Počas dňa skonzumovaná potrava sa nahromadí tak, že pri zvracaní vidíte aj zvyšky rannej potravy. 
  Spomedzi našich produktov Vám doporučujem prípravok Swiss Probiotix spolu s nápojom Aloe Verum Classicum. 
  Ďalej by sa oplatilo absolvovať jedno nové gastroenterologické vyšetrenie, pretože dva roky je veru dlhá doba.
  Čo sa stravovania týka, vyhýbajte sa konzumácii produktov s vysokým obsahom kyselín a drobných semiačok, ďalej zelenine spôsobujúcej nadúvanie, mäte, kakau, čokoláde a príliš koreneným jedlám. Nedoporučujem ani konzumáciu sýtených nápojov. 
   
  S pozdravom
  Tím Dr.Fachet
   

Otázka

Môj stav sa zhoršil, ráno som mala čiernu stolicu

Dakujem za odpoved. Zda sa ze sa moj stav zhorsil,lebo rano som mala ciernu stolicu a zas som ju nemohla rozotriet na testovany kruzok.Vysledok testu na OK BUDE ASI za 2 dni.Chcela som vyme6y listok ku gastroenterologovi,obvodna lek.pride az pondelok. Moze byt cierna stolica od tmavych ceresni alebo od lieku XARELTO ktory uzivam na riedenie krvi? Staci vela vody pit? Prosim odpoved ako dalej pokracovat. Dakujem pekne za skoru odpoved.

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. jún 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  zafarbenie stolice na čierno môže byť spôsobené jedlom ako je ovocie, ktoré obsahuje tmavé farbivo. Postupne sa však stolica upraví do normálu. Ak ste mali problémy a teraz po niekoľkých dňoch sa objavilo toto zafarbenie, tak by som Váj odporučil vyhľadať lekára. Liek nemôže spôsobiť zafarbenie stolice, ale ak by sa jednalo o krvácanie, tak je vhodné ho vysadiť. Čierna stolica môže mať viacero príčin a môže byť prejavom problému v tráviacom trakte. Dajte sa vyšetriť. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki