Otázka

Môj stav sa zhoršil, ráno som mala čiernu stolicu

Dakujem za odpoved. Zda sa ze sa moj stav zhorsil,lebo rano som mala ciernu stolicu a zas som ju nemohla rozotriet na testovany kruzok.Vysledok testu na OK BUDE ASI za 2 dni.Chcela som vyme6y listok ku gastroenterologovi,obvodna lek.pride az pondelok. Moze byt cierna stolica od tmavych ceresni alebo od lieku XARELTO ktory uzivam na riedenie krvi? Staci vela vody pit? Prosim odpoved ako dalej pokracovat. Dakujem pekne za skoru odpoved.

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  19. jún 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  zafarbenie stolice na čierno môže byť spôsobené jedlom ako je ovocie, ktoré obsahuje tmavé farbivo. Postupne sa však stolica upraví do normálu. Ak ste mali problémy a teraz po niekoľkých dňoch sa objavilo toto zafarbenie, tak by som Váj odporučil vyhľadať lekára. Liek nemôže spôsobiť zafarbenie stolice, ale ak by sa jednalo o krvácanie, tak je vhodné ho vysadiť. Čierna stolica môže mať viacero príčin a môže byť prejavom problému v tráviacom trakte. Dajte sa vyšetriť. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

Otázka

Asi pol hodinu po konzumácii čínskych rezancov s krevetami som začala pociťovať žalúdočnú tiaž

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na ďalší postup. Asi pol hodinu po konzumácii čínskych rezancov s krevetami som začala pociťovať žalúdočnú tiaž, následne mi prišlo veľmi zle s točením hlavy a nutkaním na vracanie. Do 2 hodín prišla horúčka na 38, zimnica a svalové kŕče. Večer sa už pridruzila silná hnačka. Takýto stav trval 2 dni. Tretí deň teplota klesla, ostala iba hnačka, bolesti a kŕče v podbarušku. Dnes je 4 .deň, kŕče sú miernejšie, hnačka stále pretrváva. Cítim celkovú slabosť a malátnosť. Za celý čas som zjedla asi iba 3 sucháre, nakoľko má už iba pri myšlienke na jedlo napínalo. Liečim sa smectou, hylakom a rehydratacnym roztokom. Pijem čistú vodu a bylinkové čaje. Na kŕče som skúšala aj teplé obklady, ale i keď to zmiernilo kŕče, zvýšilo to samotnú bolesť brucha. Zo 67 kíl som schudla na 64 (mám výšku 172). Aký mám voliť ďalší postup?

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. jún 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  s najväčšou pravdepodobnosťou ide o otravu jedlom, ktorú určite nie je dobré podceňovať, zvlášť u morských plodov by sa mal vyhľadať lekár, pretože to môže byť nebezpečné. Neodporúča sa samoliečba voľnopredajnými liekmi. Mali by ste prijímať dostatok tekutín a veľa odpočívať, zabrániť dehydratácii. Problémom je, ak v sebe neudržíte jedlo, mali by ste sa prinútiť dostať niečo do žalúdka, ak to však nejde, vyhľadať lekára. Rovnakým problémom je aj točiaca sa hlava, búšenie srdca, nevoľnosť, horúčka.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki


Otázka

Čo môžem urobiť pre zrýchlenie látkovej výmeny?

Mám 50 rokov a už dlho mám tráviace problémy. Často sa stáva, že 2-3 dni nemám stolicu, a keď ju mám, ide to veľmi ťažko. Každý deň som nafúknutá, aj vtedy, keď celý deň nič nejem. Stáva sa aj to, že si neviem ani odgrgnúť, ani plynov sa neviem zbaviť. Čo by som mala urobiť, aby som si zrýchlila látkovú výmenu, a aby som sa zbavila ustavičného nafúknutia? Ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  2. máj 2018.
  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za Vašu dôveru! V prvom rade Vám odporúčame, aby ste sa prihlásili na komplexné gastroenterologické vyšetrenie! Podľa Vami opísaných príznakov je pravdepodobný syndróm dráždivého čreva (IBS), čo môže toto vyšetrenie potvrdiť alebo vyvrátiť. Vaše príznaky a IBS sú histolickou terapiou výborne liečiteľné, v prípade ktorej záujmu Vás budeme v osobnom emaile radi informovať o podrobnostiach.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Po jedle cítim v žalúdku – hrudníku nepríjemný pocit

Zdravím Obraciam sa na Vás s jedným problémom. V poslednom čase, pomaly už pol roka, som si všimla, že po jedení (poznamenávam: je jedno aké množstvo zjem) cítim v žalúdku a v hrudi čudný pocit. V oblasti brucha si všímam, ako mi bije srdce, ako keby sa mi v bruchu niečo hýbalo. Som celkom chudá a mám priemernú výšku možno to je na vine. Avšak čudný pocit v bruchu a hrudi neviem nikam zaradiť. Bola som už u kardiológa a u športového lekára a EKG neukázalo žiadne zmeny, všetko bolo v poriadku. Bola som aj na vyšetrení štítnej žľazy, aj TSH bolo v poriadku. Na Vás sa obraciam s tou otázkou, čo to môže podľa Vás byť? Je možné, že mám vysoký cholesterol? Poznámka: som 21 ročné dievča, fajčím, pijem kávu, študujem na vysokej škole, som chudá (45kg) a vysoká (162cm). Poznamenala by som ešte, že moja váha nikdy nebola viac ako 48 kilogramov. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem!

Odpovede
Kategórie: Trávenie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. november -0001.

  Dobrý deň prajem,

  Odporúčam Vám gastroenterologické vyšetrenie, výsledky potrebných vyšetrení pomôžu Vášmu lekárovi väčším množstvom informácií.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki