Otázka

Stále mám čudný pocit v bruchu a som nafúknutá

Dobry den Stale mam taky cudny pocit v bruchu a niekedy ho mam velmi nafuknute dokonca az tak ze sa mi zle sedi lebo mi to vadi a na lavej strane pri rebre mi nieco vibruje dost silno a rychlo prestane to a po niekolkych minutach sa to vracia je to velmi neprijemne ..citim sa velmi slabo a boli ma z toho hlava zahmlieva sa mi pred ocami,stale mi nieco robi v bruchu a citim ako keby som tam nieco mala uz sa to neda vydrzat ..som v zahranici bola som u lekara ale nic mi nepovedali lebo nevedia co to je a strasne sa bojim lebo uz sa mi to deje asi 2 mesiace . viete mi poradit?

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  8. máj 2018.

  Dobrý deň prajem,

  podľa toho, ako popisujete Vaše príznaky, sa môže jednať o nejaký druh funkčnej poruchy zažívacieho traktu. Mali by ste absolvovať v prvom rade krvné vyšetrenie, následne SONO brucha, aby sa odhalila konkrétna príčina. Následne sa môže pristúpiť k liečbe. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

Otázka

Ako postupovať pri prevoze pacienta do inej nemocnice?

Ladvinove kamene.Bratovi zistili lad.kamen1,5cm ale mal zapal tak mu zaviedlu hadicku z ladviny von a musel chodit si davat vymienat vrecka a objednali ho o 10dni na operaciu.kamen mu rozbijali ale 0.6mm odfrko do ladviny a tak ide na dalsiu operaciu. V nemocnici dostal silny zapal a horucky dostal antibiotika a po dvoch dnoch ho prepustili domov.ked dobral antibiotika tak sa mu zapal vratil do obidvoch ladvin a teraz lezi na internom oddeleni.operaciu ma dojednanu na 30.05.2018 da sa to v dany termin operovat? a chcel by ist do inej nemocnice ako ma postupovat.Dakujem

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lekár
  8. máj 2018.

  Dobrý deň prajem,

  ako to popisujete, tak ste neboli spokojní s postupom lekárov v danej nemocnici, pri každom zákroku môže dôjsť ku komplikáciám, ale samozrejme je tiež dôležitá dôvera medzi pacientom a lekárom. Pri zmene nemocnice to nie je až také jednoduché. Závisí to od stavu pacienta, nesmie byť ohrozený na živote a tiež na zdraví, čo sa musí zreteľne preukázať. Podpisuje sa tzv. negatívny reverz. Nemocnica nezodpovedá za pacienta, za zhoršenie jeho zdravotného stavu a iné komplikácie. Zodpovednosť prechádza na pacienta, prípadne zákonného zástupcu. Pacient sa môže presunúť na hospitalizáciu do inej nemocnice, čo je však v jeho réžii, prípadne jeho rodiny. Teda nemocnica Vám nebude riešiť prevoz. Je nutné zistiť v inej nemocnici, či pacienta prijmú a aké termíny sú k dispozícii, teda stretnúť sa osobne s danými lekármi, s ktorými to musíte odkonzultovať. Dôvod na zmenu nemocnice však musí byť medicínsky. Je to aj kvôli poisťovni, ktorá by nemusela následnú liečbu a tiež prevoz s tým spojený uhradiť. Nemocnica obyčajne odkomunikuje tento dôvod s poisťovňou a pacienta prepustí, až keď je potvrdené, že ho prijme iná nemocnica. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Darnói

Otázka

Na kolonoskopii mu bola diagnostikovaná ulcelárna kolitída.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako dlho po kolonoskopii môže byť zápcha . Syn bol pred piatimi dňami na kolonoskopii a stále nemal stolicu, len má bolesti a tlaky v bruchu. Predtým mal vyše mesiaca hnačky. Na kolonoskopii mu bola diagnostikovaná ulcelárna kolitída. A boli mu nasadené lieky Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  22. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Tá zápcha určite nesúvisí s kolonoskópiou. Treba ísť na kontrolu ku gastroenterologovi. Základom liečby ulceróznej kolitídy je medikamentózna liečba, každopádne zmeny v stravovaní a životospráve môžu výrazne pomôcť zmierniť ťažkosti a udržať remisiu ochorenia. Hlavné doporučenia pre úpravy životosprávy pacientov s ulceróznou kolitídou sa týkajú: opaľovania a príjmu vitamínu D, fyzickej aktivity, odbúrania stresu, stravovania, chemických látok a liekov, ktoré zhoršujú črevný zápal.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám chronickú pankreatitídu, môžem pri takomto stave používať detox kúru?

Dobrý deň Mám chronickú pankreatitídu a ešte k tomu aj žlčníkove kamene. Koncom januára idem na operáciu. Môžem pri takomto stave používať detox kúru?

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  10. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pri takomto stave, obzvlášť krátko pred operáciou, sa nedoporučuje detoxikačná kúra. Pri chronickej pankreatitíde treba obmedziť  príjem tukov. Doporučujem dať si odborníkom- dietológom zostaviť jedálny lístok zameraný na vysoký obsah bielkovín a cukrov. Odporučil by som  užívať ako výživový doplnok tráviace enzýmy a tiež Probiotiká.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Pred dvoma rokmy pri operácii, krvácanie do čriev, mi zistili aj nález na pečeni.

Dobrý den Vám pán doktor! Pred dvoma rokmy pri operácii, krvácanie do čriev, mi zistili aj nález na pečeni, Cistická echinokokoza, na infekčnom odd. mi nasadili 5x 30 dávok Zentelu 400mg, Pri kontr. na CT. Sono, konstatovali že nález sa nemení že je riadne zakuklený a lieky nemali očakávaný efekt. Momentálny stav je stabilizovaný a kontr. je na pláne v decembri. Som zvedavý na Váš názor pán doktor Podlupszki na Vaše odporúčania. Ďakujem Vám dopredu.

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  14. september 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ja osobne a takím nálezom som sa nestretol a podľa môjho názoru to bude treba sledovať a v prípade zhoršenia nález asi do úvahy prichádza aj operačné odstránenie nálezu, keď je to možné aj podľa uloženia v pečeni.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali zápal žalúdka a pyrózu.

Dobry den. Pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali zapal zaludka a pyrozu.Nasadene lieky Emanera mi moj stav este zhorsil.Nasledovala hospitalizacia s infuznou liecbou qamatel a degan.Rovnaka alergicka reakcia. V terajsej dobe bez liekov ale bolesti brucha a zaludka pretrvavaju. Preto prosim o radu ci mozem pouzit kuru clean iside bez obav, aby to nezhorsilo moj stav. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. júl 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Keď máte zapálený žalúdok, tak by som Vám neodporúčal kúru. Lebo  prípravky obsahujú aj rôzne liečivé rastliny, ktoré môžu Váš žalúdok ešte viac podráždiť. Tak isto je aj s liečivými čajmi, keď niekto má postihnutú pečeň. Ani vtedy sa neodporúčajú liečivé čaje, lebo môžu zhoršiť pečeňové testy. Odporučil by som absolvovať probiotiká a keď už nebudete mať zapálené črevo, tak vtedy už môžete absolvovať aj kúru Clean Inside Program.


  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Aký vplyv má liek Duspatalin 200mg na mliečne výrobky?

Dobrý deň prajem pán Doktor! Bol som operovaný na slepé črevo a potom zistili že mám zápal hrubého čreva! Ja by som sa chcel spýtať že aký vplyv má liek duspatalin200mg na mliečne výrobky alebo či radšej nekonbinovať vôbec?

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  20. apríl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Duspatalin je iba liek , ktorý  uvoľňuje kŕče v črevnej stene. Nemám
  informácie, že by sa mohol kombinovať s mliečnymi prípravkami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Môžem užívať program keď mám zápal čriev?

Vážený pán doktor!

 

Už dva roky bojujem s Helicobacter pylori a zápalom sliznice žalúdka - gastritídou: 2x antibiotická liečba – s polročnou odchýlkou (dva druhy antibiotík + lieky na žalúdočnú kyselinu).

Po skončení antibiotickej kúry sa na základe dychového testu hodnoty H. pylori znížili, ale moje ťažkosti (pichavá bolesť pod pravým rebrom) pretrvávajú. Aj gastrokopia potvrdila H.pyroli + ťažký zápal žalúdka a aj dvanástnika. Počas dvoch rokoch mi vybrali žlčník pre diskinézu. Po absolvovaní druhej antibiotickej kúry som mala neznesiteľné pálenie v žalúdku. Počas roka a pol som vyskúšala celkom tri druhy liekov na potláčanie kyseliny žalúdka , ale pálenie záhy a pichavá bolesť pretrvávali a aj H.pyroli som mala pozitívny. Tento rok vo februári som začala s homeopatiou. Tohto času už nepociťujem pálenie záhy a celkom sa znížil aj pichľavo-bolestný pocit, je už len približne 5% v porovnaní s predošlými. Podľa 3D ultrazvuku teraz mám mierne zapálený žalúdok. Ale sa objavuje chronický zápal tenkého čreva a zápal brušných lymfatických uzlín. Stena čreva sigma je trocha hrubšia. Pečeň sa mi zväčšila a okraj má okrúhli. Teraz ma namiesto žalúdka bolia tenké črevá: bolesť hornej časti brucha na ľavej strane  (vyžaruje aj do chrbta). Výsledok urologického vyšetrenia: negatívny. Skríning na rakovinu čreva negatívny, hnačky nemám, stolicu mám denne raz, dvakrát. Nikdy som nemala problém s vyprázdňovaním, ale sa mi tvorí veľa črevného plynu. Pijem len čistú vodu, denne 2-3 litre. Nekonzumujem: nasýtené nápoje, alkohol, sladené nápoje, kávu, čaje, nefajčím. Moja otázka znie: vzhľadom na zápalový stav čreva by som mohla absolvovať program na očistu čreva? Dá sa dosiahnuť dobrývýsledok s Parasicom, kým mám zapálené črevo?

 

Vopred Vám ďakujem za odpoveď: Gabriela

 

Odpovede
Kategórie: Zápal čreva

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Gabriela!

  Ja by som v prvom rade odporučil, že by sa mala vylúčiť možná príčina črevných zápalov. Tu myslím v prvom rade na Crohnovú chorobu, alebo celiakiu. Ak sú tieto ochorenia vylúčené, v tom prípade odporúčam program Clean Inside.

   

  S úctou MUDr. Podlupszki Csaba