Otázka

Ako sa vysporiadať s nadváhou a zadržanou vodou?

Prajem dobrý deň, v snahe o zníženie nadváhy: 175 cm-110 kg, 66 rokov, som sa dozvedel, že moje telo enormne zadržiava viazanú vodu, až 17 kg, strašné! Rád by som sa jej čo najskôr a účinne zbavil, aby sa moja hmotnosť zmestila do normálu, t.j. cca 90-95 kg v čo najkratšom čase. Pomôžte mi, prosím, poraďte a ja sa budem riadiť Vašimi doporučeniami, radami. Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  24. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  vo Vami priloženej otázke Vašu nadváhu spôsobuje "zadržiavanie vody". Zadržiavanie vody môže mať okrem nadváhy aj hormánálnu alebo orgánovú príčinu. Ak je príčinou zavodnenia nadváha, to sa dá upraviť zmenou životného štýlu. Ak zadržiavanie vody doteraz u Vás nebolo obvyklé, potom by však bolo mimoriadne dôležité, aby ste vyhľadali lekára špecialistu. Príčinou zavodnenia môže byť porucha funkcie obličiek, pľúc, srdcovej činnosti, cievneho systému, napr. krvného tlaku. V takomto prípade je potrebné obrátiť sa na kardiológa alebo internistu.

  Množstvo energie potrebnej pre fungovanie Vášho bazálneho metabolizmu je: 1613 Kcal. Toto je množstvo energie, ktoré je potrebné pre fungovanie organizmu, napr. pre krvný obeh, dýchanie, reguláciu krvného tlaku atď, v kľudovej, ležiacej polohe. 

  Váš index telesnej hmotnosti BMI je: 35,9, čo Vás radí do kategórie obéznych. Ak Vašu nadváhu spôsobujú edémy, potom táto hodnota BMI sa nemôže považovať za spoľahlivú! Preto je potrebné "zadržiavanie vody" overiť lekárskym vyšetrením!

  Normálny priebeh chudnutia: 1,5 - 2 kg za mesiac. Ak by ste chceli schudnúť 15 - 20 kg, potom by sa to dalo dosiahnuť cca za 10 mesiacov.

  Návrhy na zostavenie jedálnička:

  -Pekárenské výrobky: podľa možnosti konzumujte jadroviny, polohnedé, celozrnné pečivo, chlieb! Pre zásmažku a zátrepku namiesto bielej múky používajte tieto suroviny. Množstvo denne prijímaných vláknin je treba postupne zvýšiť až na 30 - 35 g. Vlákniny viažu škodlivé vedľajšie produkty v črevnom systéme, ktoré sú zdrojom pocitu plnosti. Vlákniny môžu byť: keksy Koprovit, otrubové domáce sušienky, ovsené vločky, ovsené otruby, pšeničné otruby, pšeničné klíčky. Môžu sa primiešať do jogurtu, kefíru, ale aj do hotových prívarkov a omáčok.

  - Mäso, mäsové výrobky: chudé bravčové, hovädzie, jahňacie mäso, mäso zo zajaca, z hydiny. Za chudé sa môžu považovať tieto časti - stehno, karé, lopatka. Môžeme ich pripraviť v hlinenej nádobe, hliníkovej fólii, bez sáčku na pečenie, bez použitia tuku. Môžu sa pripravovať na pare, osmažené na malom množstve tuku. Z mäsových výrobkov vynechajte zabíjačkové špeciality, slaninu, oškvarky, tlačenku, klobásy, nekonzumujte ani prerastený bôčik, krkovičku. Môžete jesť šunku hydinovú, prípadne bravčovú.

  - Mlieko a mliečne výrobky: kefír, prírodný jogurt, nízkotučná smotana, polotučný tvaroh, nízkotučné syry. 

  - Jednotlivé druhy zeleniny a ovocia môžete konzumovať. Skúste rôzne varianty ako sú omáčky, na surovo, na pare, ako prívarky, nakladané, plnené. Namiesto zaužívanej ryže, môžete do plnky pridať krúpy, hnedú ryžu, bulgur, proso, pohánku, ovsené vločky. Tieto suroviny Vám tiež majú nahradiť klasickú prílohu. Veľmi vhodné sú tiež topinambury a sladké zemiaky - batáty. 

  - Sladkosti a cukríky: cukor tiež patrí medzi "luxusné kalórie" (popri masti), odporúča sa z jedálnička úplne vynechať. Namiesto cukru sa môžu používať sladidlá: prírodné alebo umelé. Dajú sa kúpiť vo forme tabletiek alebo ako tekuté. Prirodzené sladidlá sú: brezový cukor (xilit), ovocný cukor (fruktóza), stévia, eritrit(ol). Umelé sladidlá nie sú škodlivé, ak ich užívame v množstve ako je uvedené na ich obale.

  Fyzická aktivita: spaľovanie kalórií urýchľujú fyzické aktivity, viac pohybu. Denne opakovaná rytmická chôdza, 30 - 40 minútová prechádzka, joga, nordic walking, plávanie, precvičovanie chrbtice, túry, to všetko sú vhodné typy pohybovej aktivity pre Vás. Do plánu pohybových aktivít sa môžu zaradiť aj kratšie, čo dlhšie túry. Postupne môžete zvyšovať záťaž.

  Denné množstvo skonzumovaných tekutín má byť okolo 1,5 - 2 litrov! Podľa možnosti sa vyhýbajte sladeným nápojom. Sýtené alebo nesýtené minerálne vody, čaje, čerstvé ovocné šťavy, zelené kokteily, precedené šťavy sú vhodnou alternatívou. 

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová

   

   

   

   

Otázka

Môžem darovať krv

Dobrý deň, mám glaukom a každý večer si kvapkám do oboch očí. Je možné darovať krv? Ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  8. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  keďže táto oblasť nespadá do mojej kompetencie, tak by som Vám odporučil, aby ste svoj stav odkonzultovali so svojim lekárom a tiež, aby ste sa obrátili na príslušné pracovisko na odber krvi.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

Otázka

Môžu detoxikačnú kúru užívať aj dojčiace matky?

Môžu detoxikacnu kuru člen incident užívať aj dojčiace matky? Ďakujem za odpoveď

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  6. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Program sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám ako aj deťom mladším ako 18 rokov.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová

Otázka

Detoxikačný program a jeho rytmus

Dobry den, berem oba ocistne programy uz 19 den, nemam ziadne problemy, odisla unava a prisla cerstvost, treti den berem este Swiss digest FX+, pretoze som intolerantna na gluten, mliecny cukor, histamin, mliecnu bielkovinu... Cely zivot som trpela koprivkou, skrabanim, zacpou, unavou, bolestami, netravenim a hlavne strasnymi vyrazkami. Pred desiatimi rokmi mi konecne zistili pricinu mojich problemov. nedostatok spominaych enzymov v creve, najviac mi pomohlo dosledne dodrziavanie stravovania a varenie si cerstvej stravy. Napriek tomu sa vracala casta unava, ktora mi ocistnymi programami, ktore beriem naraz, hned po prvom dni odisla. Moja otazky: - Je mozne, ze ucinok latok je taky rychly? Ako casto mozem denne brat FX, aby som si nerozbila nejaku rovnovahu tela, kedze sa snazim stravovat zdravo. Ako dlho mozem enzymy brat? Treba robit prestavky? - Doteraz som bola zavisla na Daosine, ak som si ho nezobrala co i len 1 den, hned sa dostavili zachvaty, problemy s travenim, vyrazky. Po 3 dnoch s FX nepocitujem ziadne problemy, aj ked som urobila prehresky. Ak mi teda chybaju nejake enzymy v creve, FX ich nahradi, alebo si mam dat na nejaku dietu zvlast pozor. Neriskujem s glutenom, celiakia je smrtelna choroba, ale skusam pozivat viac histaminu a mliecneho cukru, mliecnej bielkoviny v roznych produktoch, je to mozne v mojom pripade? - Moja rodina ma odradza od vasich produktov koli aferam s internetovymi obchodmi, kedy sa stane, ze sa robia podvody nahrazkami miesto uvadzanych obsahov. Mate nejake garancie tychto vyrobkov? Predavaju sa aj v kamennych, alebo internetovych lekarnach, kde by si ich pribuzni kupili? - Ak sa prejavovalo u mna svrbenie okolo konecnika a nejaky vodnaty vytok z konecnika v nocnych hodinach, ale len raz za cas, je to prejav zleho travenia, alebo parazitov? V prejavoch na parazity je i koprivka a skripanie zubov, skrabanie, co vsetko mam. Pritomnost na parazity mi vsak v stolici nikdy nenasli. Dakujem za odpoved, TG

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  27. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  každý organizmus je iný, tak aj detoxikácia prebieha u každého inou rýchlosťou. Enzýmy doporučujeme užívať nasledovne: prvých 5 dní pred jedlom, ďalších 5 dní počas jedla a ďalej pokračovať po jedle. Vy musíte prísť na to, podľa Vašich skúseností, kedy je pre Váš organizmu najviac vhodné doplniť enzýmy. S produktami mám veľmi dobré skúsenosti ako aj moji pacienti. Predávajú sa aj v kamenných obchodoch https://www.detoxikacia-organizmu.com/kontakt.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki


Otázka

Aký vplyv majú chemické látky na náš organizmus

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadom práce, v ktorej používame chemikálie s rakovinotvornými a mutagénnymi zložkami.Ochrana proti nim sa skladá len z rukavíc a odsávania.Roky tu pracujeme ale až teraz to zacali riešiť dôkladnejšie, hoci dýchanie aj pokožka boli vystavené týmto škodlivinám. Sú tu aj mladé ženy, ktoré chcú mať deti. Je možnosť lekárskeho vyšetrenia na tieto karciogénne a mutagénne látky, či ich nemáme v sebe? Ďakujem za odpoveď. Mia

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  26. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pri práci s chemickými látkami je vždy nejaké riziko, že sa prejavia na našom zdraví, je nutné dodržiavať všetky ochranné inštrukcie a tiež by bolo vhodné sledovať svoj zdravotný stav s prihliadnutím na tento faktor. Odporučil by som Vám riešiť to komplexne so svojim obvodným lekárom a tiež si raz za čas dopriať nejakú detoxikačnú kúru na prírodnej báze.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Detoxikačný program a pečeň

Dobry den, mozem absolvovat detoxikacny program ToxiClean, ak mam zvysene pecenove testy ALT 0,73? Dakujem.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  6. február 2018.

  Dobrý deň prajem, detoxikačný program Toxiclean je pre Vás veľmi vhodný, podporuje správne fungovanie a regeneráciu pečene a podporí čistiace procesy v tele.

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Môžem kúru Clean inside používať aj pri kojeni?

Dobry den, mozem kuru Clean inside pouzivat aj pri kojeni? Dakujem.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  30. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Kúra sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mojej 9 ročnej dcére odporučili detox+antiparasit. Môže užívať Parasic Junior +Toxi Clean ?

Dobry vecer.Mam na Vas otazocku.Mojej 9rocnej dcere odporucili detox+antiparasit.Moze uzivat Parasic Junior +Toxi Clean? Dakujem za odpoved.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  20. január 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Pre Vašu 9 ročnú dcérku sa neodporučuje prípravok ToxiClean, jedine parazitárny doplnok pre deti Parasic Junior.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová