Otázka

Mám problém s mravčením chodidiel až ich pálenie, najmä pri chodení.

Dobrý deň, mám problém s mravčením chodidiel až ich pálenie, najmä pri chodení, ale niekedy aj v kľude. Zhoršuje sa to zmenou počasia a v chrípkovom období. Chodím k neurológovi a algeziologovi, ktorí tvrdia, že je to od chrbtice, zúženého spinálneho kanálu a predpisujú mi lyricu, resp. pregabalin, novalgin a palexiu. Tieto leky na chrbticu pomáhajú, ale mravčenie a pálenie nezmierňujú.Prejdem cca 400-500 m a potom si musím sadnúť, lebo maravčenie také, že začínam strácať balans. Som ročník 1948. S pozdravom

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Dr. Fachet
  28. november 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za prejavenú dôveru. Liečivé huby môžu pomôcť pri zmiernení príznakov, avšak vyriešenie problému ich použitím nemôžeme zaručiť.
  Pre Vás odporúčame konzumáciu produktu Fachet Vital Plus s dákovaním 2x1 kapsula denne. Toto dávkovanie je možné zvýšiť podľa potreby na 2x2 kapsule (v závislosti od hmotnosti). Prípravok je potrebné užívať priebežne, po 4 mesiacoch užívania doporučujeme držať 1 masačnú prestávku, následne tento postup cyklicky opakovať dávkovaním 2x1 kapsula denne. Odporúčame terapiu doplniť aj užívaním CBD oleja.
   
  S úctou prajeme skoré uzdravenie
  Lekársky tím Dr. Facheta

Otázka

Mal som operaciu , vyberali mi 32cm titánovú dlahu zo stehna.

Pekný deň prajem pán Dr. Darnói. Chcel by som sa vás opýtať ne jednu dôležitu vec. Mal som operaciu pred par dňami. Vyberali mi 32cm titánovú dlahu zo stehna. Pred operaciou som oznámil môjmu lekárovi (ktorý vykonal zákrok) že si chcem nechať tú titanovu dlahu keďže je to môj majetok a zaplatil som za to niekolko tisic eur. Par dni po operacii som sa ho opýtal ze kedy ju dostanem a povedal mi že mal som mierny zápal medzi tou dlahou a stehennou kosťou tak to zlikvidovali bez môjho vedomia a súhlasu. Otázka znie. je to legálne? mohli tak konať? Je to v súlade so zákonom? Za skorú odpoveď vám vopred ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  16. november 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za prejavenú dôveru, že ste sa na nás obrátili so svojím problémom. 
  Pokiaľ bola predmetná titánová dlaha Vaším osobným majetkom, ide o špeciálnu situáciu, na právne riešenie ktorej nie sme pripravení.
  Odporúčame obrátiť sa na vedenie príslušnej nemocnice (pokiaľ má, tak na právne oddelenie), resp. pokiaľ nepochodíte, tak na Asociáciu na ochranu práv pacientov (AOPP). Kontakty na Asociáciu možno nájsť na internete. 
  Veríme, že sa Váš problém v krátkej dobe podarí vyriešiť. 

  S pozdravom
  Dr.Darnói

Otázka

Mám otázku ohľadom zdr. stavu môjho syna.

Dobrý deň, mám otázku ohľadom zdr. stavu môjho syna. Má 15 rokov (188cm, 89kg) a tri roky dozadu mal vodu v jednom kolene, opakovane 2x vytahovanu u ortopeda. Momentálne pol roka cvičí v posilovni a chcel by užívať proteín (Just Whey je srvátkový viaczložkový proteín so 75%-ným podielom bielkovín). Chcem sa poradiť či môže niečo také užívať keďže mal takéto problémy s kolenom a taktiež pre jeho vek. Či by zo zdravotného hľadiska nebolo lepšie počkať do 18 veku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Varró Tímea
  28. jún 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučila by som  nejaký kompletný rastlinný proteín namiesto mliečnej bielkoviny! Pre každého kto to potrebuje, nielen mladších ako 18 rokov.

  S pozdravom
  Tina Varóová

Otázka

Je možné si natrhnúť medzirebrové svaly?

Dobry deň, je možné si natrhnuť medzirerbove svaly? Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  16. máj 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučujem Vám navštíviť ortopedickú ambulanciu, kde lekár na základe získaných informácií stanoví pacientovi diagnózu.

   

  S pozdravom
  Dr.Tibor Darnói


Otázka

Minulý rok mi diagnostikovali fibromyalický syndróm

Dobrý deň . Minulý rok mi diagnostikovali fibromyalicky syndrom . Stav sa mi zhoršuje . Chodím o barlach , používam bedrový pás .Nemôžem spávať od bolesti , nohy mám ako z olova . Pri kazdom pohybe mam bolesti a robia sa mi opuchy . Bola som i naposudkovej komisii a tam mi povedali , že tuto diagnozu nemajú v tabuľkách . Zo vsetkeho som už psychicky na dne . Ako alebo , čo mám robiť .? Ďakujem za odpoveď

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  20. február 2019.
  Vážená pani!  
  Ďakujeme za prejavený záujem! S korektným prístupom k Vašej otázke nemôžeme zaručiť vyliečenie prípravkami z liečivých húb, avšak tieto prípravky môžu pozitívne ovplyvniť príznaky v priebehu viacerých procesov. 
   
  Ako doplnok doporučujeme užívanie prípravku Fachet Vital Plus s dávkovaním 2x1-2 kapsule denne, v závislosti od hmotnosti. Prípravok je potrebné užívať dlhodobo, po 4 mesiacoch užívania sa oplatí držať 1-mesačnú prestávku, a v terapii pokračovať v tomto cykle ďalej dávkovaním 2x1 kapsula denne v rámci prevencie. Rovnako doporučujeme užívanie lekárskeho kanabisu a doplnok liečby. 
   
  Vzhľadom na to, že vznik procesov, čo sa zdravia týka, ovplyvňuje mnoho vonkajších a vnútorných faktorov, šancu na vyliečenie môže najskôr zabezpečiť komplexná holistická terapia ako celok, v ktorej sa zlučuje klasická a komplementárna medicína, zahŕňajúca výživu, liečivé rastliny, pohyb, prehodnotenie spôsobu života, duševné cviky. Duševné faktory totiž zákonite ovplyvňujú fyzické procesy tela. Pokiaľ Vás toto zaujíma a Ste tomu otvorení, kontaktujte nás prosím, aby sme Vám mohli pomôcť. 
   

  Prajeme Vám skoré uzdravenie, pevné zdravie, s úctou
  Dr.Darnói

Otázka

Mám kamarátku, ktorá je po operácii zlomenej chrbtice a riešim, aký matrac pre ňu kúpiť.

Mám kamarátku, ktorá je po operácii zlomenej chrbtice a riešim, aký matrac pre ňu kúpiť. Správa v rôznych pozíciách, na chrbte aj na boku. Aký matrac by pre ňu bol ideálny? Môj predpoklad je, že asi skôr mäkký, ktorý sa prispôsobí telu, aby chrbtica nebola namáhavá.

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Varró Tímea
  3. január 2019.

  Dobrý deň prajem,

  V každom prípade je potrebné vybrať taký matrac, pri ktorom je možné vyskúšať ho na niekoľko nocí a v prípade nevhodnosti vrátiť. Matrac by nemal byť ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký. Existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť a to sa dá jedine vyskúšaním na pár dní, kedy sa prípadné problémy ohľadom nevhodnosti určite prejavia.

  S pozdravom
  Tina Varóová

Otázka

Poslednú dobu ma trápia návali bolesti v strednej časti chrbtice.

Dobrý večer pani Doktorka, mám 32 rokov a poslednú dobu ma trápia návali bolesti v strednej časti chrbtice. Vedeli by ste mi poradiť čo to môže byt prosím? Ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Varró Tímea
  22. december 2018.

  Dobrý deň prajem,

  K bolestiam chrbta môže viesť zlá životospráva, nesprávne držanie tela. Bolesti chrbtice však môžu byť príznakom aj mnohých iných ochorení, napríklad srdca, obličiek, dýchacích či tráviacich orgánov, ochorení močových ciest. Odporučujem navštíviť praktického  lekára, ktorý Vás pošle s výmenným lístkom k odbornému lekárovi, môže to byť ortopéd, neurológ, reumatológ, rehabilitačný lekár alebo algeziológ.

  S pozdravom
  Tina Varóová

Otázka

Problém s pálením v stehne neustúpil.

Dobrý deň! Pred rokom a pol sa u mňa prejavila pálivá bolesť /akoby silné popŕhlenie žihľavou/ na vnútornej strane stehna približne 10 - 15 cm od kolena. Pol roka som sa liečila u neurologičky a absolvovala rehabilitáciu, čo mi zmiernilo problémy s chrbticou, ale problém s pálením v stehne neustúpil. Prosím o radu a ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Fyzioterapeut, fyzioterapia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  22. október 2018.
  Dobrý deň prajem,

  Odporučujem navštíviť všeobecného lekára, ktorý po vyšetrení napíše výmenný lístok k odborníkovi.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki