Otázka

Mám bolesti brucha a hnačku

Zdravím dlhodobo mám problémy s trávením ako sú bolesti brucha a hnačku. Opakovane som navštívila gastroenterológov no nestrela som sa s pochopením nakoľko na gastroskopii i kolonoskopií nie sú žiadne zmeny. Kalprotektín mi vyšiel pred 4 rokmi niečo vyše 300 no odvtedy nikto nie je ochotný zopakovať odber alebo sa so mnou o čomkoľvek baviť, Minulý rok som absolvovala magnetickú rezonanciu so zameraní na tenké črevo kde tiež nič nebolo, výsledky z krvi naznačujú len vyšŠie CRP (nad 20,), minerálový rozvrat a zhoršený krvný obraz. keď príde hnaćkové obdobie trvá to niekedy i vyše 2 týždňov so zvýšenou teplotou, nesmiernou únavou, čo zjem a vypijem ide zo mňa von, obvodná lekárka mi už nechce vypisovať PN lebo nemam žiadnu diagnózu a v práci si nemôžem dovoliť odbiehať behom služby aj 15_20 krát na WC. Prosím teda o nejakú radu ako vyriešiť tieto moje problémy ďakujem

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  31. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  podľa Vášho opisu máte podľa mňa nábeh na Crohnovu chorobu. Bolo by však potrebné ísť počas pretrvávajúcich ťažkostí na kolonoskopiu, ktorá to buď potvrdí, prípadne sa zistí iná príčina Vašich problémov.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Syn má triašky, hnačky a bolesti brucha

Dobrý večer,,chcela by som vás poprosiť o radu, mám syna vo veku 16a pol roka ,od minulého roka ho trápia bolesti brucha pod pupkom,smerujúce vľavo hore,niekedy sú pri tom hnačky,niekedy napínanie na zvracanie, triaška, únava, ospalosť,bolesti nastávajú v skorých ranných hodinách,pri vstavani do školy ,po vyspati bolesti ustúpia,niekedy menej,niekedy úplne,,, ráno znova to isté,teraz je to skoro stále ráno,absolvovali sme sono,RTG,odbery na celiakiu, štítnu žľazu,cukor,CRP, očné pozadie, vyter z recta,všetko negatívne, vo februári mal ecoli v krku,prelieceny Zinatom,ležal v nemocnici ,kde sa vlastne nič nezistilo,je ADHD dieťa, máme doporučene gastro vyšetrenie,,má veľa vymeškaných hodín v škole z tohoto dôvodu,,ja ako matka som už zúfalá, pretože večer sa zdá byť všetko v poriadku a príde ráno a bolesti,neviete, čo by to mohlo spôsobovať, keď sa to deje hlavne skoro ráno? chirurgické vyšetrenie negatívne, moč negatívny,má hypovitaminozu D,len 7 mal pred rokom,teraz 25,má zvýšené ALT-1,03 ,HDL cholesterol- 0,85,Lipaza -0,11, Tryacyglyceroly-2,36,Kreatinin-63,1,RDW-CV-12,8 a CHOL/HDL CHOL-4,89 za dva roky pribral 20 kg a vyrástol,, často sa unavy.Dakujem.

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  28. marec 2018.

  Dobrý deň prajem,

  pravdupovediac Vám na túto otázku neviem odpovedať. Možné je, že sú v tom hormóny, možno niečo iné. Príčin môže byť niekoľko, je potrebné to určite sledovať aj lekárom.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Hnačka a problémy s trávením

Dobrý deň, po dietnej chybe / nemožem jesť omastenuˇ kapustu/ ma do hodinky prehnalo, 2 dni normalne a na 3 den som dostala akúunu hnačku, všetko šlo so mňa von, úplná voda. Veľké prelievanie v črevách. Včera ráno 2 krát riedka stolica, rano a večer som si dala po jednej tablete raysecu. Cely deň, noc nič iba škrkanie v črevach. Ráno opať riedka stolica 1 krát. Podotýkam že som dietovala iba voda a čaj a suchar. Chuť na jedlo mam ale po zjedení mi slabšie trávi.

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  24. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Veľmi správne ste si dali diétu, dôležitý pri takýchto stavoch je výdatný pitný režim, aby nedošlo k dehydratácii organizmu, ktoré by mohlo zdravotný stav veľmi zhoršiť. Pravdepodobne ide o narušenie rovnováhy v črevnej mikroflóre, preto by ste mali zabezpečiť prísun probiotík, ktoré pomôžu Vašim črevám nadobudnúť znovu rovnováhu a zlepší sa tiež trávenie.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Hnačka a nerovnováha v črevách

Dobrý deň, už dlhšie obdobie ma trápi riedka stolica ihneď po prebudení a následne hneď po obede. Nie je sprevádzaná žiadnymi bolesťami ani kŕčmi. Iba pociťujem ako keby škŕkanie v bruchu. Rada by som vedela v dôsledku čoho sa to takto opakuje. Ďakujem

Odpovede
Kategórie: Hnačka

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. február 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Príčinou môže byť problém v zložení baktérií v črevách, respektíve ich nerovnováha. Začnite užívať probiotiká, ktoré upravia ich zloženie a dodržujte správny pitný režim. V prípade pretrvávajúcich ťažkostí navštívte lekára.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki