Otázka

Prosím Vás pomôžte mi ako by som sa mal stravovať, aby som schudol ?

DOBRY den VAM prajem bol by som rad keby ste mi poradili zijem vo velkej britanie pomali 12 rokov mam problem s nad vahou pravidelne hodim do fytnesu a zaoberavam sa hlavne plavanim dalej beham a ostatne cviki mal som 105.kg. teraz sucasnosty mam 93.kg. PROSIM VAS pomozte mi jak by som sa som sa mal stravovat aby som schudol dakujem lebo jak sa najem uz kila idu hore

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Szarka Anita
  Anita Straková Dietologička
  23. august 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Je veľmi dôležité vytvoriť si pravidelný rytmus stravovania, ktorý znamená 4 – 5 jedál za deň. Nikdy sa nenajedzte do sýtosti. Iba malé porcie. Väčšinu jedál prijmite v prvej polovici dňa. Najlepšie je jesť vždy v tú istú hodinu. Ideálny čas na večeru je večer okolo šiestej hodiny, po tomto čase už podľa možností do ďalšieho rána nič nejedzte /nanajvýš jedno jablko, kefír, jogurt/. Jedzte pomaly, bez náhlenia sa, každé sústo dôkladne prežujte. Dajte si pozor na pocit plnosti. Konzumujte nízkokalorické jedlá, ktoré však dokážu nasýtiť. Znamená to, že nie je potrebné hladovať, stačí si dať pozor na to, aby ste si väčšinu svojich jedál vyberali spomedzi tých, ktoré majú nízku kalorickú hodnotu. Preto budete môcť jesť v obrátenom pomere, čiže o to viac si môžete dopriať z toho ktorého jedla, čím má nižší obsah kalórií. Základom jedálneho lístka nech sú zelenina, prívarky a šťavnaté ovocie, s primeraným pridaním bielkovín /kefír, nízkotučné mlieko, tvaroh, syry a mäso/. Zvýšte obsah vlákniny svojich jedál a ich schopnosť zasýtiť Vás ovsenými vločkami, pšeničnými alebo ovsenými otrubami /napr.: sekaná z otrúb, kefír, jogurt; šaláty s jogurtovou zálievkou alebo so zálievkou z otrúb/. Dávajte si pozor na takzvaný skrytý príjem tukov: na obsah tuku mastného bravčového mäsa, syrov, salámy, ale aj zákuskov. Svoj smäd haste vodou, minerálnou vodou. Denne vypite aspoň 2 l tekutín. Snažte sa vyhnúť sa lákavým, vysokokalorickým jedlám. Svoj jedálny lístok nepovažujte za diétu, ale za modernú, zdravú výživu.

  Dúfam, že som Vám pomohla

  Anita Straková

Otázka

Mal som problémy - tlak pod pravým rebrom, žltá mastná stolica.

Dobry den. Mal som problémy - tlak pod pravým rebrom, žlté mastné stolice. Lekár ma poslal na sono ale objednali ma o 6 týždňov. Na tomto sone zistili, že mám steatózu. Pečeň hraničnej veľkosti. Ďalší nález nebol ale pankreas v plnom rozsahu prekrytý plynmi. V ten istý deň ma poslal obvodný lekár na odborné vyšetrenie ku gastroenterologovi. Prvý ma objednal o 10 týždňov ale nakonic som našiel tretieho , ktorý povedal o mesiac - takže o tri týždne mám k nemu ísť. Chcem sa opýtať, či je táto diagnóza skutočne taká, že takéto čakacie lehoty nemôžu mať vplyv na jej priebeh. A taktiež by som potreboval vedieť čo mám do tej doby robiť, a ako sa mám stravovať. Od sona beriem Pestrec Mariánsky - semená a snažím sa obmedziť mastné, žiadny alkohol. Chudnem akosi rýchlo. Už som stratil 5 kg za týždeň a niečo som schudol ešte aj pred sonom kedy som už tiež trochu redukoval stravu. Celkove 7-8 kg. Ďakujem vopred za radu.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. apríl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Mastná stolica, nafukovanie, diskomfort v bruchu, steatóza pečene môže
  spôsobiť zažívacie ťažkosti, je možné , že ani pankreas nefunguje tak,
  ako by mal.
  Jediné čo Vám viem odporúčať do vyšetrenia, je nízkotučná diéta, čo aj
  dodržiavate.
  Schudnutie môže byť aj následok diéty.

  S pozdravom

  Dr.Podlupszki


Otázka

Chcel by som schudnúť z brucha ako to mám dosiahnuť?

dobry večer chcel by som schudnuť z brucha ako to mam dosiahnuť teraz mam82cm chcel by som 5- 6 cm schudnuť.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Szarka Anita
  Anita Straková Dietologička
  25. november 2015.

  Možno neveríte, ale najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov je detoxikácia organizmu, kedy sa zbavíme nahromadeného odpadu a jedov. Clean Inside Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom, ale popritom by som odporučila zmeniť jedálny lístok. Neprejedajte sa, treba jesť malé porcie 5 – 6-krát denne. Úplne vyraďte z Vášho jedálneho lístka tučné a smažené jedlá, bielu múku a všetky produkty z nej vyrobené (chlieb, pečivo, koláče, cestoviny). Jedlá kombinujte tak, aby ste naštartovali vyváženú látkovú premenu, to znamená, že k mäsu si ako prílohu zvoľme zeleninu dusenú aj surovú. Doprajte si namiesto sladkostí obsahujúcich rafinovaný cukor sladkosti v prírodnej forme, ako med, banán, ananás či ďalšie druhy sladkého ovocia. Hýbte sa každý deň, a to aj vtedy, keď máte málo času!

  S pozdravom
  Anita Straková

Otázka

Chcel by som schudnúť z brucha ako to mám dosiahnuť?

dobry večer chcel by som schudnuť z brucha ako to mam dosiahnuť teraz mam82cm chcel by som 5- 6 cm schudnuť.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  25. október 2015.

  Dobrý deň prajem,

  Najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom toho, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov, je zbavenie sa nahromadených toxínov a jedov. Veľa užívateľov Clean Inside Program-u píše, že chudnú prirodzeným spôsobom počas uskutočnenia očisty. Clean Inside Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom.

   

  S pozdravom
  Dr.Rónayová