Otázka

Prosím Vás pomôžte mi ako by som sa mal stravovať, aby som schudol ?

DOBRY den VAM prajem bol by som rad keby ste mi poradili zijem vo velkej britanie pomali 12 rokov mam problem s nad vahou pravidelne hodim do fytnesu a zaoberavam sa hlavne plavanim dalej beham a ostatne cviki mal som 105.kg. teraz sucasnosty mam 93.kg. PROSIM VAS pomozte mi jak by som sa som sa mal stravovat aby som schudol dakujem lebo jak sa najem uz kila idu hore

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Szarka Anita
  Anita Straková Dietologička
  23. august 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Je veľmi dôležité vytvoriť si pravidelný rytmus stravovania, ktorý znamená 4 – 5 jedál za deň. Nikdy sa nenajedzte do sýtosti. Iba malé porcie. Väčšinu jedál prijmite v prvej polovici dňa. Najlepšie je jesť vždy v tú istú hodinu. Ideálny čas na večeru je večer okolo šiestej hodiny, po tomto čase už podľa možností do ďalšieho rána nič nejedzte /nanajvýš jedno jablko, kefír, jogurt/. Jedzte pomaly, bez náhlenia sa, každé sústo dôkladne prežujte. Dajte si pozor na pocit plnosti. Konzumujte nízkokalorické jedlá, ktoré však dokážu nasýtiť. Znamená to, že nie je potrebné hladovať, stačí si dať pozor na to, aby ste si väčšinu svojich jedál vyberali spomedzi tých, ktoré majú nízku kalorickú hodnotu. Preto budete môcť jesť v obrátenom pomere, čiže o to viac si môžete dopriať z toho ktorého jedla, čím má nižší obsah kalórií. Základom jedálneho lístka nech sú zelenina, prívarky a šťavnaté ovocie, s primeraným pridaním bielkovín /kefír, nízkotučné mlieko, tvaroh, syry a mäso/. Zvýšte obsah vlákniny svojich jedál a ich schopnosť zasýtiť Vás ovsenými vločkami, pšeničnými alebo ovsenými otrubami /napr.: sekaná z otrúb, kefír, jogurt; šaláty s jogurtovou zálievkou alebo so zálievkou z otrúb/. Dávajte si pozor na takzvaný skrytý príjem tukov: na obsah tuku mastného bravčového mäsa, syrov, salámy, ale aj zákuskov. Svoj smäd haste vodou, minerálnou vodou. Denne vypite aspoň 2 l tekutín. Snažte sa vyhnúť sa lákavým, vysokokalorickým jedlám. Svoj jedálny lístok nepovažujte za diétu, ale za modernú, zdravú výživu.

  Dúfam, že som Vám pomohla

  Anita Straková

Otázka

Mal som problémy - tlak pod pravým rebrom, žltá mastná stolica.

Dobry den. Mal som problémy - tlak pod pravým rebrom, žlté mastné stolice. Lekár ma poslal na sono ale objednali ma o 6 týždňov. Na tomto sone zistili, že mám steatózu. Pečeň hraničnej veľkosti. Ďalší nález nebol ale pankreas v plnom rozsahu prekrytý plynmi. V ten istý deň ma poslal obvodný lekár na odborné vyšetrenie ku gastroenterologovi. Prvý ma objednal o 10 týždňov ale nakonic som našiel tretieho , ktorý povedal o mesiac - takže o tri týždne mám k nemu ísť. Chcem sa opýtať, či je táto diagnóza skutočne taká, že takéto čakacie lehoty nemôžu mať vplyv na jej priebeh. A taktiež by som potreboval vedieť čo mám do tej doby robiť, a ako sa mám stravovať. Od sona beriem Pestrec Mariánsky - semená a snažím sa obmedziť mastné, žiadny alkohol. Chudnem akosi rýchlo. Už som stratil 5 kg za týždeň a niečo som schudol ešte aj pred sonom kedy som už tiež trochu redukoval stravu. Celkove 7-8 kg. Ďakujem vopred za radu.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. apríl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Mastná stolica, nafukovanie, diskomfort v bruchu, steatóza pečene môže
  spôsobiť zažívacie ťažkosti, je možné , že ani pankreas nefunguje tak,
  ako by mal.
  Jediné čo Vám viem odporúčať do vyšetrenia, je nízkotučná diéta, čo aj
  dodržiavate.
  Schudnutie môže byť aj následok diéty.

  S pozdravom

  Dr.Podlupszki

Otázka

Chcel by som schudnúť z brucha ako to mám dosiahnuť?

dobry večer chcel by som schudnuť z brucha ako to mam dosiahnuť teraz mam82cm chcel by som 5- 6 cm schudnuť.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Szarka Anita
  Anita Straková Dietologička
  25. november 2015.

  Možno neveríte, ale najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov je detoxikácia organizmu, kedy sa zbavíme nahromadeného odpadu a jedov. Clean Inside Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom, ale popritom by som odporučila zmeniť jedálny lístok. Neprejedajte sa, treba jesť malé porcie 5 – 6-krát denne. Úplne vyraďte z Vášho jedálneho lístka tučné a smažené jedlá, bielu múku a všetky produkty z nej vyrobené (chlieb, pečivo, koláče, cestoviny). Jedlá kombinujte tak, aby ste naštartovali vyváženú látkovú premenu, to znamená, že k mäsu si ako prílohu zvoľme zeleninu dusenú aj surovú. Doprajte si namiesto sladkostí obsahujúcich rafinovaný cukor sladkosti v prírodnej forme, ako med, banán, ananás či ďalšie druhy sladkého ovocia. Hýbte sa každý deň, a to aj vtedy, keď máte málo času!

  S pozdravom
  Anita Straková

Otázka

Chcel by som schudnúť z brucha ako to mám dosiahnuť?

dobry večer chcel by som schudnuť z brucha ako to mam dosiahnuť teraz mam82cm chcel by som 5- 6 cm schudnuť.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  26. október 2015.

  Dobrý deň prajem,

  Najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom toho, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov, je zbavenie sa nahromadených toxínov a jedov. Veľa užívateľov Clean Inside Program-u píše, že chudnú prirodzeným spôsobom počas uskutočnenia očisty. Clean Inside Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom.

   

  S pozdravom
  Dr.Rónayová
   


Otázka

Z čoho mám také veľké brucho, každý sa ma pýta či niesom tehotná.

Dobry chcem sa opytat z coho mam take velke brucho kazdy sa ma pyta ci niesom tehotna priznaky ako pocas tehotenstva nemam

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  9. október 2015.

  Keď je brucho vyduté nad pupkom, ide o nadúvanie.  Keď sa brucho vyduje pod pupkom, je to príznak toho, že sa tam nachádza stolica. Môže sa stať aj to, že brucho má špicatú formu, čo je znakom zápalu. Zápal sprevádzajú črevné problémy, preto by som Vám odporučil očistu čriev. Dôkladná očista čreva a detoxikácia sú vhodné na to, aby sa zo stien čriev odstránili prilepené toxické látky a rôzne nečistoty.

   

  S pozdravom

  Dr.Podlupszki

Otázka

Ako zastaviť nárast hmotnosti a pocit plnosti či pomalého metabolizmu?

Mám 52 rokov. Som zdravá , až na nefunkčnú štítnu žľazu. Užívam denne 50mikrogramov hormónu štítnej žľazy, takže ustúpili návaly tepla a nočné potenie a teda nekvalitný spánok. Iba ma trápi pribratie počas roka asi 6 kg a to hlavne v oblasti pása. Plávam, veľa chodím, cvičím. Teraz akurát 1. týždeň absolvujem očistnú kúru Natural Swiss produktami. Ako zastaviť nárast hmotnosti a pocit plnosti či pomalého metabolizmu? Stravujem sa zdravo. Takže čo s tým?

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Vazena pani Janka,

  Program Clean Inside nie je prípravok na chudnutie, jeho cieľom nie je strata hmotnosti, ale vo väčšine prípadov býva úbytok na váhe od 1-2 kg až po 8-10 kg. Odstránením odpadových látok ukladaných v črevách dlhé roky sa váha môže znížiť až o niekoľko kilogramov.
  Intenzívnym pohybom ako beh, bicyklovanie,  chôdza po schodoch posilňujeme srdce, zlepšuje sa krvný obeh, zrýchlime metabolizmus a znižujeme stres.
  Detoxikácia je veľmi dôležitá pre organizmus, absolvuje sa dlhodobo.

  S pozdravom
  Dr. Podlupszki

Otázka

Môže spôsobiť program Clean Inside závrate a dá sa očakávať chudnutie počas kúry?

Dobrý deň prajem!

Volám sa Rozália. Mala by som na Vás otázku ohľadne programov Clean Inside a ToxiClean: prípravky užívame už 82. deň. V prvých dvoch mesiacoch sme užívali iba program Clean Inside a od tretieho mesiaca už aj program ToxiClean. To, že užívame prípravky znamená, že som kúpila 3-3-3 balenia pre môjho manžela, syna a pre seba. Naše skúsenosti sú, že prípravky majú samozrejme aj prospešné účinky, ale u mňa sa objavil problém s krvným tlakom. Tlak mi vystúpil na hodnoty; 150-060. Mám silné závrate, hlavne vtedy, keď sa zohnem, keď si ľahnem, alebo sa otočím - točí sa so mnou celá izba. Chcela by som sa opýtať či je to normálne, čiže či sa počas užívania týchto prípravkov môžu objaviť závrate, alebo mám hľadať iný pôvod mojich problémov.

Ešte by som dodala, že všetci sme tak trocha sklamaní, lebo u nikoho z nás sa neobjavilo veľmi očakávané zníženie hmotnosti. Ja som napríklad neschudla ani kilo, ale ani môj manžel, ani syn. Chcela by som Vás poprosiť, aby ste mi napísali, či moje opísané symptómy vznikli z iných dôvodov, alebo sme len jednoducho zle užívali prípravky.  Samozrejme, snažili sme sa dodržať návod na použitie.

Odpovede
Kategórie: Ploché brucho, chudnutie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Vážená pani, Rozália!

   

  Na základe toho, čo ste opísali a aj na základe mojich skúseností môžem povedať, že by som dôvody Vašich sťažností nehľadal v programe Clean Inside. Podľa môjho názoru problémy Vám spôsobujú krčné stavce, alebo chrbtica.

  Čo sa týka chudnutia, tieto prípravky som nikdy nepropagoval, ako prípravky na chudnutie. Je pravda, že u niektorých, tak ako aj u mňa, sa počas užívania dostavilo zníženie hmotnosti o 2-3, poprípade 4 kg, ale nie je to zákonité!

   

  S úctou Dr. Podlupszki

Otázka

Pomáha Clean Inside pri chudnutí?

Vážený pán doktor,
    prečítala som si článok o prečisťovaní hrubého čreva a chcela by som zistiť, či pracujete v Bratislave a či by som vás nemohla navštíviť a prekonzultovať svoje tažkosti. Mam 62 rokov. Prekonala som zápal divetikul, mam nadvahu, vysoky krvny tlak, teraz mi zistili aj zvýšenú kyselinu močovú  (372, 6 umol /l) a predpisali Milurit. Roky sa pokušam schudnuť a nejde to. Stačí mi kúpiť Clean Inside a absolvovať očistnú kúru?
    Za odpoveď a porozumenie ďakujem. Eva

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá pani!
     Ja nepraktizujem v Bratislave, ale v Komárne. Podľa popisu hlavne na divertikulózy a do určitej miery aj na nadváhu kúra Clean Inside Vám môže stav zlepšiť a to v tom zmysle , že zabraňuje upchatiu divertiklov a následný zápal, a na druhej strane Vám môže pomôcť zhodiť pár kg, ale tu by som chcel zdôrazniť, že prípravok Clean Inside nie je vyslovene na schudnutie.

    S pozdravom Podlupszki