Otázka

Čo ma čaká u urológa, ak mám silnú bolesť po močení?

Dobrý deň, už pár mesiacov mám problém s veľkou bolesťou po močení (nie počas), avšak objavuje sa to len počas menštruácie a končí pár dní po jej skončení. Neviem tú bolesť popísať, ono ma z toho bolí celá pošva a na tíšenie bolesti mi trocha pomáha tlak na pošvu. Bola som už aj u gynekologičky aj u obvodného lekára. Gynekologička mi spravila stery z pošvy aj z močových ciest, pričom obe boli negatívne. U obvodného lekára mi testovali moč, výsledok bol tak isto negatívny. Momentálne sa chystám na urológiu. Krv mi však nikde ešte nebrali a neposielali na testy, neviem či by sa z nej dalo zistiť niečo viac (myslím zápal v tele, ktorý by sa takto mohol eventuálne prejavovať). Chcela by som sa opýtať, stretli ste sa už s niečim podobným? Čo by to mohlo byť a čo ma čaká u urológa? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpovede
Kategórie: Vírusové a bakteriálne infekcie

Odpoveď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lekár
  6. jún 2018.

  Dobrý deň, 

  pre správnu a presnú diagnostiku by som určite postupoval tak, že by som odobral krv. Následne vieme stanoviť, aké vyšetrenia sú potrebné i u odborných lekárov. Vyšetrenia u urológa sa nemusíte báť, ak bude potrebné, spravia sa odbery (krv, moč). Dôležitý je i rozhovor s lekárom, kde mu podrobne popíšete Vaše ťažkosti. Skúsený urológ vie stanoviť diagnózu veľmi rýchlo. V prípade potreby sa robí rtg, sono. 

   

  S pozdravom

  Dr. Darnói

Otázka

Potrebujem poradiť, zaľahlo mi pravé ucho a tiež ma bolí hrdlo na pravej strane, čo s tým?

Dobrý deň, potrebujem poradiť zaľahlo mi na pravé ucho a začalo ma bolieť hrdlo na pravej strane. Je v lekárni niečo čo to uvoľní alebo ísť k lekárovi?

Odpovede
Kategórie: Vírusové a bakteriálne infekcie

Odpoveď

 1. Szabados
  Pavol Szabados Jeden zo zakladateľov technológie na zmenu životného štýlu Servis tela
  26. máj 2018.

  Dobrý deň, 

  zaľahnutie ucha a zápal hrdla súvisia. Môže to byť spôsobené buď vírusmi, alebo baktériami. Postupnosť je podobná ako pri bežnom zápale hrdla. Lekár Vás vyšetrí a následne určí, či je vhodná antibiotická liečba. Mali by ste teda určite navštíviť lekára, ktorý spraví diagnostiku. Bude nutná i návšteva ORL, aby sa predišlo komplikáciám. Niekedy postačí, ak sa aplikujú lokálne antibiotiká. Zaľahnutie v uchu by sa nemalo brať na ľahkú váhu, pretože to môže viesť k rôznym komplikáciám ako je napríklad zápal stredného ucha.

   

  S pozdravom

  Szabados Pavol


Otázka

Problematický vred v análnej oblasti

Dobrý deň, syn je hospitalizovaný na kožnej klinike v ba kvôli vyrážkam na tele, alergiu lekári vylúčili, prednison nezaberá, zrejme ide o zápal a berie atb a antimykotiká. Syn má už dlhší čas neliečený vred v análnej oblasti, ktorý je opuzdrený, ako skonštatovala ošetrujúca lekárka. Môže ten vred spôsobovať zápal a ten výsev na tele, produkovať nejaké toxíny, prípadne baktérie, kvasinky do krvi? Ďakujem za odpoveď!

Odpovede
Kategórie: Vírusové a bakteriálne infekcie

Odpoveď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožná lekárka, kozmetologička
  30. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  samozrejme tu môže byť súvislosť medzi akútnym stavom Vášho syna a dlhodobo neriešeným problémom. Lekári nasadili liečbu na akútny stav a bolo by vhodné, aby sa doriešil i vred. K tomu je však potrebné poznať celkový zdravotný stav pacienta, preto Vám nedám presnú odpoveď. Vyšetrenia preukážu, čo je príčinou stavu. 

   

  S pozdravom

  Dr. Apoštolová

Otázka

Ako si mám poradiť so streptococom?

Dobrý deň. Mám v mandliach streptococus viridans a druhý neisseria pharyngis. Nepomohli antibiotiká ani iné zatiaľ použité produkty rôzne. Viete mi poradiť ako to liečiť. Vraj musím dať vybrať mandle lebo to toxikuje aj moje orgány ako ľadviny, srdce a iné. Ďakujem za pomoc. Patrik

Odpovede
Kategórie: Vírusové a bakteriálne infekcie

Odpoveď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietologička, alternatívna medicína
  24. apríl 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Vami spomínaný patogén Streptococcus viridans je súčasťou prirodzenej flóry ústnej dutiny a hltanu. Pokiaľ imunologická obrana organizmu funguje normálnym spôsobom, tak v priebehu pár hodín je organizmus schopný ho neutralizovať. Doporučujem Propolis, ktorý je prírodným antibiotikom. Tento prípravok je včelárskym produktom, ktorý môže byť účinný, pokiaľ nie ste alergický na účinnú látku. Ďalej doporučujem úžívanie probiotík na podporu obranyschopnosti. Probiotiká vyvinú svoje účinky v črevnom trakte a tu sa nachádza aj 80% nášho imunitného systému. Z tohto prípravku sú vhodné prípravky s počtom živých zárodkov "10'9" (desať na deviatu).
  Pokiaľ ani pomocou týchto produktov nedosiahnete zlepšenie, tak je na mieste súhlasiť s operáciou, ktorú lekár navrhol. Hnisavý zápal mandlí môže vskutku spôsobiť zápalové ochorenia iných orgánov, ktorým je lepšie predísť. Prajem pevné zdravie!

   

  S pozdravom

  Dr. Ronajová