Otázka

Aký vplyv má liek Duspatalin 200mg na mliečne výrobky?

Dobrý deň prajem pán Doktor! Bol som operovaný na slepé črevo a potom zistili že mám zápal hrubého čreva! Ja by som sa chcel spýtať že aký vplyv má liek duspatalin200mg na mliečne výrobky alebo či radšej nekonbinovať vôbec?

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  20. apríl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Duspatalin je iba liek , ktorý  uvoľňuje kŕče v črevnej stene. Nemám
  informácie, že by sa mohol kombinovať s mliečnymi prípravkami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Môžem užívať program keď mám zápal čriev?

Vážený pán doktor!

 

Už dva roky bojujem s Helicobacter pylori a zápalom sliznice žalúdka - gastritídou: 2x antibiotická liečba – s polročnou odchýlkou (dva druhy antibiotík + lieky na žalúdočnú kyselinu).

Po skončení antibiotickej kúry sa na základe dychového testu hodnoty H. pylori znížili, ale moje ťažkosti (pichavá bolesť pod pravým rebrom) pretrvávajú. Aj gastrokopia potvrdila H.pyroli + ťažký zápal žalúdka a aj dvanástnika. Počas dvoch rokoch mi vybrali žlčník pre diskinézu. Po absolvovaní druhej antibiotickej kúry som mala neznesiteľné pálenie v žalúdku. Počas roka a pol som vyskúšala celkom tri druhy liekov na potláčanie kyseliny žalúdka , ale pálenie záhy a pichavá bolesť pretrvávali a aj H.pyroli som mala pozitívny. Tento rok vo februári som začala s homeopatiou. Tohto času už nepociťujem pálenie záhy a celkom sa znížil aj pichľavo-bolestný pocit, je už len približne 5% v porovnaní s predošlými. Podľa 3D ultrazvuku teraz mám mierne zapálený žalúdok. Ale sa objavuje chronický zápal tenkého čreva a zápal brušných lymfatických uzlín. Stena čreva sigma je trocha hrubšia. Pečeň sa mi zväčšila a okraj má okrúhli. Teraz ma namiesto žalúdka bolia tenké črevá: bolesť hornej časti brucha na ľavej strane  (vyžaruje aj do chrbta). Výsledok urologického vyšetrenia: negatívny. Skríning na rakovinu čreva negatívny, hnačky nemám, stolicu mám denne raz, dvakrát. Nikdy som nemala problém s vyprázdňovaním, ale sa mi tvorí veľa črevného plynu. Pijem len čistú vodu, denne 2-3 litre. Nekonzumujem: nasýtené nápoje, alkohol, sladené nápoje, kávu, čaje, nefajčím. Moja otázka znie: vzhľadom na zápalový stav čreva by som mohla absolvovať program na očistu čreva? Dá sa dosiahnuť dobrývýsledok s Parasicom, kým mám zapálené črevo?

 

Vopred Vám ďakujem za odpoveď: Gabriela

 

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Gabriela!

  Ja by som v prvom rade odporučil, že by sa mala vylúčiť možná príčina črevných zápalov. Tu myslím v prvom rade na Crohnovú chorobu, alebo celiakiu. Ak sú tieto ochorenia vylúčené, v tom prípade odporúčam program Clean Inside.

   

  S úctou MUDr. Podlupszki Csaba

Otázka

Možem užívať Clean Inside ak užívan iné tablety?

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás o pomoc mojho zdravotného problému mám zánet hrubého čreva. Možem užívať Clean Inside  alebo nie? Chcel by som od Vás konkrétnu odpoveď čo mozem na to brat teraz, použíivam tablety pentasu a budenofalk.

 S pozdravom  Jozef,ďakujem

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Dobrý večer prajem!

    Vo Vašom úrípade doporučujem vlákninu Clean Inside a probiotiká Swiss probiotix, ale len vtedy, ak ochorenie je v kludovom štádiu. / bez hnačiek s prímesom krvi event. hlienov/ a treba si dodržať min. 2 hodinový interval medzi užitím liekov a prípravkami Clean Inside.


  S pozdravom Dr.Podlupszki

Otázka

Môže sa jednať v mojom prípade o začiatok Crohna popr. nejakej inej závažnej choroby čreva?

Dobý deň, poprosim Vas o odpoved. V lete 2014 po silnej viroze mi zistili normocytovu anemiu. Po hematologickom vysetreni mi lekarka tvrdila ze to je z krvacajucich hemeroidov. Odvtedy ma lekar poslal na rôzne vysetrenia aby zistil príčinu. Dopracoval som sa až ku gastroenterologovi ktorý mi urobil endoskopiu, kolonoskopiu - kde mi zistil 3 male afty-zapaly na terminalnom illeu a vzorky tkaniva poslal na histolog vysetrenie s naslednymi vysledkami: MAKRO: typ vzorky: sliznica terminalneho ilea 3 vzorky Vysledky: Utrzky sliznice tenkého creva s miernym prevažne chronickym zapalom, loziskovy edem a hemorágie, v jednom útrzku aktivované lymfoidné tkanivo Payerovho plaku, architektonika sliznice zachovaná, bez zretelnych aftoznych lezii, bez granulomov, bez displázie. ZAVER: Zmeny typicke pre M. Crohn v rozsahu vyšetrovaných rezov nie sú zachytené. potom mi otestovali krv a stolicu na kalprotektin a vysledky boli negativne dalej ma poslali na CT kde co sa týka term ilea bol takyto popis:oblast TI BEZ zn. zhrubnutia resp patolog. sytenia steny,bez stenozacie resp prestenotickej dilatacie. Chcem sa Vás spýtať či keďze na CT nenasli nijaky zapal/afty na TI take ako pri colonoskopii, ci to znamena ze chronicky zapal mohol ustupit alebo to pri CT nemuseli postrehnut? Moze sa jednat v mojom pripade o zaciatok Crohna popr. nejakej inej zavaznej choroby creva? Dakujem velmi pekne za odpoved. 

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Je to možne , že po určitom čase sa vyvinie Crohnova choroba ale aj zo je možne , že to bol len nejaký nešpecifický zápal po potrave, tabletkách alebo neviem z čoho.
  Treba Vás sledovať a keby sa objavili ťažkoti ako neurčité bolesti brucha, redšie stolice denne  viackrát mam na mysly 10x a viac event. primes hlienov, krvi, v takom prípade treba vyhladať gastroenterologa.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki