Otázka

Pred dvoma rokmy pri operácii, krvácanie do čriev, mi zistili aj nález na pečeni.

Dobrý den Vám pán doktor! Pred dvoma rokmy pri operácii, krvácanie do čriev, mi zistili aj nález na pečeni, Cistická echinokokoza, na infekčnom odd. mi nasadili 5x 30 dávok Zentelu 400mg, Pri kontr. na CT. Sono, konstatovali že nález sa nemení že je riadne zakuklený a lieky nemali očakávaný efekt. Momentálny stav je stabilizovaný a kontr. je na pláne v decembri. Som zvedavý na Váš názor pán doktor Podlupszki na Vaše odporúčania. Ďakujem Vám dopredu.

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  14. september 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ja osobne a takím nálezom som sa nestretol a podľa môjho názoru to bude treba sledovať a v prípade zhoršenia nález asi do úvahy prichádza aj operačné odstránenie nálezu, keď je to možné aj podľa uloženia v pečeni.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali zápal žalúdka a pyrózu.

Dobry den. Pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali zapal zaludka a pyrozu.Nasadene lieky Emanera mi moj stav este zhorsil.Nasledovala hospitalizacia s infuznou liecbou qamatel a degan.Rovnaka alergicka reakcia. V terajsej dobe bez liekov ale bolesti brucha a zaludka pretrvavaju. Preto prosim o radu ci mozem pouzit kuru clean iside bez obav, aby to nezhorsilo moj stav. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. júl 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Keď máte zapálený žalúdok, tak by som Vám neodporúčal kúru. Lebo  prípravky obsahujú aj rôzne liečivé rastliny, ktoré môžu Váš žalúdok ešte viac podráždiť. Tak isto je aj s liečivými čajmi, keď niekto má postihnutú pečeň. Ani vtedy sa neodporúčajú liečivé čaje, lebo môžu zhoršiť pečeňové testy. Odporučil by som absolvovať probiotiká a keď už nebudete mať zapálené črevo, tak vtedy už môžete absolvovať aj kúru Clean Inside Program.


  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Aký vplyv má liek Duspatalin 200mg na mliečne výrobky?

Dobrý deň prajem pán Doktor! Bol som operovaný na slepé črevo a potom zistili že mám zápal hrubého čreva! Ja by som sa chcel spýtať že aký vplyv má liek duspatalin200mg na mliečne výrobky alebo či radšej nekonbinovať vôbec?

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  20. apríl 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Duspatalin je iba liek , ktorý  uvoľňuje kŕče v črevnej stene. Nemám
  informácie, že by sa mohol kombinovať s mliečnymi prípravkami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Môžem užívať program keď mám zápal čriev?

Vážený pán doktor!

 

Už dva roky bojujem s Helicobacter pylori a zápalom sliznice žalúdka - gastritídou: 2x antibiotická liečba – s polročnou odchýlkou (dva druhy antibiotík + lieky na žalúdočnú kyselinu).

Po skončení antibiotickej kúry sa na základe dychového testu hodnoty H. pylori znížili, ale moje ťažkosti (pichavá bolesť pod pravým rebrom) pretrvávajú. Aj gastrokopia potvrdila H.pyroli + ťažký zápal žalúdka a aj dvanástnika. Počas dvoch rokoch mi vybrali žlčník pre diskinézu. Po absolvovaní druhej antibiotickej kúry som mala neznesiteľné pálenie v žalúdku. Počas roka a pol som vyskúšala celkom tri druhy liekov na potláčanie kyseliny žalúdka , ale pálenie záhy a pichavá bolesť pretrvávali a aj H.pyroli som mala pozitívny. Tento rok vo februári som začala s homeopatiou. Tohto času už nepociťujem pálenie záhy a celkom sa znížil aj pichľavo-bolestný pocit, je už len približne 5% v porovnaní s predošlými. Podľa 3D ultrazvuku teraz mám mierne zapálený žalúdok. Ale sa objavuje chronický zápal tenkého čreva a zápal brušných lymfatických uzlín. Stena čreva sigma je trocha hrubšia. Pečeň sa mi zväčšila a okraj má okrúhli. Teraz ma namiesto žalúdka bolia tenké črevá: bolesť hornej časti brucha na ľavej strane  (vyžaruje aj do chrbta). Výsledok urologického vyšetrenia: negatívny. Skríning na rakovinu čreva negatívny, hnačky nemám, stolicu mám denne raz, dvakrát. Nikdy som nemala problém s vyprázdňovaním, ale sa mi tvorí veľa črevného plynu. Pijem len čistú vodu, denne 2-3 litre. Nekonzumujem: nasýtené nápoje, alkohol, sladené nápoje, kávu, čaje, nefajčím. Moja otázka znie: vzhľadom na zápalový stav čreva by som mohla absolvovať program na očistu čreva? Dá sa dosiahnuť dobrývýsledok s Parasicom, kým mám zapálené črevo?

 

Vopred Vám ďakujem za odpoveď: Gabriela

 

Odpovede
Kategórie: Zápal čriev

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Gabriela!

  Ja by som v prvom rade odporučil, že by sa mala vylúčiť možná príčina črevných zápalov. Tu myslím v prvom rade na Crohnovú chorobu, alebo celiakiu. Ak sú tieto ochorenia vylúčené, v tom prípade odporúčam program Clean Inside.

   

  S úctou MUDr. Podlupszki Csaba