Otázka

Mám niektoré produkty už po záruke, môžem ich doužívať?

Dobrý deň, mám niektoré produkty už po záruke, môžem ich doužívať? Ďakujem za info.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  1. marec 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Vlákninové doplnky môžete užívať aj po záruke, nakoľko sú vyrobené čisto na prírodnej báze. Určite neuškodia.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pomôže mi detoxikácia?

 Dobrý deň p. doktor,
trpím zápachom z úst, a veľmi ma to trápi.  Zubná hygiena je v poriadku.
Mamina mi povie, že je to ako od žalúdka také zhnité.
V minulosti pred 10rokmi mi bola diagnostikovaná ulcerozna kolitída, brala som 5rokov lieky salofalk, ale už ich neužívam, nakoľko bolesti brucha ani hnačky už nemám. Tiež som bola preliečená na helicobackter 3roky dozadu.
Som hladná každé dve hodiny, keď sa najem viacej tak ma to tlačí na žalúdok. Mentolové žuvačky alebo cukríky mám pocit že mi robia ešte horšie, som ešte viac hladná prípadne mám pocit že zápach z úst je horší.
 
Pomôže mi detoxikácia? Alebo čo by ste mi odporučili, je mi to nepríjemné hovoriť o tom s lekárom.
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
 
S pozdravom

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  7. december 2016.
  Dobrý deň prajem,

  Odstrániť zápach z úst nie je možné žuvačkami a mentolovými cukríkmi. Zápach z úst je liečiteľný len vtedy, ak sa nájde jeho ozajstná príčina a v niektorých prípadoch musí liečiť s pomocou lekára.
  V niektorých prípadoch trávenie a zápach z úst úzko súvisia, preto vo väčšine prípadov postačí prejsť na zdravý životný štýl. Situáciu veľakrát pomôže zlepšiť aj strava bohatá na vlákniny. Zápach z úst môžu zapríčiňovať aj toxíny vyskytujúce sa v organizme. V tomto prípade je jediným riešením detoxikácia organizmu, ktorú by som Vám odporučil.
   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Krátko som užívala program alebo mi nepomáha?

Dobrý deň! Objednala som Cleain inside trojmesačnú kúru, začala som užívať začiatkom septembra. Bez problémov som to užívala, bola som s stým spokojná. Objednala som to preto lebo mám dlhodobo problém s vyprázdňovaním. Asi som urobila chybu lebo po mesiaci som prestala užívať. Terez mám naďalej ten istý problém so stolicou. Moja otázka znie krátko som to užívala alebo mi nepomáha? Mám pokračovať ako keby som nevynechala mesiac? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  17. november 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Aby účinok bol efektný , tak sa odporučuje trojmesačná kúra, ktorá vie intenzívne prečistiť organizmus. Dlhodobé problémy s vyprázdňovaním ako aj rokmi nahromadené toxíny sa nedajú odstrániť z organizmu behom za mesiaca, vyžaduje si to čas. Zrejme krátky čas ste užívali program, ale môžete ďalej pokračovať.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Pán doktor porosím Vás o radu.

Dobrý deň, prosim Vás o radu, mám problémy s GERDom, ktorý mi bol diagnostikovaný na základe gastrospického vyšetrenia tohto roku 18.8., taktiež bola potvrdená baktéria HP. Moje príznaky sú ale trochu odlišné ako má väčšina pacientov, čo som čítala. Ja nemám pálenie záhy, mám veľmi nepríjemné pocity v hrdle a v ústach. Pálenie jazyka, v hrdle a v ústach, bolesť hrdla, ako keby bola sliznica extrémne vysušená a čo ma najviac trápi, také zvláštne tlaky a pichania v hrdle, ktroré cítim niekedy až v ušiach. Niekedy aj bolesti na hrudi pri prehltaní, hlavne ked som jedla banán a iné ovocie. To sa už po prvej liečbe antibiotikami zlepšilo. Užívala som antibiotka 3-kombináciu( amoxicilim, anaerobex levofloxacín) a pantoprazol 2xdenne 40mg, pantoprazol užívam doteraz 1xdenne. Po dobratí antibiotik sa ťažkosti zmiernili, ale úplne neustúpili a po krátkom čas sa zase zhoršili a preto som opakovane navštívila svojho lekára. Po opakovanej gastroskopii ( pred 3 týžnami) sa znova potvrdil HP. Teraz mi lekár naordinoval antibitickú liečbu s tabletami PYLERI. ešte som ju nezačala, chcem sa poradiť, či to nebude veľmi agresívna liečba po tých predošlých antibiotikách. Taktiež mi nerobili ani Ph metriu a iné doplňujúce vyšetrenia. Niekedy, ked mám reflux az do úst( zriedka) je skôr zásaditý ako kyslý. Dlhodobo, asi 6 rokov užívam seroxat(antidepresívum)posledné 2 roky v nízkej dávke, iba pol tablety 2xtýždenne. Čítala som, že tieto lieky môžu tiež prispievať v nesprávnej funkcii pažerákového zvierača a spôsobovať tieto problémy. Takisto mám výraznú skoliozu s vychýlením až 33 stupňov v oblasti sterna.Môže to mať tiež vplyv na funkciu pažerákového zvierača? Možno nie je na vine Hp a žalúdočná kyselina? poradťe mi prosím, čo mám robiť, podstúpiť ďalšiu liečbu antibiotikami, alebo radšej ešte počkať, prip. navštíviť iného lekára ďakujem

Odpovede
Kategórie: Detoxikácia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  29. október 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Ja by som Vám poradil vybrať ešte raz antiobiotiká a ďalej pokračovať s Pantoprazolom. Keby tie ťažkosti pretrvávali, áno, do úvahy prichádza Ph metrai. Len s tým vyšetrením, aspoň u nás sú problémy, čo sa týka termínov. Keď to viete vybaviť tak by som Vám to odporúčal.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki