Otázka

Moj imunitny system sa zlyhava, ake pripravky by som mohla pouzivat ?

vazeny pan,mudr.podlupsky.Rozhodla som sa Vas ako odborníka gastro.oslovit.hoci ja chodim na vys.preto ze som celiaticka,ci ze som sledovaná.Už 2-3 roky mam stale neaky problem ze musim brat ATB.skoro kazdy mesiac.Berem aj nutrolin-B spolu ATB.Raz mam problem chron cystitida,raz enterococcus faecale,candida mikoza,teraz monent.sa liecim na candida albicans komplet a enterococc faecale nemviem ci natoto to bude ucinna tato liecba co mam.Berem teraz Doxyhexal 200 1 za 24.hod.a do posvy si davam striedavo boraxglyc.a ampycilin.guločky.zacala som liecbu piatok.9.5.2014 vazeny p.Mudr.prosim vas poradte mi aby som zbavila tie infekcie a bakterie ktore mi velmi zneprijemnuju zivot.od imunologa berem rupafin celorocne lebo mam celorocnu rinitidu hoci nevedela to zistit moja dr. ked mi robila testy.13 operacii mam zosebou.ztoho 6 plastika,lebo mam morbus madelung.som po operacii hlavnej tepny na krku. uzivam wessel 2krat 1,som po oper.apendix,zlcnik,maternica kompletk! voli tomu ze mi unikal moc,hemoroidy,mastopathia oboch prsnikov,halux na lavej nohe.Asi toto je vsetko zhruba.Viem ze ten moj imunitny system sa zlyhava.Co ake pripravky by som mohla pouzivat pouzivala som colostrum od aloe vera 2 krat 1 kps.pro balance 3krat 2,antyoxidanty L.Roxan vsetko LR.aloe vera.prosim vas poradte mi.za vsetko dakujem s pozdravom 

Odpovede
Kategórie: Imunitný systém, alergia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Pravdu povediac neviem Vám nič mudreho poradiť. Jedine , čo by som Vám poradil su probiotiká. Namiesto Nutrilon B by som vyskušal ine probiotikum. Velmi kvalitne a vysoko ucinne  probiotika ako su Swiss Probiotix obsahuju az 10 ucinnych druhov bakterii s minimalne 4 miliardami buniek v kapsule.

  Z pozdravom
                                
    Podlupszki

Otázka

Ktorá kúra by mi posilnila imunitný systém?

Vážený pán doktor!

Obraciam sa na Vás preto, lebo by som chcela radu ohľadom detoxikácie. Mám intoleranciu na laktózu a počas gastroskopického vyšetrenia (v roku 2009) vysvitlo, že trpím aj na reflux. Preto som veľmi slabá čo sa môjho žalúdka týka. Aj imunitný systém mám veľmi slabý. (Pred menštruáciou vždy musím dávať pozor na to, aby sa mi neobjavil herpes a aby som neochorela.) Odporúčali mi vyšetrenie kolonoskópiou, nakoľko majú podozrenie na zápal v hrubom čreve. Diagnostika z dúhovky oka tiež ukázala zápal na viacerých miestach, ďalej aj v črevách, aj v krvi zistili zvýšené zápalové hodnoty. Často bývam chorá na horné dýchacie cesty a pomerne často mávam herpes. Trápi ma únava a nedokážem sa sústrediť.Veľmi zle sa mi čítalo čo som napísala. Som žena žijúca v hlavnom meste, v lete budem mať 31 rokov. V prípade, že by existovala nejaká kúra, ktorá by mi v tomto pomohla (detoxikovala a posilňovala) a nespôsobila by žiadne ďalšie problémy, mohli by ste mi ju odporučiť?

Ďakujem veľmi pekne vopred!

S úctou: Anikó

Odpovede
Kategórie: Imunitný systém, alergia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Anikó!

  Vo Vašom prípade by som v prvom rade odporučil vylúčiť alergiu na lepok a keď je toto negatívne, v tom prípade by som odporučil užívanie probiotík.

  S úctou Podlupszki

Otázka

Sú vhodné pri celiakii, a pri polyvalentnej alergii užívať Clean Inside?

Na internetovej stránke som sa dostala k Vášmu mailu. Zaujímalo by ma, ktoré prípravky z tých, ktoré sú uvedené na stránke Natural Swiss sú vhodné pri celiakii, a či sú vhodné aj pri polyvalentnej alergii, prípadne, či existuje ochorenie, pri ktorom sú tieto prípravky kontraindikované?

Za odpoveď ďakujem.

- Jana
Odpovede
Kategórie: Imunitný systém, alergia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobrý večer prajem!
      Podľa mojich vedomostí a aj vlastných skúseností celiatici môžu si užívať program Clean Inside. Čo sa týka polyvalentnej alergie, ťažko sa na túto otázku odpovedať, lebo aj ako názov hovorí, tá alergia je na rôznorodé látky.
      S pozdravom Podlupszki

Otázka

Mám začať užívať Clean Inside alebo postačí psyllium ak mám alergiu na potraviny?

Dobrý večer,
konečne som dostala odvahu a žiadať o radu. Mám 57 rokov.
 Od r. 2002 mám divertukolozu. Dostala som bolesti v pravom boku, bola som hospitalizovaná na chirurgii. Dávali mi infúzie a robili vysetrenia. Dozvedela som sa , že je to diagnóza úzko spojená so životným štýlom a spôsobom stravovania. Zdravá strava bola u mňa zaužívaná...Jedla som veľa ovocia a zeleniny, možná až príliž veľa.Vyhýbala som sa vyprážaným jedlám, udeninám, klobáskam a predsa som sa dostala do nemocnice.
Dostala som sa do nemocnice aj r.2006, 2008, 2010 2x.
Neviem, kde robím chybu.
Naposledy vyše roka som dostala aj alergiu na potraviny. Nik mi nevedel poradiť 3/4roka. Stále som opúchala na tvári a dostávala injekciu-hydrokortizón. Naposledy som opuchla aj v nemocnici, kde ma liečili na divertikulózu každý deň. Potom som vyhľadala MUDr, Perutku a ten mi zastavil opúchanie tváre prísnou dietou (nemôžem jesť žiadne ovocie okrem jablka a žiadnu zeleninu okrem mrkvy a mám zakázané orechy,mak,kakao, čoko, ....) užívala som LEVOCETIRIZIN. Dnes už neberiem nič. Neopúcham.
Na radu jednej pacientky som začala ráno a večer užívať PSYLLIUM (vlaknina) a na desiatu a olovrat pšeničné otruby. Počula som ,ale veľa o detoxikácii - Clean Inside.
Žijem totiž stále v napätí, kedy ma začne pichať  a že pôjdem opať do nemocnice.
Vždy keď som prepustená z nemocnice nik sa viac o mňa nezuájímal až kým náhodou neprídu bolesti.Potom absolvujem v bolestiach vyšetrenia celý deň a nakoniec skončím na chirurgii.Moja stolica je viac redčšia.
Prosím vám o radu či mám začať užívať Clean Inside alebo postačí psyllium a pšeničné otruby?

Ak si pán doktor nájdete čas bola by som vám povďačná za radu čo so stravou a užívanám Clean Inside.
Oľga

Odpovede
Kategórie: Divertikulitída

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

    Milá Pani!
     Vzhladom nato, že vy máte alergiu na viaceré zložky potravy a podla mailu som tak pochopil že Psýllium a pšeničné otruby Vám pomôžu a nemáte na nich alergiu, tak by som v tejto kombinácii pokračoval. Vzhladom nato, že je vo vašom prípade možná alergia aj na niektorú zložku Clean Inside by som zatial sa držal pri tej vašej kombinácii.
     Predísť divertikulitídam nieje možné, tým, že prijímate dostatočné množstvo tekutín a vláknín, s čím je spojené aj zmäkčenie stolice.

   S pozdravom Podlupszki


Otázka

Môže sa mi zmeniť stolica na zelenu, ked mam uplne inu stravu?

Dobry deň. Mam intoleranciu na Bielkovinu kravskeho mlieka, na pšenicu, vajcia a taktiež mam histaminovu dietu. Moja strava je uplne zmenena, mlieko môžem len rastlinne a viac zeleniny, šalatov a ine. Viacej toho nemôžem ako môžem. Uživam Daosin, začala som uživať aj probiofix inum, a zaujima ma, či sa môže zmeniť stolica na zelenu, ked mam uplne inu stravu. Musim dodržiavať dietu, lebo sa to prejavuje ekzemom. Dakujem

Odpovede
Kategórie: Imunitný systém, alergia

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobry den!

  Ano, vzhľadom na dietu može byť zmenená farba stolice. Vy zase na Vašu intoleranciu musite dodržiavať predpisanu dietu,

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki