Otázka

Som dva mesiace po pôrode a snažím sa jesť také potraviny, ktoré nenafukujú a sú zdravé.

Dobrý deň, pán doktor. Som dva mesiace po pôrode a snažím sa jesť také potraviny, ktoré nenafukujú a sú zdravé, keďže kojím svojho synčeka. Do svojho jedálnička som zaradila pšenovú a pohánkovú kašu spolu s rôznymi semienkami a sušeným ovocím, ale aj čerstvým. Jem ich takmer denne, ale už niekoľkokrát mi po kaši ostalo veľmi zle na vracanie a bolel ma žalúdok. Potom som si dala prestávku a neskôr som ich zaradila zase. Asi kaše obsahujú vyššie množstvo vlákniny, môže to byť problém? Jem ich len v malom množstve. Skúšala som aj zelený jačmeň a chlorelu, ale tieto potraviny mi spôsobujú strašne zapáchajúce vetry... Môj organizmus ich netoleruje? Posledný problém, na ktorý by som sa chcela spýtať je hneď po tom, ako vstanem, mám horké sliny v ústach. Signalizuje to nejaký problém so žalúdkom alebo trávením celkovo? Snažím sa jesť zdravo, ľahké jedlá v malých množstvách ale častejšie. Ďakujem za každú radu.

Odpovede
Kategórie: Vláknina

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  5. február 2018.
  Dobrý deň prajem,
   
  Nafukovanie, vetry, diskonfort môže spôsobiť vláknina, následkom toho v čreve sa zvýšia  črevné baktérie, ktoré spôsobia Vaše problémy.
  Riešením  môžu byť probiotiká.
   
  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám problém s nadúvaním zrejme to súvisí so stravovaním.

Váž p. doktor 

Chcem vás poprosiť o radu, ohladom môjho zdravotného stavu. Pred 2 rokmi som mal problém s vyprazdňovaním, navštívil som lekára, ktorý mi urobil vyšetrenie hrubého čreva, vyjadrenie lekára v nemocnici v Brezne bolo črevo operovať, že je tam nejaká preážka, zobrali vzorku z čreva a poslali na histológiu, nález sa nepotvrdil. Navštivil som MUDr. Valacha v B. Bystrici, ktorý znovu vyšetril hrubé črevo a zistil, že operácia nie je potrebná Dg. Divertkulitída sigmy. S dokonalým vyprázňovaním mám problém ale každé ráno idem na potrebu sem tam pomôže Zajecická minerálna voda. Chcel by som od Vás radu, ako mám pokračovať v liečbe, keď som pri lekárovi nebol už skoro 2 roky. Mám 69 rokov, už 10 rokov nepijem žiadny alkohol, sem tam kávu. Mám problém s nadúvaním zrejme to súvisí so stravovaním. Už cca 10 rokov mám cukrovku II. typu som silnejšej postavy .

Odpovede
Kategórie: Nadúvanie

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobrý deň!

  Príčina Vašich ťažkosti môže byť aj v cukrovke, kt. môže postihnut aj nervové zakončenia, kt. potom spomalujú črevnú činnosť. V prvom rade Vám doporučujem piť dostatočné množstvo tekutín a prijímať dostatočné mnosžtvo vláknin.
  Ja by som začal s týmito vecami a keď to nebude fungovať v takom prípade by som navštivil gastroenterologa.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám problémy z vyprázdňovanim.

Dobry den. Som po operacii zh.nadoru hr.creva. Mám problemy z vyprazdnovanim ,nakolko nador bol cca 20 cm od konecnika. Mávam stolicu raz za 9 dni, inokedy je to pravidelne kazde rano. Teraz 3 masiace bolo vsetko v pohode a z dna na den sa to zastavilo. Mávam strasne krce v pravej strane oblasti panvy a neznesitelne vetry . V septembri 2013 urobene CT , kolonoskopia vsetko v poriadku. Co by som mala pre to urobit ,aby stolica bola pravidelne. Momentalne uzivam Magne Forte 500 , nic to nepomaha, doporucila mi to moja lekarka. Tie rozne prehanadla nechcem uzivat,lebo len zvraciam, nakolko stvrdnuta stolica kym sa rozriedi mi to robi krce a zvracanie. To miesto,kde bolo crevo spajane,je zuzene, ale pre stolicu prechodne . Srdecna vdaka Tatiana

Odpovede
Kategórie: Zápcha

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.
  Dobrý deň!

  V prvom rade by som doporučil užívanie vlákniny a dá sa kúpiť v lekárni Zaječiciu vodu. Ráno 1-1,5dcl z toho.

  Z pozdravom
                                
          Dr. Podlupszki

Otázka

Môže účinkovať Clean Inside aj na huby Aspergillus?

Vážený pán doktor!

 

Už sú tomu pomaly 4 týždne čo som začala užívať vlákninovú kúru CleanInside na očistu čreva. Neviem či je to normálne, ale ešte stále nemám „reťazcovú“ stolicu. Stolicu mám síce pravidelne, niekedy aj väčšie množstvo a aj častejšie navštevujem toaletu. Ale kde sa stráca tá časť, ktorá by sa mala premeniť na slizké špongiovité útvary? Pijem aj veľa vody a všetko robím podľa návodu. V  stolici mi zistili premnoženie húb Aspergillus... ktoré spôsobujú nafukovanie, čo je už veľmi nepríjemné, trápi ma to už niekoľko mesiacov. Vadí mi to hlavne pri mojej práci, nakoľko som trénerka. Za normálnych okolností môžem povedať, že mám takmer dokonalú postavu… ale od premnoženia húb vyzerám ako keby som bola na začiatku tehotenstva. Veľmi ma to hnevá! Zakúpila som len vlákninu na očistu čreva na tri mesiace...Toto som vedela zaplatiť a toto mi odporúčala aj jedna moja kamarátka, ktorej sa vytratila Candida po užívaní tohto produktu. Lekár mi nevedel veľa povedať o Aspergilluse…Treba držať prísnu diétu? Snažím sa vyhýbať sladkostiam, ale ovocie nedokážem vynechať zo svojho jedálnička...a ani namiesto kysnutého čierneho chleba mi nevyhovuje chlieb bez droždia...neviem prečo, ale keď som vynechala tieto zo svojho jedálnička, natoľko sa mi vytratila energia z tela, že som sa modlila aby som vôbec vládala cvičiť...sila sa mi vytratila z končatín...Popri vlákniny som asi tak pred dvomi týždňami začala užívať kapsuly zeolit a zeolitový prášok. Prestane už niekedy táto nočná mora?

Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď: Hajnalka

 

Odpovede
Kategórie: Vláknina

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Milá Hajnalka!

  Je to tak, zbaviť sa mykózy je podľa môjho názoru „umenie“. Žiaľ, niekoľkomesačná prísna diéta je bezpodmienečne nutná! Na to, že sa počas užívania u Vás neobjavila Vami opísaná „reťazcová“ stolica môžem povedať len toľko, že nie je to pravidlom. Ani ja, ale ani všetci moji známy, ktorí program vyskúšali, nemali takúto stolicu.

  S úctou Dr. Podlupszki


Otázka

Dá sa užívať Clean Inside vláknina aj samostatne?

Dobrý deň prajem,

Dá sa užívať Clean Inside vláknina aj samostatne?
Ďakujem 

Odpovede
Kategórie: Vláknina

Odpoveď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterológ
  15. júl 2015.

  Vlákninu Clean Inside môžete používat denne a dlhšiu dobu. Toto sa obzvlášť doporučuje, keď Vaša strava neobsahuje dostatečné množstvo vlákniny.